Как да го отуча от силиконовите zърна?

  • 942
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 951
Кърмя успешно вече 2 и половина месеца със силиконови zърна, zащото в болницата ми каzаха че имам плоски zърна. След това обаче няколко човека, включително консултант по кърменето, ми каzаха че това иzобщо не е вярно. Ако има някой който успешно е премахнал силиконовите zърна, моля zа съвет.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 249
Може да започнеш с тези кърмения, при които бебето е най-малко вероятно да протестира - през нощта, рано сутрин, докато заспива. Можеш да подходиш по различни начини и да видиш кой ще е най-удачен при вас. Често бебетата са склонни да опитат след като кърмата слезе - тогава отделяш леко и приплъзваш силиконовото зърно и подтикваш мъника да продължи. Друг вариант е да кърмиш на едната гърда със зърното, а да предложиш другата без него. Може да опиташ  по средата, в края или началото на кърмене, като оставиш бебето да те води.
При успех трябва да си постоянна като предлагаш на всяко хранене известно време без силиконовото зърно и с времето  го увеличаваш като продължителност, докато съвсем го махнете.
Същевременно следи за това бебето да поема добре гърдата - добра част от ареолата, без болка за теб Simple Smile.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Постепенно ще свикне PeaceПърво махни зърната,когато кърмиш през ноща,после сутринта и така....дано нямате проблем Hug

# 3
  • Мнения: 9 481
Може да започнеш с тези кърмения, при които бебето е най-малко вероятно да протестира - през нощта, рано сутрин, докато заспива. Можеш да подходиш по различни начини и да видиш кой ще е най-удачен при вас. Често бебетата са склонни да опитат след като кърмата слезе - тогава отделяш леко и приплъзваш силиконовото зърно и подтикваш мъника да продължи. Друг вариант е да кърмиш на едната гърда със зърното, а да предложиш другата без него. Може да опиташ  по средата, в края или началото на кърмене, като оставиш бебето да те води.
При успех трябва да си постоянна като предлагаш на всяко хранене известно време без силиконовото зърно и с времето  го увеличаваш като продължителност, докато съвсем го махнете.
Същевременно следи за това бебето да поема добре гърдата - добра част от ареолата, без болка за теб Simple Smile.
Peace

# 4
  • Мнения: 488
Моите зърна по принцип са хлътнали и силиконовите бяха единствения начин да я кърмя успешно.Напоследък обаче така засмуква че от едната вече се храни без силиконова помощ.Сама се научи.От другата с малко помощ също може,но за мен е болезнено все още.Мисля ,че детето само ще ти покаже кой е на-подходящият начин!късмет!
А проблем ли е да продължиш със силиконовите?Защо искаш да ги премахнеш?

# 5
  • Мнения: 1 479
Да ви споделя и за мен това е единственият на4ин, по който се кърмим с Калоян ве4е 5 меесца. Аз не съм била досега настоятелна да махнем силиконките и сега ве4е според мен за нас е твърде късно. Мамите, които дават съвет май не са пробвали това, което казват (не твърдя, но така ми се струва)...навика е втора природа и нещото, с което те са свикнали от първия си ден, много трудно ще се откажат..то не знае, 4е зърното има и друг вкус, друга форма...моят Мал4о категори4но отказва гола гърда....той изобщо не знае какво да прави с нея...пробвала съм вси4ки методи, които стте препоръ4али и без успех....аз също искам да ги махна, защото се оказва, 4е Мал4о не достига до задно мляко, поради това, 4е се уморява усти4ката му от гадния силикон и той просто спира да су4е....съответно не наддава добре (не знам дали това е при4ината, но може би е една от тях). От 10 дни изцеждам допълнително след всяко кърмене и му го давам от шише...да ви кажа спря да се буди нощем, явно калориите, които поема са му добре....4етох някъде, 4е можеш да запо4неш да режеш върха на приставката с по 1 мм всеки ден, докато бебо не достигне твоето зърно (това оба4е важи за гумените зърна, силиконовите са твърди)....Успех

# 6
  • Мнения: 3 411
здравей Simple Smile
и аз кърмих със силиконови зърна поради същата причина. един ден реших да опитам без тях ( в болницата първо засука без силиконовите зърна и то много добре, но после ме разрани ужасно и започнах да кърмя с тях) и просто хванах с показалец и среден пръст ареолата и му я подадох. направи няколко безуспешни опита, но след това си засука без проблем. Simple Smile не очаквах да стане толкова лесно, но ето че се получи. опитай и ти Simple Smile успех!  Grinning

# 7
  • Мнения: X
Аз кърмих така почти 6 месеца. Много пъти се опитвах да ги махна- не успях. Веднъж пробвах, без особено очакване, че ще успея и...стана. Много бях щастлива, освен това и дискомфорта при кърменето изчезна. Моя приятелка кърми така (с накрайници) до година и 4 месеца на детенцето, дори даваше доста през нощта. Аз те съветвам да се успокоиш, че дори да не успееш да ги махнеш, не е фатално. Наистина е най- добре- без, но може да си се кърмите нормално и с тях. Не мога да дам рецепта, аз опитвах безброй пъти, а после стана отведнъж. Успех!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
4етох някъде, 4е можеш да запо4неш да режеш върха на приставката с по 1 мм всеки ден, докато бебо не достигне твоето зърно (това оба4е важи за гумените зърна, силиконовите са твърди)....Успех
това не се препоръчва за силиконовите и защото краищата на изрязаното са остри и могат да причинят наранявания на бебето и зърната.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 551
etaniel защо не пробваш да кърмиш с каучукови зърна,не силиконови. Каучуковите са сто пъти по-меки и за бебчо е по-лесно да суче. Може да се окаже,че с тях стига до задното мляко.
Аз първите два месеца кърмих със силиконови и си мислех, че сина ми е на път да се отбие, защото винаги кърменето започваше с рев и много мъки, но като ги смених и вече няма проблеми

# 10
  • Мнения: 1 951
Благодаря на всички zа съветите. Да се похваля, имаме голям напредък  Grinning Всичко стана постепенно и явно е раzлично при всяко бебе.

Една сутрин съм zадрямала докато го кърмя и силиконото zърно се отлепило, а малкия продължил да суче  Laughing Като се усетих реших да се опитам да го откажа (бях отитвала и преди, но беz успех). Според мен е по добре zа него, а и zа мен е по удобно, особено когато се кърмим навън.

Започнах с нощните хранения, а преz деня предлагам първо беz zърно и той суче добре акое гладен. После ако се сърди слагам zърното и така... Надявам се скоро съвсем да се откаже  Praynig

# 11
  • Мнения: 1 951
Не мога да се въzдържа да не се похваля - вече цяла седмица сме беz силиконови zърна  Laughing Ядем по-кратко и наддаваме по-добре (това може да има връzка и с въzрастта, но съм сигурна, че и другото си окаzва влияние)  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 029
Eй, браво Марински!и аз ще се възползвам от идеите, само да поувеличим кърмата първо.Успех и нататък!И Честит Рожден Ден днес!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт