Рецепти за дете с алергия към млякото

  • 882
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Мами помагайте!

Ще празнуам рожден ден на Оли и братовчедчето и ще дойде, то е 2 годишно с алергия към млякото. Дайте идеи за всичко, което ви дойде наум.

Благодаря ви предварително.

Приемам всякакви идеи.

# 1
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Ето една рецепта от нашата модераторка Honda  Grinning

МЕДЕНИ ТОПЧЕТА
==============
2 яйца
1ч.ч олио
1к.ч мед
1ч.ч захар
2ч.л канела
1 и 1/2 ч.л сода бикарбонат
1-2 ванилийки
брашно за меко тесто

"Всичко се смесва по реда на продуктите, докато стане меко тесто, което да не лепне по ръцете. Пекат се в предварително загрята фурна (200 градуса) за около 15-тина минути. Пека ги върху оризова хартия. Топчетата преди печенето гледай да са мънички (горе-долу колкото черешка), защото после се понадуват. Слепвам ги две по две с мармалад. "


 

Пекох ги към 8 мин, защото за 15 станаха твърди
Много ми харесаха и пак ще ги направя.
И на децата ще им харесат.



Grinning

# 2
  • Мнения: 6 243
масленки - правят се от мас, брашно и пудра захар. Да търся ли точната рецепта?
и едно пандишпаново руло:
4 яйца, 1 ч ч захар, 1 ч ч  брашно, 1 ч л  сода бикарбонат, 2 - 3 ванилии
Яйцата и захарта се разбиват до побеляване, към тях се прибавят брашнот осъс содата и се изсипва в неголяма правойгйлна тава. Пече се на слаба фурна, в намаслена тавичка. Изпечената кора се обръща върху лист хартия (в краен случай вестник), поръсен с пудра захар, намазва се с мармалад и счукани орехи и още топла се навива на руло. Реже се след изстиването и е много вкусно.

# 3
# 4
  • Мнения: 4 358
Хубаво е да попиташ родителите какво може да яде детенцето.
Често алергията към белтъка на млякото е свързана със строга диета, т.е. забранено е не само млякото и млечните, а и яйцата, горски и мъхести плодове, мед, шоколад, цитруси, маргарин...

# 5
  • Мнения: 1 238
Хубаво е да попиташ родителите какво може да яде детенцето.
Често алергията към белтъка на млякото е свързана със строга диета, т.е. забранено е не само млякото и млечните, а и яйцата, горски и мъхести плодове, мед, шоколад, цитруси, маргарин...

Ами Теди аз говорих с нея и ми каза че само към млякото и млечните продукти. Даже и към соевото мляко.

# 6
  • Мнения: 1 238
Благодаря ви много момичета за рецептите!

Общи условия

Активация на акаунт