Тоалетните в детските градини

  • 7 033
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте майчета,
искам да ви питам как изглеждат тоалетните във вашите градини и по точно тоалетните чиний. Мойто дете е в първа група на 57 ЦДГ "Хосе Марти" в Люлин 5. Направиха им ремонт на тоалетните, но самите тоалетн чиний са като за възрастни хора. Няма седалки за децата. Аз купих една седалка и я сложих на едната чиния, говорих тази сутрин с госпожата, тя ме увери че им помагат на децата да се качват и слизат от тези чиний. Помолих я да използват седалката, за да не се клатушка детето напред-назад. Но дали ще го направят не знам, дали няма да я махнат и да си карат както те си знаят. Не знам изумена съм, как може да не са помислили за тези неща. Елементарно е!

# 1
  • Мнения: 9 814
Така е права си.
Трябвало е да помислят за по-малки тоалетни чинии.
В ДГ на дъщеря ми не са правили основен ремонт, но старите им т. чинии са по-малки от обикновените.
Но, пък у нас дъщеря ми ползва без приспособление нашата тоалетна.
Така и така сте изправени пред свършен факт, по-добре се приучете вкъщи на голямата чиния.

# 2
  • Мнения: 20
Малка е още според мен. Догодина може и да и порасне дупето за да не пропада в големия отвор. Но сега, не знам как може да се справя сама. Дано да им помагат наистина на децата. Още не сме правили родителска среща, но със сигурност ще повдигна въпроса и на нея.

# 3
  • Мнения: 9 814
Малка е още според мен. Догодина може и да и порасне дупето за да не пропада в големия отвор. Но сега, не знам как може да се справя сама. Дано да им помагат наистина на децата. Още не сме правили родителска среща, но със сигурност ще повдигна въпроса и на нея.

Моята дъщеря на две години и половина вече ходеше до тоалетна на нашата чиния, без никакви приспособления.
Научи се да се придържа от страни. А иначе не е от едрите деца, дори на против доста слаба е.
Аз също се притеснявах, че ще падне и ходех винаги след нея.
От доста отдавна вече ходи сама, даже не ни дава да влизаме.

# 4
  • Мнения: 817
В нашата детска градина тоалетните чинии, са по  малки от обикновените. Удобни са за децата, но дъщеря ми без проблем ползва и тази у дома. Научи се след 2-рата годинка направо на нея. И тя със слабо дупЕ, но се придържа от страни, след това знае, че е задължително да си измие ръчичките, прави го, като обръща един леген или стъпва върху някое столче от малките и мие сама ръцете. Пробвай у дома да я научиш на тези неща. Peace

# 5
  • Мнения: 2 803
В нашата детска градина тоалетните чинии, са по  малки от обикновените. Удобни са за децата, но дъщеря ми без проблем ползва и тази у дома. Научи се след 2-рата годинка направо на нея. И тя със слабо дупЕ, но се придържа от страни, след това знае, че е задължително да си измие ръчичките, прави го, като обръща един леген или стъпва върху някое столче от малките и мие сама ръцете. Пробвай у дома да я научиш на тези неща. Peace

 Peace

# 6
  • Мнения: 20
Окуражихте ме, наистина ще опитам да я науча в къщи! И все пак си мисля че беше редно да ме предупредят за това

# 7
  • Мнения: 1 312
В нашата градина са от малките,детските.
Но синът ми си ходи на голяма без проблем.
Почти не ни влезе в употреба меката седалка,която купих специално за целта.
Свикнал си е от малък да се държи.

# 8
  • Мнения: 1 187
Днес го заведох за пръв път и не съм се замисляла, после като го взема ще проверя, че ние не искаме в голямата тоалетна, а в гърнето.

# 9
  • София
  • Мнения: 344
Моята дъщеря е в 57-ма. Миналата година тоалетните бяха малки.Изненадана съм, че сега са поставили по-големи. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 550
В нашата ДГ тоалетните са от тези с дупката,на които се кляка!И до ден днешен  детето ми се стиска ако му се ходи по голяма в градината.Случвало му се е да се стиска цял ден,а като си го взема вечерта да се прибираме почти тичешком,защото работата е на изпускане!Иначе там се научи да ходи по малка  нужда изправен Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 929
Честно казано, хич не съм се замисляла за това. Но и не се притеснявам, защото синът ми може да ходи, сядайки на тоалетни чинии за възрастни. Ама някъде по-напред четох, че някъде са от онези, над които се кляка - е, тогава направо не знам.

# 12
  • Мнения: 2 448
В нашата детска градина тоалетните чинии са малки, дори не мога да си представя, че някъде могат да направят детска градина с нормални тоалетни чинии за възрастни.  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 187
От три дни сме на ДГ и се стиска цял ден. Даже ми каза, че лелята му се скарала, че не искал да пишка. Помолих ги да му дават гърне, но май не са ме послушали. Когато ги попитах какви са ви тоалетните, не ми отговориха, а казаха  - имаме и гърнета.

# 14
  • Мнения: X
В нашата ДГ тоалетните са от тези с дупката,на които се кляка!И до ден днешен  детето ми се стиска ако му се ходи по голяма в градината.Случвало му се е да се стиска цял ден,а като си го взема вечерта да се прибираме почти тичешком,защото работата е на изпускане!Иначе там се научи да ходи по малка  нужда изправен Simple Smile
Явно в Пловдив е масово....синът ми вече в две градини е с такива тоалетни...и при нас беше проблем свикването с чишкането прав.Иначе е свикнал на нормална седалка/голяма/.....мен пък ме притеснява нещо друго-в ДГ им е обяснявано,че там не се ака-акало се само вкъщи.....което не ми се струва нормално Thinking,все пак това са си естествени нужди и трудно да се контролират-особенно пък от деца.

Общи условия

Активация на акаунт