Кърмене навън през есента?

  • 1 417
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 153
Здравейте кърмещи майки,
аз отскоро съм в тази група с бебето Боян и вече много често си спестявам нервното тичане към къщи с ревящо от глад бебе като го храня навън - станала съм направо безскупулна кърмачка Mr. Green
Но идват по-студени дни, та исках да попитам майките с опит - как и до кога кърмите навън? Мога ли да продължа това удоволствие и през есента?

# 1
  • Мнения: 1 691
Трябва ти удобно яке или жилетка - нещо, което хем ще ти топли, хем ще позволява да кърмиш Simple Smile Може шал или пончо.
За зимата вече не знам - аз тогава си кърмех само вкъщи, защото и без това разходките ни бяха по-кратки (на хлапето му беше топличко, ама на мен много ми мръзнеше д-то).

# 2
  • Мнения: 1 440
През есента обикновено съм с жилетка или яке и ми е удобно за кърменето.Така не се налага да се разголвам прекалено.
Да,зимата не се застояваме много навън и не ми се е случвало да кърмя.

# 3
  • Мнения: 3 718
Алекс е роден през есента преди онази топла зима 2006 г. и почти цяла зима откарахме на вън. Никакви грижи нямах с кърменето на студа. Обикновено нося боди, като потниче и отгоре блуза или пуловер. Вдигам блузата нагоре, бодито на долу, пъхам бебето под якето и си суче идеално. Хем му е топло, хем никой не разбира какво правя (първите месеци малко се претиснявах да кърмя на вън) а и си изкарвах часове в сладки приказки с приятелки вместо да търча наляво надясно. Еееех, сладко време беше  Simple Smile
Пожелавам ти и на теб хубави есенни разходки и спокойно бебе  Peace

# 4
  • Мнения: 9 467
Разбира се че можеш! Hug
Обличаш удобни за целта дрехи-с копчета отпред, че да си пазиш кръста...ще ти трябва по-нататък-за прохождането, тичането след хлапето и т.н. Mr. Green и кърмиш на воля дето се наложи Laughing
На мен лично ми се е случвало да сядам в количката на синковеца и да го кърмя насред Илиенци Mr. Green, ама кво да правя, кат е гладно Whistling
Иначе най-редовно си кърмех по градинките, само мятам пелена п/в нагло-любопитни погледи, че за съжаление такива бол #2gunfire
Успех и дълго кърмене! Hug

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Можеш разбира се Peace
Обличаш подходящи дрехи и готово Hug

# 6
  • Мнения: 1 153
Благодаря за подкрепата Simple Smile
Аз се притеснявам повече за бебето - да не му е студено извън коша, но идеята за по-голямо яке/ жилетка, която да покрива и него май решава проблема:)

# 7
  • Мнения: 6 713
Аз кърмех навън и през пролетта, и някои дни си беше доста студено. Хубаво облечени и гушваш бебчо и няма проблеми! То това така го топли и толкова му е приятно, че едва ли обръща внимание на времето Crazy Crazy

# 8
  • Мнения: 668
Моето бебче се роди в началото на февруари, и започнахме да излизаме след 10на дни някъде навън, независимо че беше студено. Март месец спокойно се престраших да си я кърмя навън, а Март не беше топъл, завита в тези пухкавите плътни одеалца (испански одеалца съм чувала да им казват), с копчетата. Отдолу облечена плътно с 2 ката дрехи. Само смъквах деколтето на долната блуза и вдигах горната, подпъхвах я там и тя си цокаше блажено, и никой не ми е досаждал. А може да прикриеш и с пеленка, ако има прекалено любопитни.
Успех ти пожелавам, не е толкова страшно.

# 9
  • Мнения: 8 242
2 зими съм кърмила навън без проблеми Simple Smile
Все пак ако е кучешки студ няма да сте навън нали  Mr. Green
Просто се съобразявай с твоето облекло, така че да не ти остава гол кръста.. А бебето е лесно - винаги можеш да му метнеш я част от яке, я одеалцето от количката..

# 10
  • Мнения: 1 098
Кърмила съм зимата на -4 градуса Mr. Green Общо взето през цялата есен и зима сме били всеки ден навън и съм кърмила поне по два пъти, така че есента няма да ти попречи Wink

# 11
  • Мнения: 1 153
Ей, куражлийки сте всички Simple Smile Аз ли съм зиморничава или като истински българин ме е страх "да не настина и да не се мина"  Laughing
thedragonbg, какви са тези испански одеалца с копчета (покажи, ако имаш снимка или знаеш къде ги продават онлайн)?

# 12
  • Мнения: 668
secret girl - ето за нещо такова става дума:



Ето и сайт на който продват, но ги има и по бебешките магазини, цените са към 30-40лв.
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=1669

Има две копченца отдолу, и две отгоре и става като чувалче за бебето, завито отвсякъде. Удобно е за зимния сезон.

Моето е чисто розово, хе хе  Wink

# 13
  • Мнения: 1 153
Аааа, ясно, мерси:)

# 14
  • Мнения: 543
Драконче, аз имах  нещо подобно като това одеало, подариха ми го на изписването и ми казаха, че е порт бебе?! Какво всъщност е порт бебе?
иначе по въпроса - мисля да кърмя навън зимата. Аз винаги под якето съм с жилетка и някаква дебела блуза и потник отдолу. Смятам че ще разкопчая ципа на якето и на жилетката, вдигам нагоре другите дрехи и предлагам на Тино. Това ще ми е първия опит. Ако не върви - ще мисля друга тактика.

Общи условия

Активация на акаунт