Premahvane na kosmi za pyrvi pyt

  • 9 499
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Цитат
Zdravejte mami,
Izvinete me, che pisha na latininica, no se okaza ,che kirilitcata ne mi raboti.
Ta da mina na vaprosa:
Dyshteria mi sega shte bade 5-ti klas i veche imame silno okosmiavane v zonata na podmishnicite i po krakata.Iska da mahneme kosmite,no ne sam sigurna koi e nai-pravilnia metod za pyrvo obezkosmiavane newsm78
Molia vi spodelete s kakavo za pyrvi pat mahnahte kosmote na deteto si,interesuva me nai-veche oblastta na podmishnicite. 

Blagodaria vi predvaritelno:)))))

Здравейте мами,
Извинете ме, че пиша на латиница, но се оказа ,че кирилицата не ми работи.
Та да мина на въпроса:
Дъщеря ми сега ще бъде 5-ти клас и вече имаме силно окосмяване в зоната на подмишниците и по краката.Иска да махнем космите,но не съм сигурна кои е най-правилния метод за първо обезкосмяване.
Моля ви споделете с какво за първи пат махнахте космите на детето си,интересува ме най-вече областта на подмишниците.

Благодаря ви предварително

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 09:09 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 2 142
Моите дъщерички са малки, но си спомням, че когато аз изявих желание да си махна космите, моята майка ме заведе на козметик и ми ги махнаха с кола. Тогава колата беше ужасна и болезнена, но въпреки това съм доволна, защото така майка ми ми създаде навик да го правя само по този начин. Майка ми вероятно е знаела, че ако не ме заведе на козметик, така или иначе, ще се обръсна.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
Заведи детето на козметик, естествено! 
При всички случаи е по-добре квалифициран и знаещ човек да направи премахването на космите за първи път, отколкото да се изпозаколи щерка ти със самобръсначката. ooooh!
Сега има страхотни кола-маски, не са като едновремешните.
Но вярвам и ти го знаеш това.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 5 183
Моя приятелка почистваше космите на дъщеря си с крем или пяна депилатоар.

# 4
  • Мнения: 5 393
Нямам дъщеря, но няколко мои познати заведоха дъщерите си на козметик.Според мен е най-добрият вариант.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
Леля ми е козметик и тя ми махна космите за първи път с кола.Много пъти е казвала,че е най-добре все още тънките косми да започнат да се махат с кола,така стават все по-тънки и на рядко с времето.А и колата сега е много по-различна от тази,която беше преди

# 6
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
И аз съм за козметик. Peace

# 7
  • Мнения: 2 807

Досега не съм се замисляла за това, но и дъщеря ми е още малка.
Мисля обаче, че бих избрала нещо съвсем безболезнено, както МАЙКА е препоръчала - > крем или пяна депилатоар.

# 8
  • Мнения: 1 121
Аз бях точно в 5-ти клас, когато започнах да си махам космите на краката с епилатор. Първият път си ги махнах с кола маска (сама, но ти разбира се можеш да заведеш детето на козметик) и след това, когато започнаха да растат по-меки и бяха още къси започнах с епилатор. И до днес ползвам епилатор, никога не си ги бръсна. Можеш да й купиш един, има по-евтини, които вършат страхотна работа и не са болезнени.

# 9
  • Мнения: 580
Тук никоя козметичка не би се съгласила да направи кола маска, заради лимфните възли на подмишниците. Винаги препоръчват крем или пяна, докато детето стане малко по-голямо. Това естествено не важи за краката.

# 10
  • Мнения: 205
Аз съм за крем или пяна депилатоар.Най-безболезнено е.Не виждам смисъл дете в 5 клас да се подлага на толкова болезнени козметични процедури като кола маска.   

# 11
  • София
  • Мнения: 1 100
За първи път заведох дъщеря ми на козметик за подмишниците и половинки крака ,когато беше пети клас.Болеше я,но търпимо,като се има предвид,че е малко глезла.Сега ще бъде седми клас и сама ходи и дори се сърди,когато забравя да и запиша час.Така че моят съвет е също кола.Защото космите и доста са намалели за това време.

# 12
  • Мнения: 1 731
Аз съм за крем или пяна депилатоар.Най-безболезнено е.Не виждам смисъл дете в 5 клас да се подлага на толкова болезнени козметични процедури като кола маска.   

Така ги махнахме за първи път.Най -безболезнено за нея беше и след това сама се справяше вече.Епилатора не ще и да го види,колата ще е същата работа.Няма смисъл да я подлагам още отсега на тия мъки. Peace

# 13
  • Мнения: 82
Моята щерка е на 10 г.
Започнах да и махам космите под мишниците преди няколко месеца с Veet лентички.
Не я боли и сама изявява желание за това, когато пораснат отново.

 

# 14
  • Мнения: 901
Аз съм за крем или пяна депилатоар.Най-безболезнено е.Не виждам смисъл дете в 5 клас да се подлага на толкова болезнени козметични процедури като кола маска.   

Така ги махнахме за първи път.Най -безболезнено за нея беше и след това сама се справяше вече.Епилатора не ще и да го види,колата ще е същата работа.Няма смисъл да я подлагам още отсега на тия мъки. Peace

Точно така мислЕХ и аз.
И аз не можах да навия дъщеря ми за епилатор преди три години (а и мислех, че не е важно). В крайна сметка пак опря до епилатора, НО махането първия път с епилатор й отне три дни, защото междувременно космИте й позаякнаха. Сега предполагам, че щеше да е по-различно, ако тогава беше потърпяла.

Общи условия

Активация на акаунт