Пералнята ми мухлясва

  • 1 796
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 167
Ами то в заглавието си пише - пералнята ми мухлясва.  Crossing Arms  Е, не цялата, а само ваничката за прах. Просто си хваща един такъв черен дребен мухъл и колкото и да го чистя, след известно време пак се появява.  Thinking И да не си помислите, че мухлясва, защото не я ползвам  Naughty  Mr. Green Ползвам си я редовно, но просто ... си го хваща този мухъл и това си е. Вече съм се хванала за главата какво да правя.  newsm78  Дайте моля ви съвет!  Praynig

# 1
  • Мнения: 2 471
От омекотителя се получава

# 2
  • Мнения: 1 217
И моята ваничка хваща мухъл,но просто периодично си явадя и мия.
А омекотител не ползвам newsm78 значи не е от това.

# 3
  • Мнения: 315
и мойта хваща мухъл, а не ползвам омекотител, но от водата/много е мръсна, явно/ пластмасата покафеня.
дайте съвет как да я избеля ?

# 4
  • Мнения: 2 471
И моята ваничка хваща мухъл,но просто периодично си явадя и мия.
А омекотител не ползвам newsm78 значи не е от това.

В повечето прахове вече има омекотител Simple Smile

# 5
  • Мнения: 263
Аз мисля, че е нормално. Там е влажно и затворено пространство и така се получава. Особено пък, където слагам омекотителя. Доста перални съм виждала така, значи не е само при мен /или при теб/ проблема. Поачиствам си я периодично.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 079
И моята ваничка мухлясваше, но и "хванах" цаката.
1. Измих я основно и до блясък два пъти с белина.
2. След всяко пране я изваждам, изплаквам или измивам и я оставям малко отворена, до следващото пране, за да влиза въздух.
Не цялата ваничка извадена, а малко отворена - един пръст. Първите няколко пъти след като видях наченките на мухъл изваждах след всяко пране ваничката отгоре. По този начин хем съхнеше ваничката, хем влизаше въздух и се проветряваше мястото й.
3. Оставям винаги малко открехнат и люка на пералнята, никога не го затварям плътно.
След тези стъпки мухълът не се появи повече и изчезна. Naughty

# 7
  • Мнения: 263
.... и я оставям малко отворена, до следващото пране, за да влиза въздух.
инка62, това е отлична идея! Благодаря ти! И аз така ще правя!
Надявам се и на авторката да и хареса!

# 8
  • Мнения: 1 187
Аз си мислех че само при мен се получава и ме беше срам да питам, но ще последвам съветите, благодаря и аз.

# 9
  • София
  • Мнения: 167
Аз си мислех че само при мен се получава и ме беше срам да питам, но ще последвам съветите, благодаря и аз.

И мене ме беше срам, но сега се успокоявам, че не съм единствена. Благодаря за съветите  Hug

Смятам като за начало да я пусна а 90градуса с белина да се прочисти цялата и след това вече ще я оставям отворена да си съхне  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 5 653
Погледни и отворите, през които се влива водата.Ако и те са много замърсени,по-бързо ще ти се замърсява и ваничката.Те се чистят доста трудно,така че следи ги да не станат ужасно замърсени.

# 11
  • Мнения: 1 102
и при мене е така, аз си мислех дали няма препарати за периодично почистване на перални като при миялните?и аз вече оставям леко отворено, за да изсъхне.

# 12
  • Мнения: 2 471
и при мене е така, аз си мислех дали няма препарати за периодично почистване на перални като при миялните?и аз вече оставям леко отворено, за да изсъхне.

Имаше и друга подобна тема - не няма такива препарати, специално за перални.

# 13
  • Мнения: 1 102
Мерси, тогава ще търкаме. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 161
Дами, това черното по ваничката е налепи от препаратите, без значение вярва ли ви се или не. Почистването решава проблема, но напълно да избягате от това не можете.

Общи условия

Активация на акаунт