Kaфява кръв

  • 2 217
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Здравейте всички,

В 10г.с съм и преди три седмици има кафеникаво зацапване, но много слабо. Ходих на лекар, не можаха да определят причината - това се случи в Холандия. Сега съм си обратно в БГ  и от миналата седмица пак се появи. Отидох при доки, тя каза, че бебо е добре и да почивам повече. Пия Дуфастон и НоСпа. Притиснявам се, защото в събота вечер ми изтече еднократно пак тъмно кафява кръв, но като количество беше доста. Вчера имах малко зацапване през деня и днес виждам, че продължава. Много се притеснявам, защото е вече повече от седмица. Мисля пак да ида на лекар. Случвало ли ви се е подобно нещо?  Sad Направо откачам от притеснение и страх...Моля за съвет... Cry

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Лично на мен не ми се е случвало.
Съвета ми е да отидеш при специалист!




Мисли позитивно и стискам палци вс. да е оки   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Веднага търси лекар

# 3
  • Мнения: 645
на мен ми зацапа кафеникаво в 10г.седмица отидох на лекар оказа се че няма нищо притесняващо ,нямах отлепване ,25 % от бременните са така в ранна бременност,изписаха ми папаверин и утрогестан и ми казаха да си почивам повече полежах тогава и 4дни в болницата за болничен ,така че не се притеснявай щом са видели бебчо че е добре значи е така,почивай си повече даже ако ходиш на работа вземи си болничен или отпуска,ако можеш разбира се ,мисли позитивно ,успех и едно прекрасно бебче на финала

# 4
  • Мнения: 1 795
Кита, най-добре иди пак на лекар, за да си по-спокойна, аз имах подобен проблем в 8 г.с. и си полежах 5 дни в болница, не че беше особено приятно.

# 5
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз имах такова кафеникаво зацапване,което се появи кякъде към 4-5 г.седмица и продължи около 20 дена.През това време пих Дуфастон и нош-па.Но за твое успокоение консултирай се отново с лекар!Успех!! Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 12 546
Каквото и да е кръвотечение по време на бременност НЕ е нормално! Така че отиди веднага на лекар. И успех!

# 7
  • Мнения: 93
Каквото и да е кръвотечение по време на бременност НЕ е нормално! Така че отиди веднага на лекар. И успех!

Напълно подкрепям и се моля всичко да е наред Praynig

# 8
  • Мнения: 57
И аз имах кафяво зацапване. При мен причината беше отлепване на плодния сак. Започна с еднократно обилно кървене в 10 г.с. и после само леко зацапване, което продължи до 17 г.с. Пиех Утрогестан и Папаверин, сега съм на Но Шпа. Най-добре да те види и друг лекар.  

# 9
  • Мнения: 229
В предната си бременост имах такова слабо зацапване от 2 до 5 месец , което беше един ден в седмицата и в 6 месец загубих бебето.В тази ми бременост отново имах зацапване в 9 седмица , а и след това , но пих Утрогестан , нош па , магнерот , лежах в болница три пъти и всичко беше ок.

# 10
  • Мнения: 2 960
Каквото и да е кръвотечение по време на бременност НЕ е нормално! Така че отиди веднага на лекар. И успех!
и аз съм на това мнение,не трябва да се чака а веднага при доки да даде компетентно мнение.Стистам палци всичко да е наред Peace

# 11
  • Мнения: 170
Благодаря за подкрепата и съветите.  Днес на обяд ще ходя по спешност при др Дуковски. Нищо не знам за него, препоръчаха ми го като добър специалист. Мисля, че има 4Д при него. Моля се всичко да мине наред и бебчо да е добре.

# 12
  • Мнения: 50
Здравейте всички,

В 10г.с съм и преди три седмици има кафеникаво зацапване, но много слабо. Ходих на лекар, не можаха да определят причината - това се случи в Холандия. Сега съм си обратно в БГ  и от миналата седмица пак се появи. Отидох при доки, тя каза, че бебо е добре и да почивам повече. Пия Дуфастон и НоСпа. Притиснявам се, защото в събота вечер ми изтече еднократно пак тъмно кафява кръв, но като количество беше доста. Вчера имах малко зацапване през деня и днес виждам, че продължава. Много се притеснявам, защото е вече повече от седмица. Мисля пак да ида на лекар. Случвало ли ви се е подобно нещо?  Sad Направо откачам от притеснение и страх...Моля за съвет... Cry
Да аз бях така. И на мен ми предписаха Дуфастон и ношпа. Долу горе в тази седмица и аз получих това зацапване. Щом доки ти е казала да не се притесняваш и че с плода всичко е наред не се притеснявай.Повече ще лежиш.На мен също ми казаха че всичко е наред!С една дума, при някои жени се получава леко зацапване по врпеме на брменност докато се закрепи плода. Няма нужда от притеснения повечко почивка-сега ти се е паднало. Аз след като ми мина лекото зацапване и велоергометър си карах  Laughing и на финала си имах ей това бебче на снимките  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 388
И аз имах зацапване от 5 до 12 седмица, като в 8 с. изкървих доста силно (получи се частично отлепване), постъпих в болница и попаднах точно на доктор Дуковски. Не знам за останалите , но аз лично съм безкрайно възмутена и разочарована от него като лекар и като човек. Надълго и нашироко ми обясни защо бебето ми няма шанс  (за щастие сгреши) и не искаше да ми изпише Прегнил, защото "ако има подобрение ще се окаже ,че теорията ми е грешна".Питам кое е по-важно - живота на бебето ми или това-той да бъде прав- за него очевидно второто беше къде-къде по-важно от първото. Извинявай, но не можах да се стърпя. Е, Прегнила помогна, теорията му се оказа грешна, а дъщеря ми е вече на 2 месеца и половина, въпреки "компетентната му намеа.

# 14
  • у нас
  • Мнения: 5 696
И при  мен  се появяваше тъмно кафява кръв -  по време на овулацията и около деня, когато трябваше да ми дойде. Оказа се, че карам цветна бременност. Така ми се зацапваше до 5-тия месец. Лекари са ми казвали, че не е опасна. Лошо е, ако кръвта е ярко червена. Определено и аз много се притеснявах, независимо, че кръвта е тъмна. Но наистина най-добре отиди на лекар за компетентно мнение. Ако трябва и на два различни лекара отиди, да чуеш и друго мнение. Успех ти желая, дано всичко е ок  Hug Peace

Общи условия

Активация на акаунт