За тръбите

  • 6 350
  • 11
  •   1
Отговори
Моля ви, момичета, може ли някой да ми обясни каква е нормалната форма на фалопиевите тръби. Нагънати ли са или трябва да са гладки. Правиха ми снимка, рентгенологът каза, че не вижда някакви проблеми, но същевременно е писал, че тръбите ми са силно нагънати. Гинекологът засега мълчи по въпроса.

# 1
  • Мнения: 3 294
Какво ти казаха , проходими ли са ? Когато са силно нагънати , това също се приема като проблем , поне така мисля , нека и други момичета да се включат  newsm78

# 2
  • Мнения: 862
Мисля, че трябва да си смениш гинекологът.
Как така няма никакъв проблем, а  пък имаш силно нагънати тръби  newsm78
Ако са проходими - супер, но това че са нагънати  newsm78

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Аи не са прави със сигурност.
Като мълчи доктора явно незнае...моят съвет да го смениш Wink

# 4
  • Мнения: 3 453
Аи не са прави със сигурност.
Като мълчи доктора явно незнае...моят съвет да го смениш Wink

Съгласна съм с Хера!
Когато тръбите са нагънати, съществува реална опасност от тубарна бременност. При мен и двете тръби бяха проходими, но едната беше по-дълга и леко нагъната. Е, нея вече я няма. Наложи се да я отстранят, поради руптура, следствие тубарна бременност.
Консултирай се със специалист. Да, при нагънатите тръби има риск от извънматочна, но може и да не се случи. Божа работа е.

# 5
  • Мнения: 975
Аи не са прави със сигурност.
Като мълчи доктора явно незнае...моят съвет да го смениш Wink

Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 149
Тръбите не трябва да са нагънати. При мен след снимката едната тръба се вижда, че е силно нагъната и гинеколожката ми каза, че направо може да се отпише. Другата също беше удебелена. При мен обаче чудото се случи и още на следващия месец след цветната снимка забременях и то вече след като се бяхме отчаяли. Най-голямата ми радост в момента е че чакам две бебчета и се моля всичко да е наред.
 Така че няма невъжможни неща и според мен всичко е Божа работа.

# 7
Благодаря ви на всички за отговорите. Аз също съм в шах, защото все пак преди една година имах една бременност, която за съжаление приключи с мъртво раждане в деветия месец, две седмици преди термина. Никога не съм имала проблеми с проходимостта на тръбите, но ........ ??? Тепърва ще тормоза гинеколога си с въпроси. В момента разполагам само с двете изречения на рентгенолога, написани в резултата от рентгенологичното изследване и те гласят "Добре контрастирана маточна кухина. Нагънати и скъсени маточни тръби." Гледам си снимките на двете тръби и на пръв поглед не виждам никъде запушване или прекъсване на контрасната течност, но какво ли разбирам от снимки. Споделете повече за вашия опит, моля ви.

# 8
  • Мнения: 556
Здравейте момичета!
Използвам тази тема, за да не пускам нова!
Днес ми правиха цветна снимка!
Но нещо ме притеснява! Аз имам коремна операция поради миоми преди 2 години - една от които макар че беше външна, беще стигнала до кухината! Искам да ви помоля да коментирате разчитането, което сега ще напиша!
"Контрасната материя постъпва свободно и контрастира хомогенно маточната кухина, като я представя с правилна форма, с резки и гладки очертания, със съхранен капацитет! Двустранно маточните тръби са с нормален ход, със съхранена проходимост, с наличие на сакциформено разширение в ляво. През двете маточни тръби КМ се излива безпрепятствено в свободната коремна кухина, оформяйки свободно разливащи се депа!"
Притеснява ме това "сакциформено разширение в ляво". Какво е това!
Между другото малко кървя! Не ми дадоха да пия антибиотик! Редно ли е според вас да се взема! Всъщност до преди 7-8 дни бях на антибиотик за 10 дни заради лечение на гъбична инфекция!
Моля за отговор! Все още не мога да се зарадвам, че тръбите са ми проходими!

# 9
  • някъде там......
  • Мнения: 477
   Мимивал, както са ти казали вече другите момичета, нагънатите тръби също са проблем, тъй като яйцеклетката може да "заседне" на някой от завоите и да не може да слезе до матката. Норе ти е обяснила вече какво следва от това. Но не пропускай и друг момент - при цветна снимка тръбите често правят спазъм и дават грешна информация за себе си - т.е. могат да се нагънат по време на снимката от такъв спазъм, а на практика да са си съвсем добре.
   МираМ66, според мен няма от какво да се притесняваш - действай този и следващите два-три месеца сериозно по въпроса с бебеправенето - шансът е много голям.
   Стискам ви палци, момичета Hug

# 10
  • Мнения: 556
Благодаря ти! Много си мила! Ще действаме!

# 11
  • Мнения: 1 699
Не съм сигурна какво точно означава сакциформено разширение   това  не е ли разширинието на тръбите в което всъщност се извършва оплождането на яйцеклетката  newsm78 Простете ако греша.Нека някой друг даде мнение

Общи условия

Активация на акаунт