3 годишно дете на диета - какво е позволено?

  • 1 126
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 942
Здравейте,

Дъщеря ми е вече доста време с разтройство. Опитах с лека диета, но явно не се справих. Нещата се влошиха. Вдигна Т и се появи кървава слуз в акото. И така лекарката изписа един куп лекарства и диета поне 2 седмици. Но какво всъщност включва тази диета?

Препечен хляб, варени картофи, ориз /ама тя нищо с ориз не близва/, сирене, солети и????

Диетата явно трябва да е доста строга, но как да я държа на солети и хляб толкова време? Няма ли така да отслабне организма?

На вас какви диети са ви изписвали?

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Рядко ни се е случвало,но в такива моменти сготвям супичка,без мазнина-лук,картоф,морков,може и ориз,добавям и джоджен(чувала съм,че той помага при разтройство),пък може и малко сиренце вътре.

# 2
  • Мнения: 46 488
Диетата влошава нещата, когато става дума за разстройство. От опит с моето дете Tired от тогава спазвам следното:

Цитат на: Birdie
Принципни неща:

*диария повече от два дена изиска посявка. Също и диария със слуз и/или кръв, незвисимо от времетраенето.
*след кратка пауза от 2-3 часа детето се храни с редовната за него храна без неща, които така или иначе не се дават на деца-мазно и пържено, сокове, силно сладки плодове (банан може, но сливи-не), кроасани, солети, бисквити.
Храната се базира на
*супи, бульони, с или без фиде.
*печено без мазнина, готвено с катрофки, морков (но не мазно), тиквички (варени или печени), Варено месо със или без картоф, морков.
*макарони с настъргано сирене или малко кашкавал или без тях
*препечен хляб намокрен в бульон или чай.
*ябълки-варени или печени.
За оводняване-вода или неутрални, незахарни чайове (но не и запичащи)-липа, мента, например, но и не много концентрирани.
Млеката е добре да се разредят 2:3 за 2 дена. Кисело мляко-зависи от детето-някои ги приемат, други не. При по-големите деца спирането на млеката за два дена помага много.

Ако по принцип храните детето нормално у дома, няма какво много да променяте. Колкото по-неподходящо го храните, толкова неща трябва да "изваждате".

Успех!

# 3
  • Мнения: 433
Задължително се изключват млечните продукти,дори сирене.Яде се :варени картофи,ориз,варени моркови,печени ябълки,солети,препечен хляб,сухари(не мазни),обикновени бисквити,грис,чай от джоджен или нещо друго със захар.Диетата се спазва един ден след като детето се изходи нормално.

# 4
  • Мнения: 187
   Ако има кръв в изпражненията непременно трябва да се направи изследване. Синът ми когато беше на 2,5 г. боледува от салмонела /така и не разбрахме от какво и кога я е хванал/  и знам какво е. Тогава поради обезводняване прекарахме 24 ч. в инфекциозна болница .Разбира се спазвахме  дълго време диета и не беше разрешено НИЩО ДРУГО ОСВЕН : солети, обикновени бисквити, оризова вода /без ориз/, печени ябълки  и диетичните каши на МИЛУПА. Добре че бяха тези каши иначе просто не знам как щяхме да издържим  20 дни. Така че търси тези каши!

# 5
  • Мнения: 1 942
Благодаря на всички, които се отзовахте  Hug

Препоръките, които е дала Никол бе и режима, който поддържах до влошаване на положението. Оказа се, че след седмично разтройство обезателно се изключват млечните продукти /сирене по малко ни разрешават/. Мазнината в супите също се намалят, моркови се дават също по малко и то без сърцевината сготвени в супичка или варени с картофи. Месо може да се консумира само бяло пилешко и то без кожа. Макароните не са препоръчителни - правели слуз в червата. ooooh!

Благодаря   bouquet помогнахте ми вече имам някой идеи за готвене. Да видим сега дали ще ги яде де ....

Пуснала съм посявка, но отнема 4 дена да излязат резултатите  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 217
Когато моя синковец изкара вируса с диарията и аз се чудех какво да яде.
Но основно яде солети и обикновенни бисквити.
Също така правих грис,но без мляко и вътре слагах ябълка и банан.Запичаща комбинация.
Вместо сирене давах извара-обезмаслена и обезсолена./от Пикадили я взимах много хубава/
Правех пилешко с ориз и картофи,слагах и моркови.
Ползвах и лечебната каша на Хумана.2 дена само нея яде.

Общи условия

Активация на акаунт