Любими детски приказки

  • 5 312
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Вероятно вече има такава тема - дайте линк към нея.
Ако няма, коментирайте.

Аз нямам любима детска приказка, но харесвам много приказките на братя Грим.
Кажете кои са ви любими и защо? Също така, кои не харесвате и защо? Има ли приказки, които като малки сте чели и сте се шокирали?

# 1
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
да, шокирах се на Андерсен. не са от на-веселите неговите приказки.
харесват ми на Вилхем Хауф.

# 2
  • Мнения: 111
И аз се шокирах на Андерсен Особено на приказката, мисля, че така се казваше, "Малката продавачка на цветя". Ти на коя приказка се шокира, или на кои?

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз харесвам Туве Янсон и неговите муминтроли ... и мечо Пух и Пипи и Карлсон и имам тук една "Драконът с теменужените очи" със смешни приказки и "Приказка без край"

# 4
# 5
  • Мнения: 111
Кажете по-точно защо харесвате или не харесвате дадена приказка. Аз например не съм доволна от това, че в приказката "Малката русалка" накрая русалката умира  cry и то заради някакъв принц  Crossing Arms.

# 6
  • Мнения: 6 991
Аз харесвам Туве Янсон и неговите муминтроли ... и мечо Пух и Пипи и Карлсон и имам тук една "Драконът с теменужените очи" със смешни приказки и "Приказка без край"
Нейни са муминтролите, Зуи, не негови. Това на теб ли го казвах преди или на друг Thinking

Харесвах тези на Перо, защото онеправданите винаги бяха щатливи на края Laughing

# 7
  • Мнения: 111
Не съм доволна и от приказката "Румпелщилцхен". Разказва се за един пияница, който лъже, че дъщеря му може да изпреде златни нишки от слама. Когато принца на страната чува това казва, че дъщеря му трябва да изпреде златни нишки от слама в неговия дворец и ако не успее ще я убие, а ако успее ще се ожени за нея. Като бях малка си мислех, що за награда е това - да се ожени за мъж, който иска да я убие. Мислех, че принца не я заслужава - голяма несправедливост.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз харесвам Туве Янсон и неговите муминтроли ... и мечо Пух и Пипи и Карлсон и имам тук една "Драконът с теменужените очи" със смешни приказки и "Приказка без край"
Нейни са муминтролите, Зуи, не негови. Това на теб ли го казвах преди или на друг Thinking

Харесвах тези на Перо, защото онеправданите винаги бяха щатливи на края Laughing

оф  ooooh! знам че са нейни ... аз даже го казвах на някой на скоро ... да не говорим, че сто пъти сме посещавали един сайт с малкия, на който се рисува с мишката и е за Туве Янсон ...  нещо съм не в час от известно или неизвестно време  Heart Eyes

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Кажете по-точно защо харесвате или не харесвате дадена приказка. Аз например не съм доволна от това, че в приказката "Малката русалка" накрая русалката умира  cry и то заради някакъв принц  Crossing Arms.
На мен пък тази ми е от любимите приказки, нищо, че русалката умира. Тъжно ми беше де, но сегашните преразкази, където не умира, ме дразнят. А в книжката имаше много красива илюстрация на русалката и затова много я обичах.  Laughing

Много обичам приказки, като малка почти само приказки четях - и руски, български, монголски и какви ли не народни приказки, Андерсен, братя Грим, Шарл Перо, Хосе Марти, Пушкин... Сега издирвам антикварни книжки с приказки, защото не само приказките са добре разказани, но и илюстрациите са страхотни.

Не се сещам някоя приказка да ме е шокирала като малка. Но преди 1-2 години четох една на братя Грим, не помня заглавието, за един човек, който намерил непознат човек за кръстник на най-малкото си дете. И не знам поради каква причина го потърсил в къщата му - качил се по стълбите и там имало отрязани глави, по-нагоре някакви други гадости имало, накрая погледнал през ключалката и видял, че кръстникът всъщност е дяволът. Доста брутална беше, но сега не помня подробности.

# 10
  • Мнения: 603
1001 Нощ. Всичките.

# 11
  • Мнения: 1 212
Много харесвах една книжка с "Корейски народни приказки" ...
Може би смешно ще прозвучи, но ми бяха направили впечатление като нещо по-различно от всичко останало  Simple Smile
Много обичах Кашчей-безсмъртни   Heart Eyes
Интересно в Андерсеновите приказки наистина сякаш нещо витае .... запечатели са ми се в паметта
"Храбрият оловен войник" и "Снежната кралица".
Нехаресвани приказки  newsm78 ... нямам , сигурно просто не съм искала да ми ги четат или не ги помня
Усмивка за темата  Hug

П.С. 1001 нощ - Ооооо да !  Grinning  Peace

# 12
  • Мнения: 2 716
Всички  Peace
Стига да са народни.
Кушкундалево - примерно.

# 13
  • София
  • Мнения: 568
И аз се шокирах на Андерсен Особено на приказката, мисля, че така се казваше, "Малката продавачка на цветя". Ти на коя приказка се шокира, или на кои?
Предполагам имаш пред вид "Малката кибритопродавачка".
Харесвам всички приказки на Андерсен, нищо, че са тъжни. Да, натъжавах се, но не съм се шокирала. И до сега помня всяка илюстрация в книжката.
Любими ми бяха и "1001 нощ", препрочитала съм ги много пъти. Имаше една поредица Френски, Африкански приказки. Да не забравя и Българските народни приказки - "Златното момиче" или "Мързеливата Богданка". Всъщност, не мога да посоча една-единствена приказка.  

# 14
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
И аз се шокирах на Андерсен Особено на приказката, мисля, че така се казваше, "Малката продавачка на цветя". Ти на коя приказка се шокира, или на кои?
на приказката за Оловния войник.

Общи условия

Активация на акаунт