цигари и кърмене

  • 20 659
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Бих ли могла да изпушвам по една цигара на ден при положение,че кърмя?

# 1
  • Мнения: 865
Пусни търсачката има дооста изписано по темата.

# 2
  • Мнения: 97
Да може стига да не е непосредствено преди кърменето...Само да вметна,че почнах с 1 ...за 2 месеца ги направих над 10 Embarassed

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз съм против това кърмачка да пуши

# 4
  • Мнения: 1 572
много сте ми интересни , толкова ли не можеш да се сдържиш , като пък толкова много ти се пуши недей кърми
и аз бях пушач ама ги спрях
в крайна сметка или или

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
много сте ми интересни , толкова ли не можеш да се сдържиш , като пък толкова много ти се пуши недей кърми
и аз бях пушач ама ги спрях
в крайна сметка или или
Не е така - ако майката съвсем не успява да спре с цигарите, но може да се удържи до някакво разумно положение (една цигара на ден не е краят на света!), за бебето все още е по-добре да бъде кърмено, отколкото да премине на АМ.
Ако знаеш, че бебето има по-голям интервал между храненията по някое време на деня, би могла веднага след това кърмене да изпушиш една цигара. Само внимавай от една да не станат доста повече... от едно количество нагоре ползата за бебето се губи и вредата взема превес, което надали искаш.
Мий си ръцете и лицето след пушене и по възможност си сменяй дрехата, с която си пушила - така бебето ще има минимален контакт с вредностите от дима, които полепват по кожата и дрехите ти.
И все пак е най-разумно да не започваш с цигарите Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
За мен лично комбинацията е недупостима...и надали ще останеш дълго с едната цигара....

ако все пак решиш - нека е вечер като заспи бебето или непосредствено след кърмене, така че да има поне няколко часа между цигарата и следващото хранене на детето.

# 7
  • Мнения: 1 572
какво разбирам че е по-добре да пушиш и да кърмиш отколкото да премине бебето на АМ , браво бе , в тез АМ какво толкова слагат че дайе и цигарите са по-безвредни

# 8
  • Мнения: 236
ооооооооооо
аз също съм пушачка...но още в момента в който разбрах че съм бременна ги спрях и сега кърмя ....и не мога да си представя как ще тровя детенцето ,все едно си представи как даваш цигара на бебето си......според мен ако ти се пуши толкова недей да кърмиш....незнам .....това е мое мнение....

# 9
  • София
  • Мнения: 6 625
Да, би могла, но е твърде вероятно цигарите от 1 да станат повече. Казвам ти го като човек, който все още кърми, но отвреме навреме изпушва по някоя цигара. Поне гледай да е след кърмене, макар че, ако кърмиш на поискване, никога не знаеш кога ще кърмиш пак. Май е по-лесно да ги откажеш напълно, отколкото да пушиш по 1-2 на ден.

# 10
  • Мнения: 961
След като изпушиш тази цигара, ще ти е много по-трудно да не запалиш следващата! Ако можеш я отложи за след година или, ако не можеш толкова много, за малко по-нататък!  Hug Иначе, една цигара 4-5 часа преди кърменето не е фатална, но все пак си мисля, че можеш и без нея!

# 11
  • Мнения: 2 807
Не е така - ако майката съвсем не успява да спре с цигарите, но може да се удържи до някакво разумно положение (една цигара на ден не е краят на света!), за бебето все още е по-добре да бъде кърмено, отколкото да премине на АМ.
Ако знаеш, че бебето има по-голям интервал между храненията по някое време на деня, би могла веднага след това кърмене да изпушиш една цигара. Само внимавай от една да не станат доста повече... от едно количество нагоре ползата за бебето се губи и вредата взема превес, което надали искаш.
Мий си ръцете и лицето след пушене и по възможност си сменяй дрехата, с която си пушила - така бебето ще има минимален контакт с вредностите от дима, които полепват по кожата и дрехите ти.
И все пак е най-разумно да не започваш с цигарите Peace

hedra, и отново   202uu

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Почнещ ли с 1 цигара малко след това ще стане 1 кутия.
Аз лично съм против Naughty
Но ти решаваш кое е най-добре за здравето на детето ти.

П.П. Пропуших след като спрях да кърмя.

# 13
  • Мнения: 3 092
Я си карай без цигарата и без угризения на съвестта и мисли от сорта на - дали е редно , не е ли ....
Мисля че можеш и да издържиш!   Wink

# 14
  • Мнения: 1 440
Аз също съм пушачка.Сега съм се заинатила и не пуша,дори не мога да кажа,че се изкушавам.
Ако можеш да издържиш,по-добре е да не палиш дори и една!Зная,че много бързо бройката се увеличава.

Общи условия

Активация на акаунт