За изхождането и кърменето на бебе на 2 месеца

  • 1 347
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 510
Разбрах,че ако детето е на 2-3 мес. е нормално да не се изхожда всеки ден,но нормално ли е да прескача 2 и повече дни?
И кое е правилното кърмене (може би правилно не е най-точната дума newsm78) от 1 или от 2 гърди? Защото аз в началото кърмих от 2, но в последствие минахме само на една(чукам на дърво,нямали сме проблеми с недохранване,нито аз с гърдите..просто наддава бързо)

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Отделих питането ти, защото не му беше мястото в другата тема. Още никой не е писал, така че пу първа Grinning

Да, след 6-тата седмица е нормално бебетата да акат както няколко пъти на ден, така и веднъж на няколко дни. Това - при условие, че суче на поискване, пишка обилно, наддава добре, здраво и жизнено е, а когато се изака, изпражненията са меки, кашави и обилни (количество като за няколко дена). Ако всички тези неща са така, то разреждането на изхождането в общия случай не е проблем. Ако си особено притеснена, можеш да опиташ да ядеш разхлабващи храни (овесени ядки, сини сливи, активиа или каквото ти действа на теб) - малко или много, може леко да помогне. Можеш да пробваш да му правиш масаж на коремчето по посока часовниковата стрелка, както и да караш колело с крачетата му, за раздвижване на перисталктиката. Още - пробвай да го слагаш в столче за кола (подходящия размер) или да го придържаш полуседнал - много е трудно да акаш в легнало положение. Ако тези не помогнат и не ака повече от 3 дена, можеш да се консултираш с педиатъра си, въпреки че се приема за нормално след 6-та седмица бебето да разреди изхождането и на 5-7 дена (ако иначе е здраво и т.н.), а количеството обикновено е страховито Simple Smile

Ако наддава добре, не търси допълнително и на теб ти е комфортно с хранене от една гърда, всичко е ок. Няма "правилен" начин Simple Smile И от една гърда е добре, и от две - всяка майка сама намира правилният ритъм и разбира кое работи за нея и бебето й.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Когато кърмих малката акаше по 3-4 пъти на ден Hug
Храних я от двете гърди Peace

# 3
  • Мнения: 4 242
Бу го е казала.
Само споделям моя опит. При сина не съм имала проблеми с акането. Голямата дъщеря си ходеше по 4-5-6 пъти на ден до момента на захранването в 7 месец, тогава един месец акаше веднъж на 4-5 дни, после се регулира.
Сега с малката дъщеря, до 3-я месец беше като по часовник, почти всеки памперс акан, след това изведнъж спря да ака. Най-голямата ни пауза е 12 дни, водих я при педи, спокоен корем, спокойно дете, каза да чакам жената. Не съм правила нищо, около 5-я месец започна да ака пак редовно по няколко пъти на ден. Сега преди седмица захраних, няма промяна.
И трите си деца храних/храня от една гърда, рядко се налага да предложа и другата.
Ще си намерите ритъма скоро! Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 3 742
Аз бих изпаднала в паника ако не ми ака 2 дни.Когато кърмех бебето ми акаше на всяко ядене.

# 5
  • Мнения: 631
като цяло и аз да споделя опит Владко имаше период в който само на кърма не акаше по 3-4 дни положението си беше доста стряскащо
сега Киара ми ака минимум два пъти дневно като ако са само два едното сутринта  към 9ч е много прелива от всякъде. А когато детето не ака повече от три дни не ми говорете за каква липса на комфорт при него става дума.

Общи условия

Активация на акаунт