Бременност и солариум

  • 14 964
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте! Регистрирах се тук преди около месец,но днес за първи път пиша в този форум.Не мога още много добре да се ориентирам тук и затова искам направо да ви питам,това което ме интересува,а ако някой ми обърне внимание ще съм му много благодарна Hug  И така...за моя радост най-после забременях Simple Smile  И сега,когато чудото вече е станало,се притеснявам много за всяка моя стъпка и действие,за да не направя нещо на бебчо-ходя на солариум от повече от година и до сега не се бях обривала,но от както забременях имам проблеми с кожата,кръвното и освен това,се притеснявам дали солариума вреди на бебето.То е още много малко-след 3 седмици завършвам 3-я месец,но въпреки,че е малко дали не го облъчвам с лъчите от солариума?Изчетох много неща по тази тема и различни мнения,но вече и след тези обриви взех да се замислчм много,че маи нещо нередно става в организма ми,а за мен бебенцето е на първо място,но от друга страна като съм бременна не означава да си изоставям външния вид,а тена много помага за него...В същност в неделя (14.09.08) се омъжвам и си мисля,дали още 1-2 пъти ще ми навреди толкова на състоянието на кожата(за обривите говоря) или на бебето,защото ми се иска да съм с хубав тен на сватбата,нали всчко момиче мечтае за своя прекрасен сватбен ден Wink Благодаря Ви,предварително Simple Smile

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Той солариума като цяло е вреден PeaceАз,не бих легнала бременна вътре за нищо на света/освен нещо животоспасяващо/.Един въпрос като ти е зле кожата защо ще ходиш пак Rolling EyesНа бебето нищо няма да му стане Peace

# 2
  • Мнения: 2 803
И аз не бих ходила. Предпочитам да съм предпазлива. Naughty

# 3
По принцип не ходя, а пък бременна въобще не бих отишла.

# 4
  • Мнения: 2 960
Не бих стъпила в солариум бременна.Ти също се откажи от  hahahaтази екстра за сега.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 123
 Здравей!И аз като теб като забременях се чудех дали мога да продължа със солариума.Чух и прочетох много противоречиви мнения,дори и лекарите май не са категорични дали е вреден за плода.За това реших да не рискувам,макар че и на мен ми се искаше да съм с хубав тен  Wink Е,изкарах си лятото беличка,не е голям проблем  Peace Бременноста си ми е допълнителен чар и замества тена    Grinning
 А щом се обриваш от солариума сега,май на сватбата ще изглеждаш по-добре,ако спреш с посещенията  Peace

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Вреден е т.е. не се препоръчва на бременни  Naughty


п.п.имаше някъде подобна тема

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Поне на този етап аз бих го спряла. Солариума е вреден, колкото и всичко друго, с което се прекалява. Няколко посещения не биха могли да навредят нито на теб, нито на бебето, но по-добре да минеш и без тях. А и кожата на бременната жена не реагира на външните фактори по начин, по който е реагирала преди това. Става по-чувствителна и по-раздразнителна, с което могат да се обяснят и обриви те ти. По-добре с чиста кожа на сватбата, отколкото с пъпки и с тен  Peace

# 8
  • Мнения: 1 512
Не мисля,че ходенето на солиариум е безвредно дори без да си бременна.Не съм ходила,няма и да ходя.Нали я знаеш поговорката "Вместо да изпишеш вежди,вадиш очи".И след като бебето е по важно за тебе не ходи на солариум.Не мисля,че тена е кой знае от какво решаващо значение за красивия външен вид- хубава прическа,дрехи който ти стоят добре и лючезарна усмивка е това определя красивият външен вид,а не тена.Колко раздърпани муркавелки с тен по- рождение са добре изглеждащи?

# 9
  • Мнения: 363
и аз питах, пиле, ама не можело! та си ходих беличка цяло лято! ти поне зимата хващаш Wink

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз мисля,че е вреден Peace

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не бих ходила на солариум при положение, че морето ми е под носа, а и времето все още е подходящо за плаж Wink
Весело изкарване на тържеството и леко бременеене Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз бих се въздържала от солариум по време на бременността (не че иначе ходя деWink).

Лека бременност и весело изкарване в неделя ти желая!  bouquet

# 13
  • Мнения: 616
определено не бих отишла бременна на солариум  Peace съгласна съм с mel76 хубав външен вид може да се постигне и без тен. Успех и лека бременност  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 100
Питала съм лекар, каза ми, че е вредно

Общи условия

Активация на акаунт