Заплаща ли се записа на тоновете на бебето?

  • 2 279
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте мили мами.
Надявам се да помогнете, не съм много в час. Термина ми е на 10.09.2008. Досега не са ми правили запис на тоновете, защото гинекологът, който ме наблюдава няма необходимата апаратура. Но всеки път като ходя на ЖК ме гледа на ехограф и казва, че бебе има добра сърдечна дейност. Каза ми, че ако пренося след термина трябва да ходя в болницата, която съм си избрала и там ще ми правят запис на тоновете. Та въпроса ми е: тези записи в болницата заплащат ли се или се поемат от ЗК?
Благодаря ви предварително за отговорите.
P.S. решила съм събитието да става в Шейново без предварителни уговорки.

# 1
  • Мнения: 822
Записьт на тонове се заплаща в Шейново и струва 10 лева.Успех и леко раждане!

# 2
  • Мнения: 1 877
Аз в Майчин дом и двата пъти съм раждала и никога не са ми искали пари за запис на тоновете

# 3
  • Мнения: 1 763
И аз в Шейново си плащах по 10лв.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 809
По принцип се заплащат, когато ти ги правят, като влезеш в 9-ия месец (правят се всяка седмица). Когато влезеш да раждаш ти правят задължително запис и той не се заплаща (защото си е част от раждането)

# 5
  • Мнения: 34
Мили мами, благодаря ви много за отговорите.  bouquet
Днес ходих в Шейново, но касата точно затваряше, затова пак ще опитам утре.
Пожелавам ви хубава седмица! Hug

# 6
  • Мнения: 1 763
В Шейново за запис на тоновете може да не плащаш на касата, а в самата стая, в която правят записа- тя се намира на третия етаж. Аз винаги там си плащах, но не дават фактура, а на касата дават.

# 7
  • Мнения: 822
Запис на тонове в Шейново могат да ти направят на 1-ви етаж женска консултация,кьдето се намира,на 2-ри етаж  и на 3-ти сьщо.Плащаш на място,поне аз не сьм плащала нито един запис на касата.Отиди рано и се вьоражи с тьрпение да чакаш. Peace

# 8
  • Мнения: 34
reme, muki01 благодаря ви!   bouquet  bouquet Много полезна информация ми давате, ще я имам впредвид утре.  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 152
А ако ЖК се води в Шейново - пак ли се плащат тоновете? Нали за това е платен пакет ЖК?!?!

# 10
  • Мнения: 34
В пакета влиза записа на тоновете, но аз не ходя на ЖК там.

# 11
  • Мнения: 4 000
А в Тина Киркова не се заплаща. Единственото безплатно нещо през бременността ми (като изключим, разбира се формалните прегледи по ЖК)

Общи условия

Активация на акаунт