възглавница от кога и каква

  • 3 225
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 429
здравейте! вече синът ми е на 8 месеца и все го слагаме да спи по корем - освен в количката като заспи е по гръб разбира се. но  напоследък забелязвам че сам се обръща настрани като долната му ръчичка остава отзад - не я вади - дано ме разберете. друг е въпросът че като се обърне по гръб и веднага се събужда. та незнам да му слагаме ли възглавница вече - поне от тези дето не се задушават на чико май. а може би има и други - незнам.

# 1
  • Мнения: 9 814
Моята дъщеря спи с възглавница и то малка от миналата година, т.е. беше навършила 3 години.
Преди това спеше върху сгъната памучна пелена.

# 2
  • Мнения: 2 131
Алекс все още ни спа на възглавница. То няма и смисъл от такава, защото като спи се "разхожда" из цялото легло  Grinning.

# 3
  • Мнения: 4 965
Аз им сложих едни малки възглавници след 3-тата година (преди това ползвахме само калъфки), но и досега не са им много удобни и ги ползват основно за гушкане или лягат на другата страна (т.е. без възглавница). В градината също не ползват възглавници. Имам братовчедка, която беше гледала някакъв филм как възглавниците причиняват шипове, гръбначни изкривявания и бръчки по шията и вече 10-тина години (тя е на 35) спи без възглавница...

# 4
  • Мнения: 2 960
Моят син все още спи без възглавница,мисля че до към две години и половина е по добре така!!!!!!!!!

# 5
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Синът ми от както се е родил съм му сложила възглавничка от тези съвсем тънките.
От както е почнал да се движи и върти ги ползва за гушкане и за приспиване.

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Още не спи на възглавница , въппреки че му сложихме към 7-8 м ..... върти се много по целия креват и не я нацелва  Laughing

# 7
  • Мнения: 3 313
не слагам възглавница - само калъфка  smile3524

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът  ми започна да спи на възглавница на 2г,дъщеря ми още спи без Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 44 090
А защо по корем???
Бебетата спят или настрани или на гръб, по корем е крайно непрепоръчително всъщност...

Иначе, физиологично децата до годинка нямат никаква нужда от възглавница, а след това се взима някаква съвсем нисичка....2-3 пръста дебела....

Щом не си мести ръката, значи си му е  добре на детето, достатъчно голямо е като не му е удобно да си смени само позата, така че не се тревожи толкова.

# 10
  • Мнения: 429
Angel_Dust, ами отначало го слагахме настрани - така бяхме чували че е най добре. обаче с тези колики забелязах че като спи върху мен по корем е много спокоен и затова започнахме да го слагаме в леглото по корем но само когато мога до го гледам че нали кво ли не изчетох за синдром на внезапната смърт. обачееее педито веднъж дойде и ни завари точно така той спи по корем на леглото а аз седя до леглото и го гледам и вика ааа така и аз мойте 2 деца така ги отгледах това е практика на скандинавските страни. и така започнахме да го оставяме да спи по корем.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 090
Идеята е, че като е по корем ако повърне, доже да се задуши или удави в повърнатото.... както също е с риск от задушаване ако сложиш възглавница и си забие нослето в нея....
а и за крачетата нещо не било много добре от ортопедична гледна точка.

# 12
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Дъщеря ми спи на възглавница от 6тия си ден, дебела е един пръст Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 23 083
Дъщеря ми откакто стана на 2 мес. спи на възглавничка и определено така й е удобно! Разбира се възглавничката е много ниска и мекичка, но все пак е възглавничка...

# 14
  • Мнения: 491
Ева спи без възглавница,няма как да и сложа,върти се като луда.

Общи условия

Активация на акаунт