Малкото човече иска да яде само с лъжица

  • 443
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Привет,
Алекс вече доста упорито се опитва да се докопа до лъжицата или до паницата...
иска ми се да започна да го уча как става номера,
но в 90% от случаите, докато аз се опитвам да му покажа с едната ръка
как да загребе с лъжицата и да си я сложи в устата,
той вече е бръкнал с другата ръка в купичката и
мачка, маже, цапа, слага си по главата, в ушите, по пода, по стената...
слагам няелон на земята, но това не намалява особено размера на щетите...
особено на тези върху нервната ми система:)

разрових из форума и търсачката по въпроса, но освен една тема
Как НЕ трябва да храним дедето
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=196516.0
друго особено полезно не открих

та ако някой има някаква идея КАК ТРЯБВА, да сподели!

# 1
  • Мнения: 3 638
И моите девойки изпитват неудържим интерес към лъжицата, въпреки че не ги храня с лъжичка, а си ядат сами всичко на парченца още от самото начало  Grinning Лично аз проблема с лъжицата го разрешавам като им дам по една пластмасова бебешка лъжичка, за да си играят. От известно време им давам да си ядат сами с лъжичката от купичката с кисело мляко. Слагам им по съвсем малко кисело мляко, около 1 супена лъжица, в доста плитка купичка и те се опитват доста успешно да загребват сами и да ядат. Е, мажат се разбира се и с другата ръка бъркат в млякото, но понеже количеството не е много голямо и мазалото е с поносими размери  Crazy Но пък подобряват техниката с всеки изминал ден  Simple Smile Според мен ако изявява желание трябва да го оставяш да се учи и нищо чудно скоро да започне да успява да се храни и почти самичък. Има много деца, които успяват в доста ранна възраст да се хранят сами  Simple Smile Е, няма да са толкова чистички, колкото ни се иска, но пък и няма да преследваме децата си до 2-3 години с лъжичката около масата  Mr. Green

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря отдавна прави опити да яде с лъжица,но я държим двете и аз и помагам....какво мазало става само  #Crazy

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Дай му лъжица в ръцете, а ти го храни с друга.
Не му се карай, ако маже и пипа с ръка. За да намалиш щетите - лигавници, стари дрешки, или го събличаш по памперс.
Като стане малко по-сръчен с лъжицата, ще цапа по-малко. Не слагай много цапащи зеленчуци в храната му Simple Smile
И гледай спокойно на това занимание, защото ако сега пропуснеш момента, после ще го караш да се храни сам, ама няма да иска.

Общи условия

Активация на акаунт