Дискова херния/Дископатия

  • 5 067
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 246
Здравейте,
Преди почти две години стана ясно ,че имам дископатия(дискова херния-някой казват едното,други другото Confused).От там и доста вторични проблеми.Оток в тазобедрената става,лека сколиоза(2 такива) и разместени прешлени...Тогава бях в чужбина и малко след това се наложи да се прибера тук,за да се проведе някакво лечение...,което все още очаквам да ми назначат!
Освен това и възпален нерв на десния крак(основният движещ нерв), а тогава бях само на 19...
Забраниха ми един куп неща,но не стана ясно какво ми позволяват и какво е благоприятно за заболяването...сега съм на 23...
Ако можете да ми дадете малко повече информация,за стабилизирането на състоянието(освен плуването като опция), понеже лечение няма,освен обезболяващи-ще съм ви много благодарна Hug

Не се оплаквам Simple Smile,просто вече намам представа към кого да се обърна за съвет, а животът е пред мен...  bouquet

# 1
  • Мнения: 30
Здравей Boyanna, аз също имам дископатия. На мен първоначално ми откриха радикулит (увреждане на лъчевите нерви на ръцете), който не спира да ме мъчи. Опитвала съм какво ли не, ходих и на спа-процедури в Хисар. Докато бях там почти бяха спрели да ме болят и ръцете и кръста, но като се започнах отново работа всички болежки се "върнаха". Какво да ти кажа - мен лекарите ме "успокоиха", че това не минава, а напротив с годините се усилва болката. И аз като теб пия обезболяващи понякога и се опитвам да щадя ръцете(макар, че те за всичко трябват) и да не нося и вдигам тежко (за дископатията). Масажът много помага, но за жалост няма кой да ми го прави всекидневно или ако се намери кинезетерапевт, ще е скъпо. Разбирам те напълно (аз съм на 29 г.) и няма ден, в който да не ме болят ръцете или кръста, но щадене и масаж са моите единствени помощници.

# 2
  • Мнения: 4 053
не знам дали те насочвам правилно,
но, виж и попитай и в тази тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=302471.0

# 3
  • Мнения: 246
Благодаря  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 90
аз съм с дискови хернии( няколко) и знам какво да те боли кръст,гръб,да ти изтръпват ту ръка,ту крак....при мен са на няколко нива,затова и са оплакванията в краката и ръцете  Sad дори имам изтъняване на ходилото вседствие на този прищипан нерв,но за операция и дума не става от лекарите.както и да е,де.... имам си и болки в тазобедрените стави,старая се да правя гимнаситка сутрин като се събудя,че иначе ми идва трудничко  newsm78 а съм само на 25
при мен пък болката се усилва,когато съм се обездвижила повече(например след сън ме болят краката),а ако съм седяла на стола повечко ме заболява гърба и кръста,Оправия няма! Успех дами   bouquet

# 5
  • Мнения: 13
а ''Дидолинка'' имаш ли болки и схващане на мускулите?

# 6
Привет
Аз съм на 26 и ми откриха дископатия.Начален стадии.Много болезнено е движението на костите.Казаха че няма лечение.Трябва да се пазя .Да си купя космодиск.И да спа на твърдо легло.Мажа се с див конски кестен обилно кадето те боли.Много помага.Струва 8 лв.От зелената опаковка с един кон от пред.Когато те боли екошмар боли на сякаде.

# 7
  • Мнения: 29
Здравей,eхpi!
Можеш ли да ми кажеш този див конски кестен от обикновена аптека ли го купуваш или от някаква специализирана?
Бих искала и аз да го купя за баща ми, който има много сериозен проблем.
Благодаря ти предверително за отговора!

Общи условия

Активация на акаунт