Прехвърляне на майчинство

  • 2 059
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
Здравейте, незнам дали темата е за тук, ако не е се извинявам предварително Sick
Въпроса ми е дали може да се прехвърля майчинство на пенсионер? Прочетох в едно списание, че може, но не знам дали е така, а въпроса ме интересува Embarassed Ако може как става?
Благодаря предварително!

# 1
И мен ме интересува същия въпрос, но не само на пенсионер а изобщо.

# 2
  • Мнения: 433
До колкото знам не може.Трябва да е в трудоспособна възраст,дори да е безработен пак има начин.

# 3
  • Мнения: 37
Може да се прехвърли дори и на пенсионер.На мен също ми предстои  ище ходя да проверявам можеби в общината или в социални грижи.Това за пенсионерите е сигурно.

# 4
  • Мнения: 151
Izwinqwajte za latinicata. Otiwate w socialni griji. Iziskwaneto e 4oweka koito 6te gleda deteto da e bezraboten i ot naselenoto mqsto kadeto 6te se gleda deteto/ako ne e se izwajda bele6ka ot policiata za smqna na adresnata registraciq bez da se smenq li4nata karta/.Maikata popalwa deklaraciq w socialni griji, a gleda4a si izkarwa dokumenti ot psihoto i medicinsko za gledane na dete, trqbwa da e/ili se registrira w buroto po truda - towa ako e rodnina, ako ne e si izkarwa i swidetelstwo za sadimost.
Programata se kazwa"W podkrepa na mai4instwoto"

Sled nowa godina detegleda4a move da bade i pensioner.
Uspeh!

# 5
  • Мнения: 373
vesetoooo81, можеш ли след като отидеш да даеш малко инфо на нас непросветените Embarassed, особено ме интересува случая с пенсионера Simple Smile
d.i.a.n.a. много мерси за полезното инфо  Wink а ти наясно ли си къде мога да прочета за пенсинерите, това някакъв закон ли е, наредба, програба....... пак ли ще е през социалните? И кои социални, по местоживеене на майката ли  newsm78

# 6
  • Мнения: 151
Да социални грижи по местоживеене на майката. Служителката която обработваше нашите документи каза че от 2009 се очакват много други програми. През 2008 пенсионери не е възможно, може от 01.01.2009г.Всичко минава през социалните, те плащат минималната работна заплата на гледача чрез дебитна карта, майката няма досег до тях.
Забравих да кажа ,че майката трябва да си изкара служебна бележка от работата за това колко и какви отпуски има.Носи се и копие от акта за раждане на детето.

# 7
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
А може ли майчинство да се прехвърли за определен период от време, напр. 4 месеца, след изтичането на които майката пак да си го продължи?
Благодаря предварително!

# 8
  • Мнения: 151
Майката задължително трябва да има внесени социални осигуровки. А колкото до това дали може да се прекрати не знам.

# 9
  • Мнения: 37
След като разбера веднага ще пиша къде и как става.

Общи условия

Активация на акаунт