Сътресение на мозъка - скенер

  • 2 019
  • 3
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Привет момичета! Малкия ми син падна и си удари главичката. Заведох го веднага в спешния център, където заспа и му направиха скенер. Не е повръщал, но беше неадекватен и не реагираше като му виках. Казаха, че е получил сътресение на мозъка и му направиха скенер. Казаха, че всичко е наред, но да го следя за сънливост, да не почне да повръща и ни пуснаха да си ходим. Много ме наплаши д-ката, но не ми обясни след като резултата от скенера е добър може ли да има последствия. Моля ви ако някой знае да ми каже. Търся информация в мрежата, но нищо не мога да намеря. И още нещо - какво точно изследва скенера, че и това не разбрах.
Благодяра!

# 1
  • Мнения: 474
 скенера показва  дали има хематом от удара.Малката ми дъщеря също преди години падна на главата получи сътресение в Пирогов и направиха ренген за да видят дали има счупване след три дни и направиха ЕЕГ и ни пуснаха да си ходим.Спокойно наблюдавай детето и при проблем се консултирай с педиатъра.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Светла а можеш ли да ми кажеш как протече при нея сътресението. А защо ви държаха три дни в болница - имаше ли някакво лечение.

# 3
  • Мнения: 474
Ренгена показа че няма счупване на черепа но тя повръщаше в Пирогов и след това заспа оставиха ни за наблюдение преляха и една банка глюкоза.Лечение не и приложиха/нямаше нужда/ на третия ден и направиха ЕЕГ то също беше без отклонения и ни изписаха.Лекаря ми каза че ако при ЕЕГ имаше проблем тогава щяха да направят скенер.При изписването ми дадоха напътствия да огранича телевизора,повече да си почива,в големите жеги да бъде на сянка.Дано да съм ти помогнала

Общи условия

Активация на акаунт