Логично ли е да си купуваме продукти на "Аквасорс"?

  • 35 547
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Спирулина може  да се купи на дребно в дрогерия за 14.80 лв 90 капсули по 500мг.

водорасли от аквасорс се продават за 60 капсули за 45лв * 1.5 за 90 бр = 67.5

ratio 67.5/14.80 = ~ 4,56 пъти по-скъпо.

според мен причина за около 4,5 пъти по-висока цена може да са - системата за мултилевъл маркетинг, процентите и схемата на разпределение на която някои представители на аквасорс не са склонни да разкрият публично, желание за голяма печалба от самата фирма, др?
не изключвам освен за водораслите, съотношението да е подобно и за други продукти. би било ценно някой ако има данни да пише.



Последна редакция: нд, 07 сеп 2008, 17:18 от Pease

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Не бих си купила продукти на Аквасорс. Преди години имах няколко брошурки на фирмата, но не помня точно данните.
Мисля си, че използват нещастието (болестите) на хората, за да си трупат печалба.  #2gunfire
Много добри пари си изкарваше шефката им.

# 2
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Схемата по която продават фармацевтичните компании е :
производител - вносител ( търговско представителство) - склад на едро - аптека - краен потребител.
Схемата на Аквасорс е :
производител - търговско представителство- дистрибутор - краен потребител .
НО ....
ако се регистрираш като дистрибутор вземаш на дистрибуторски цени и схемата става :
производител - търговско представителство-  краен потребител

Така че, по тази логика - не ти издържа твърдението.

Относно надценките в аптеките - щом Марешки може да си позволи да продава с 20% отстъпка.....какви ли са им доставните цени . newsm78
Мисля,че високите цени на Аквасорс идват от монополизма - продуктите им са хубави,изчистени,ефикасни и ...наистина скъпи.
Тези за 14-15 лв дрогериите - не мисля ,че имат същия ефект. СИМ картите и мобилните преди 7-8 години бяха златни докато не се появи конкуренцията .Тогава започнаха да свалят цените. Както и с интернета и др.
Мисълта ми е , че Аквасорс ще свалят цените ако се появи продукт равностоен на техния на пазара. Аз засега не знам такъв . Другите добавки като Саменто,Нони,Цитросепт са съизмеримо скъпи също. През лятото ми доскъпя да си купя ЗЕ и Коластра ,надявайки се като е лято децата няма да се разболеят,но .....  горчиво съжалявах след като влачиха пристъпна кашлица цял месец . В повечето случаи като са болни са се оправяли само с по-високи дози от ЗЕ и Коластра.
А мъжът ми след като изпи 4-5 опаковки Антиоксидант вече няма алергия от котки ,която преди му предизвикваше тежки астматични пристъпи.
Споделям личен опит ,не се опитвам да пропагандирам ЗА или ПРОТИВ ( и на мен ми идват скъпи ,но много помагат на децата ,а това е най-важно за момента) 
Обаче друго не мога да разбера  - за какво са тези теми ? Ако за теб е логично да си купиш по евтината спирулина - ами добре. Защото с темата явно не търсиш другата гледна точка,а се опитваш да наложиш твоята .

И тази Аквасорс антикампания не мога да я разбера- ами ако не Ви харесват - не си купувайте. Някой насила ли Ви кара ?newsm78

Както с всяко нещо -  и тези продукти си имат поддръжници и противници .Защо трябва да се убеждаваме зорлем и да налагаме мнение   Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 095
   bouquet  bouquet  bouquet Поддържам изцяло мнението на angeliciva   bouquet  :bouquet

Ще добавя само още едно уточнение. Мисля, че го писах вече веднъж, но явно не се чете както трябва.
Зелената енергия не е спирулина. Съдържа спирулина, но има и други съставки. Да ги сравняваш двете е все едно да правиш сравнение между кучешки салам и луканка.  Laughing И в едното има месо и в другото, ама не са съвсем еднакви!  Laughing

За мен е логично да си ги купувам. Излиза ми по-евтино да ги купувам, отколкото да не ги купувам.  Rolling Eyes Какво ме интересуват печалбите на този или онзи? Всеки печели! Щом има организирано предприятие, то е за печалба.  Naughty Всеки печели.

Интересува ме единствено моята печалба и тя е здравето на семейството и моето спокойствие. Като го има, работя повече и печеля повече.  Hug Ако го няма, ще се притеснявам, ще се тормозя и няма да мога да печеля.

 newsm78 Не разбирам Pease защо толкова се тормози от печалбата на другите. Дори да е против организацията на продажбите в тази фирма, не е човека, които да нарежда как да си продават стоките и каква политика да провеждат. Може да вземе решение само за собственото си предприятие.  Laughing И като не му харесват продуктите, да не си ги купува. Чудесно е, че си купува спирулина за 14.80 и се чувства добре от нея. Всеки може да иде в дрогерията и да си я купи ако иска.  Laughing Въпроса е кой за какво я купува.

А за надценките в аптеките отново подкрепям angeliciva. Скоро даваха предаване по телевизията - продават лекарства в хранителните магазини на цена 3/4 от цената в аптеката. Незаконно е, но пенсионерите си купуват, аптекарите беснеят за изплъзнатия пай, а магазинерите печелят.  Е, по-малко от аптекарите, но пак печелят!

Започвам да се чудя дали Pease има нещо общо с аптеки, дрогерии и т.н.  #Crazy Извинявай, ако съм те засегнала, но спирам вече да коментирам. Ако има конструктивен характер постинга ти, ще отговоря. Ако не, просто ЗАБРАВИ!  Twisted Evil Мразя да се заяждам и да споря безпредметно.

# 4
  • Мнения: 1 161
Спирулина може  да се купи на дребно в дрогерия за 14.80 лв 90 капсули по 500мг.

водорасли от аквасорс се продават за 60 капсули за 45лв * 1.5 за 90 бр = 67.5

ratio 67.5/14.80 = ~ 4,56 пъти по-скъпо.

според мен причина за около 4,5 пъти по-висока цена може да са - системата за мултилевъл маркетинг, процентите и схемата на разпределение на която някои представители на аквасорс не са склонни да разкрият публично, желание за голяма печалба от самата фирма, др?
не изключвам освен за водораслите, съотношението да е подобно и за други продукти. би било ценно някой ако има данни да пише.
Здравейте!
Значи, според горните цени 100 грама спирулина в България се продават за 32 лв.

Сега вижте това

1кг. спирулина произведена в Индия е 46 лв , т.е. 100 грама струват 4.60 лв. (в цената съм включил пощенските разходи за изпращане до България)

Получих три оферти от китайски производители, където цената на килограм варира между $5-$9!!!.

Коментар?

Питам, докога ще пълним гушите на кожодери-дистрибутори, които работят на 600% печалба??? #2gunfire

Има ли желаещи да закупим 6-10 кг. и да си поделим пощенските разходи?

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 09:04 от Ludmil

# 5
  • Мнения: 1 353
Май не говорим на един и същ език- определено.Но ми е пределно ясно,че винаги  ще се намери някой, който да е против нещо си.....................

# 6
  • Мнения: 87
Аз съм изключително доволна от водораслите на Аквасорс. Докато ги давах на децата си, те почти не боледуваха. Понеже наистина са по-скъпи започнах да поръчвам Спирулина от Роял Селс - За 90 таблетки, около 25 лв,но ми ги дават на дистрибуторска цена. Не знам дали са толкова добри, все пак онези са от вулканично езеро.

# 7
  • Мнения: 1 161
Никой не отговори, искате ли да купим 20 кг. и да си ги разделим? Излиза стотици пъти по-евтино. Последната цена, е $20.96/кг (цената включва изпращането). Минимално количество - 25 кг. ($524).

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 12:32 от Ludmil

# 8
Людмиле, китайците съсипаха промишлеността на толкова страни със своите евтини боклуци. Виж само кой пазарува в магазините за 1 лев китайските отровни стоки. Нямам намерение да залагам здравето си само защото китайците ми предлагат нещо за без пари.Ти ако искаш, си купувай.

# 9
  • Мнения: 1 161
Людмиле, китайците съсипаха промишлеността на толкова страни със своите евтини боклуци. Виж само кой пазарува в магазините за 1 лев китайските отровни стоки. Нямам намерение да залагам здравето си само защото китайците ми предлагат нещо за без пари.Ти ако искаш, си купувай.
И да и не. Напълно съм съгласен, че евтините китайски стоки съсипаха нашата промишленост. Същото правят и турските боклуци, с които е залят пазара ни. Но за това са виновни тези, които допускат тези стоки на пазара ни, които си затварят очите за да влязат стоките без мита и данъци.

Но китайците правят и качествени стоки, например, китайски сандали за $100, които си донесох от чужбина издържаха 5 години в най-тежки натоварвания по планините и по баирите. Същите за 15 лв. от битака се разпадат след 2 месеца при обикновено ходене.

Ние, нашият избор определя какво да има на пазара. В случая със спирулината на нашия пазар говоря за едно порочно явление - китайска стока, която НИ се продава на 800% завишена цена. Точно в момента пред мен стои кутийска Спирулина, закупена от здравен магазин. На нея пише -  фирма TНТ-21,  страна производител - Китай. Внесена е вероятно на цена по-ниска от горната. Продава се на 17 лв./45 грама (т.е. 377 лв./кг) Същото е с много други стоки - пробутват ни се същите китайски боклуци като маркова стока. Купувам кабели за колата уж марка "Бош" за 70 лв., които се разпадат след 2 години. Същите, китайски, са 16 лв. и изкарават пак толкова.

Не че китайците нямат качествени стоки, но алчността кара вносителите да внасят най-некачественото и да го продават у нас на  цени на маркова стока. И да прибират тлъсти печалби. С други думи - дори марково да купиш, пак ще е боклук.

 Затова, по-добре да си го внеса сам за да знам какъв продукт е. Например, получих оферти и за $5/кг Китайска спирулина но без никаква гаранция за качество.

А сигурна ли си, че тази, която ни продават в здравните магазини не е точно такава?...

# 10
За магазините не знаем- вече ги има всякакви.Но за Аква сорс сме  абсолютно сигурни в качеството - нали затова сме дистрибутори - имаме информация за всички видове сертификати и санитарни разрешителни.Така, че е съвсем логично да си купуваме продукти от Аква сорс.

# 11
  • Мнения: 1 161
За магазините не знаем- вече ги има всякакви.Но за Аква сорс сме  абсолютно сигурни в качеството - нали затова сме дистрибутори - имаме информация за всички видове сертификати и санитарни разрешителни.Така, че е съвсем логично да си купуваме продукти от Аква сорс.
Вероятно Аквасорс наистина е качествен продукт. Но е недостъпен, защото е безсмислено скъп. Или най-малкото несъразмерен за нашите условия. В UK при средна заплата 3000 лв. AquaSource Green Energy  струва 60 лв., у нас при средна заплата 400 лв. струва 63 лв.

Колко хора в България могат да си позволи 63 лв. всеки месец за 50 грама Аквасорс? По мои сведения - това са 3-4% от населението на няколко града в България.

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 14:13 от Ludmil

# 12
  • Мнения: 1 353
Искам малко да вметна,че доста хора могат да си позволят.......Тези същите хора ,когато децата им се разболеят и трябва да купят някое безумно скъпо лекарство и то за 5-10 дена лечение,което  след време носи своите последствия.Тези хора не си гледат заплатата в този момент( това са хора също,които не искат да поемат информация от никой и никъде и за тях всички лекари са светила- а все повече се случва да попадам на "случайни лекарски" грешки).Логично ли е според вас на месец да се дават по 150 лв.за АБ и разни други синтетични витаминчета само защото ДОК ги е изписал?Само да кажа,че и аз бях от тези родители,само дето до сега никога не съм давала АБ на детето си.....може и да сме късметлии ,че хомеопатията за сега винаги е действала-дано и за напред е така,но когато човек се отвори за нова информация и иска да помогне на себе си тогава вече нещата придобиват съвсем друг смисъл.И на мен ми бяха скъпи....но сега предпочитам за това да давам пари отколкото за разни други неизвестни произведения на химията..........

# 13
  • Мнения: 1 161
Искам малко да вметна,че доста хора могат да си позволят.......Тези същите хора ,когато децата им се разболеят и трябва да купят някое безумно скъпо лекарство и то за 5-10 дена лечение,което  след време носи своите последствия.Тези хора не си гледат заплатата в този момент( това са хора също,които не искат да поемат информация от никой и никъде и за тях всички лекари са светила- а все повече се случва да попадам на "случайни лекарски" грешки).Логично ли е според вас на месец да се дават по 150 лв.за АБ и разни други синтетични витаминчета само защото ДОК ги е изписал?Само да кажа,че и аз бях от тези родители,само дето до сега никога не съм давала АБ на детето си.....може и да сме късметлии ,че хомеопатията за сега винаги е действала-дано и за напред е така,но когато човек се отвори за нова информация и иска да помогне на себе си тогава вече нещата придобиват съвсем друг смисъл.И на мен ми бяха скъпи....но сега предпочитам за това да давам пари отколкото за разни други неизвестни произведения на химията..........
Слава Богу, че днес Интернет е достъпен и човек може да се образова. Най-ефективните неща за здравето ни са най-достъпните и безплатните. Те са около нас - водата, билките, въздухът, слънцето. Стига да можем да ги използваме правилно.

Билките присъстват на трапезата като хранителни добавки и като чай. Водата пък се излива в нас и отмива шлаки и утайки. Слънцето и въздухът ни зареждат с животворна енергия.

# 14
  • Мнения: 1 353


[/quote]Слава Богу, че днес Интернет е достъпен и човек може да се образова. Най-ефективните неща за здравето ни са най-достъпните и безплатните. Те са около нас - водата, билките, въздухът, слънцето. Стига да можем да ги използваме правилно.

Билките присъстват на трапезата като хранителни добавки и като чай. Водата пък се излива в нас и отмива шлаки и утайки. Слънцето и въздухът ни зареждат с животворна енергия.

[/quote].Тук също може човек да се замисли над тези неща. Каква вода пием? Какъв въздух дишаме? Слънцето до каква степен  е полезно или по скоро вече е вредно. Tired........Билките добре, но много зависи как и по какъв начин са подбрани и отглеждани.Безплатен обяд няма Confused..Да всички тези неща са около нас тогава защо все повече зачестявам случаите на все по "изчанчени" алергии и болести?.Защото останаха много малко естествени и качествени храни.Живеем в свят на генното модифициране и всякакви други модерни неща...Темата е много дълга и вече доста се изместих от идеята за Аквасорс.За сега само ще кажа,че това е моя избор и всеки нека сам преценява сам за себе си кое е добро и кое не. Peace

Общи условия

Активация на акаунт