Нощно напикаване

  • 1 152
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте! Имам проблем и се обръщам към вас за помощ. Четох и други форуми на тази тема но са от преди няколко години. Ако някой може да помогне , ще му бъда много благодарна. Имам дъщеря на почти 15 години, която продължава да се напикава нощем. Все ми казваха, че през пубертета ще спре, но не би.Синът ми ,който е на десет и половина също се напикаваше. Преди три години проведохме едно лечение и на двамата с един спрей( в момента забравих името) на хормонална основа, който се пръска в носа. При малкия имаше невероятен ефект- още след първия месец почти изцяло спря да се напикава, но лекаря ни посъветва да продължим поне три месеца, за да има сигурен ефект и от тогава той не се е напикавал нито веднъж. При дъщеря ми това лечение продължи шест месеца, като последния месец трябваше да пие и някакви таблетки, които по описанието трябва да действат на психиката( и тях не помня как се казваха- трябваше да си запиша, но тогава си мислех, че сме решили проблема). В продължение на тези шест месеца тя бавно спираше да се напикава, но не спря изцяло, за разлика от малкия. Продължи да се напикава поне по веднъж седмично може би за около година , година и половина, след което започна постепенно да увеличава "мокрите нощи", но ние се надявахме че навлиза в пубертета и това ще е краят. От две години и половина има редовен мензис, оформена е вече като жена, но всяка нощ се напикава и затова пак се върнахме към памперсите.Живеем в Плевен. Моля всеки, който може да помогне със съвет, да ми пише. Благодаря на всички , които ще се отзоват на молбата ми.

# 1
  • Мнения: 5 001
Здравей!
Провеждали ли сте сеанси с психолог? Да не би дъщеря ти да е подложена на някакво психично напрежение,стрес(и да не казва)?.....
В повечето случаи помага...

# 2
  • Мнения: 15
Не сме я водили на психолог и определено се замислям над този въпрос.

# 3
# 4
  • Мнения: 4
Здравей Росица, искам да те питам какъв е тоя шпрей който е помогнал за проблема с напикаването и кой може да го предпише? Защото и аз се чудя какъв подход да предприема за моя син във връзка с нощното напикаване.

# 5
rosi,ako iska6 moga da ti razkaja kak be6e pri men no po skype nadia_gergova.vsi4ko 6te se opravi no trqbva da se premaxne straxa,a po4ti sigurno e 4e su6testvuva.ne q vodi vse o6te po psixolozi za da ne q travmira6

# 6
  • София
  • Мнения: 3 752
Пробвайте с китайска медицина,щом лекува алергия с 10 сеанса,ако не ви помогне,то поне няма да ви навреди.Но мисля,че ще помогне.

# 7
  • Мнения: 961
Предполагам, че сте изключили възможни физиологични причини! Ако е така, по-добре да се консултирате с психолог! Работата на психолозите не е да травмират хората, а именно да им помогнат да се справят с травмите!

# 8
  • Мнения: 2 005
Спомням си преди време , че брът ми също имаше същия проблем и понеже през студените зимни нощи родителите ни слагаха на едно легло да спим и аз като станех сутрин все се оплаквах , че пак ми е опикал цялата нощница  Cry Наистина е сериозен проблема , защото нашите какво ли не му даваха - билки , лекарства , но накрая му помогна едно единствено нещо : започнахме да го будим нощем да става да пиша и така спря ... Rolling Eyes Беше доста големичък , сигурно е бил 5, 6 клас , но до ден днешен не е имал вече проблеми  ThinkingОпитай да я будиш през ноща да се изпишва. Успех и търпение   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт