Родилни домове - проблеми, условия, отношение

  • 1 659
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, предполагам че тази тема ще е полезна за бъдещи майки и татковци.
Та ето и нашата история:
искам да разкажа много набързо за нашето преживяване в Света София на г-жа Мазнейкова (не мога да я титуловам ДОКТОР).
Та в степента на градация: Отвратително отношение и хигиена; детето се роди с криво краче, т.нар equinovaros. Казаха ни чак на втория ден. Едната от сестрите постоянно тормозеше майката (подчертавам - вече кърмачка) за пари. И най-главното -
ще го напиша с главни букви:
ПРОБОДОХА ГЛАВАТА НА БЕБЕТО СЪС СКАЛПЕЛА ПРИ СЕКЦКИОТО , а и за това ни взеха пари... #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И това не е всичко - до края на престоя ни лъгаха, че тов е ХЕМАТОМ  #Cussing out
Говорим за Частна болница 21-ви век...
Имайте едно наум като отивате да раждате там Simple Smile
Поздрави от мен
PS Нека всеки, който е преживял подобни истории, а и който е доволен да разкаже тук. Мисля, че добрите лекари заслужават да бъдат споменати, както и тези, които не знаят защо са станали такива.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 3 423
Говорим за Частна болница 21-ви век...

В България ли? Или по принцип?
Съжалявам за случилото се!
Дано няма тежки последствия за бебето!

# 2
  • Мнения: 122
Съжалявам за случилото се...
Тази госпожа няма ли подфорум в бг мама...

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Форумът не е на госпожата.
Тя е платен консултант на фирмата, чийто е подфорума.

Съжалявам за преживяното.
Стискам палци да го забравите скоро.

# 4
  • Мнения: 1 367
Много съжалявам за детето,дано случилото се да няма последствия!По темата.Раждах в МБАЛ Добрич.Не съм имала проблеми с условията там,отношението на екипа на Родилно към мен беше страхотно,нямам никакви оплаквания от тях и съм им много благодарна.Виж,някои г-жи в Неонатология според мен се държаха не както трябва,отношението им не само към мен,а и към други майки често граничеше с грубост.За съжаление не знам имената им.Но имаше и други,включително шефката на отделението,които си вършеха съвестно работата,отговаряха на безкрайните ни въпроси на неопитни майки,помагаха ни.Благодаря и на тях,въпреки,че не зная итехните имена.Само на шефката знам-д-р Александрова.

# 5
  • Мнения: 822
Сьжалявям за случилото се и дато не се повтаря с никой.Аз раждах в Шейново и сьм много даволна.Там на който и екип да попаднеш ,поне аз с такова впечетление останах и от другите мами,които са раждали без уговорка,са много добри.Млади лекари са и ти обрьщат достатьчно внимание.Акушерките бяха по дрьпнати не  обяснявят много като ги питаш.

# 6
  • Мнения: 384
Това  беше полезно за мен,съжалявам за случилото се!
Аз мога да поставя тук МД-София ,за съжаление с нито една добра дума!

Дано да мога след няколко месеца и да похваля някой родилен дом ,та било и в чужбина Rolling Eyes

Здраве и успех на
всички!

# 7
  • Мнения: 1 763
Аз раждах в Шейново, бях си избрала екип за раждането и останах много доволна. Обаче като цяло персоналът им не достига и това много ясно си пролича в следродилната грижа както за мен, така и за бебето. Първо, още след раждането, оставиха бебето на една маса в родилна зала. Аз прекарах един час в родилна зала и още един в следродилна, и през това време никой не дойде да вземе бебето, нито го погледна. После носеха бебетата под час и ги оставяха в коридора пред асансьора, защото нямаше кой да ги кара по стаите. Аз бях добре и ходех да го чакам още половин час преди да дойде време да го носят, но някои майки едва се влачеха. После на мен така и не ми тръгна кърмата, докато бях в болницата, но педиатрите бяха решили, че бебето ми е едро и няма нужда от добавка и не ми даваха. Детето пищеше от глад. Ходих да говоря със сестрите, те само вдигаха рамене и казваха, че когато по график се виждам с педиатър ( можеше веднъж на ден да се срещам с педиатър и да го питам за състоянието на детето) да му кажа, че нямам кърма и да изпише добавка. Аз обикалях по стаите и взимах добавка от майките, които вече кърмеха децата си и нямаше нужда да им дават АМ, но незнайно защо на тях им даваха шише. Когато дойде време да ни изписват, стояхме с другите майки два часа пред детското отделение, защото нямаше свободен лекар да напише епикризите на децата.
На една майка от съседна стая не и бяха донесли бебето на едно хранене. Тя попита сестрите къде и е детето, а те и отговориха, че сигурно са му сложили система с антибиотик и на другия ден може да пита педиатър какво става. Жената естествено спретна леко скандалче, но така и не разбрах какъв беше изходът от ситуацията.

# 8
  • Мнения: 1 367
После на мен така и не ми тръгна кърмата, докато бях в болницата, но педиатрите бяха решили, че бебето ми е едро и няма нужда от добавка и не ми даваха. Детето пищеше от глад.
Ох,припомних си....И на мен не ми тръгна кърмата.Когато ходех да вземам добавката някои дами в Неонатология ми обясняваха,че вече трябвало да кърмя и те не били дръжни да дамат мляко на детето ми.Отговарях,че кърмата сигурно скоро ще слезе,защото гърдите ми стават все по-твърди.Реакцията-А,добре,значи скоро ще стане.Кой да ми каже,че втвърдяването не е признак на слизаща кърма,а на ужасни болезнени буци,които трябва да се разбият,за да не получа мастит....Пък аз си носех гордо огромните твърди като камъни цици и се чудех защо не мога да си кърмя детето.И така докато на смяна се падна лекарят,който направи секциото.Като ме  видя .... #Cussing out #Crazy И почна едно мачкане,едно цедене,но така и не можах да кърмя...

# 9
  • Мнения: 1 671
Аз съм доволна от моите раждания и от отношението на мед. персонал ( с малки изключения). Раждах си при дежурния екип в МД София, после съм лежала на 12 ет. Като сравнявам с други държавни болници - въобще няма от какво да се оплача. Бях се настроила за мизерия и грубо отношение (особено първото раждане), останах приятно изненадана от нормалните условия и грижите на персонала. Единствено за храната нищо не знам, защото винаги ми носеха домашна.
Неонатологията поне според мен е много добра, много уважавам специалистите там, които бяха единствените в София, които поставиха вярна диагноза на сина ми (когато беше почти на месец и бях обиколила половината лекари в София) и ни насочиха към операция. Сега имам живо и здраво дете. При второто раждане микропедиатърката реагира на секундата когато дъщеря ми имаше проблем, предписа нужните лекарства и след 24 часа нямаше и помен от случилото се. Всеки ден идваше, викаше ни в бокса докато преглеждаше децата ни, проверяваше и гърдите ни и ни даваше пълни сведения за бебето - колко е качило, как да го храним и т.н. Категорично отказваха добавка, което ми направи много добро впечатление и дойдоха да ми обясняват за кърменето моментално.
Грубо отношение съм видяла единствено от израждащия ме лекар (втория път) и лекарката, която ме ши, малко ми помрачиха момента на радост, но това се преживява.

# 10
  • Мнения: 15
Благодаря на всички Simple Smile
За забравянето - се забравя, просто единствената ми идея е да други родители да не преживяват такъв кошмар, а спокойно и нормално да посрещнат радостта от новия член на семейството....не е кой знае какво...просто една радост, нали?
На нас ни я отнеха...стискам палци повече да няма такива случаи...

# 11
  • Мнения: 1 367
На нас ни я отнеха...стискам палци повече да няма такива случаи...
А как е бебчето сега?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 603
obicata, това си е за Черния списък. За тази клиника има и отделна тема, може да драснеш там, така повече мами, които се колебаят къде да родят ще го видят .
Честито бебче, дано радостта от появата му бързо заличи лошите преживявания.

# 13
  • Мнения: 15
Да, търсих черен списък, но не можех да намеря...Sad
Разчитах модераторите да прехвърлят темата там. Ако някой може да ми прати линк, нямам много време да търся...сори.
Бебчето е добре - вчера направихме месец, но има още белег от раната.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт