Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте, синът ми е на 5 мес. и 3 сед., до петия месец беше само на кърма, след това започнахме с зеленчуковите пюрета, и до момента сме заместили обедното хранене, през останалото време си цока, но като че ли ми е намаляла кърмата - защото от няколко вечери го дохранвам с размразена кърма и изяжда около 80мл. като преди това е цокал и от двете гърди. Какво е по-добре да направя, да почна да замествам и следобедното хранене с каша или нещо друго за да не оства гладен, или да дохранвам с кърма (а когато свърши с АМ). Ако заместя още едно хранене ме е страх че ще ми намалее още повече кърмата (но все някого ще трябва да го направя). Вече почти не си чувствам гърдите така пълни както преди  Sad

# 1
  • Мнения: 2 401
Много е рано за заместване дори и на едно хранене, ако заместиш и още едно хранене е много вероятно наистина да ти намалее доста кърмата, а все пак до годинка основната храна трябва да е млякото и затова до годинка не се препоръчва заместване на кърмене, а ако се притесняваш, че кърмата ти е намаляла кърми по често и отново ще има достатъчно! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 9 467
Аз лично съм привърженичка на късното захранване и дългото кърмене Mr. Green-та затова, недей маха още едно кърмене Peace Така съвсем ще ти намалее кърмата и ще отбиеш, а пюрета ще има да яде тепърва -няма да избягат;-)
Нормално е да нямаш вече такова напрежение в гърдите-първо защото кърмата се е регулирала, бебето изсуква повече...можеш да си увеличиш кърмата щом мислиш, че не му стига:
-по-често кърмене
-повече течности
-прием на лактогонни чайове и храни /пълнозърнест хляб, овесени ядки, сурови ядки, варено жито/ Peace
Щом имаш желание да си кърмиш детето-направи го!
Успех и дълго кърмене! Hug

# 3
  • Мнения: 753
И моята е на 5мес, но аз давам само сок в 10ч.Тя го приема за цяло ядене и не иска да цока.Кърмата ми намаля, а интересното е , че като при теб вечер почнах да я дохранвам?!Явно не и стига.
Аз обаче почнах сутрин/когато е сока и не цока/  да се изцеждам, за да имам за вечерта.Пробвай и ти така.
А от другата седмица ще пробвам зеленчуковите пюрета.
Успех.

# 4
  • Мнения: 3 718
Рано му е на детенцето за толкова заместени кърмения. До годинката основната храна е кърмата, а другото е за опитване на нови вкусове и консистенции и не е нужно количествата да са големи. Казали са ти момичетата, че колкото по малко суче, толкова по малко кърма ще се образува, така че по добре да кърмиш по начесто и да не дохранваш отколкото да заместваш кърмене. Пробвай да кърмиш преди твърдата храна. Така ще изяжда повече кърма и ще си дояжда с другото. Просто няма смисъл да отбиваш толкова рано, има време да яде пюрета и каши, че и по сериозни манджи.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Продължавай да кърмиш-не замествай още едно хранене Peace

# 6
  • Мнения: 473
Благодаря ви за отговорите, за сега няма да бързам да замествам - дано кърмата ми се увеличи. Мисля даже и обедното хранене, да мина първо с цокане и после да яде колкото иска. Аз най вече се чудех дали да заместя следобедното хранене, за това да не би да ми остава гладно бебечето.
Не мога да разбера защо има дни в който гърдитеми са пълни и се наяжда само от едната, а има дни когато почти няма мляко и той много се дразни милият  Cry

# 7
  • Мнения: 2 231
Продължавай да кърмиш-не замествай още едно хранене Peace
И аз съм на това мнение. Ако можеш изчакай още месец преди кашата. Peace

Общи условия

Активация на акаунт