LUF СИНДРОМ

  • 99 030
  • 598
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 014
Здравейте, до скоро посещавах темите за ендометриоза и и инсеминации. В крайна сметка се установи, че ще трябва да се запиша и в темите за Луф синдром и Инвитро. Буквално за 24 часа всичко се преобърна, изчетох всичко във българските сайтове,английски също и навсякъде лечението на този синдром е инвитрото. Прочетох и за случаи в които въпреки тази коварна диагноза има и спонтанни бременности.
Ще съм благодарна на всеки който се включи във темата за да дискутираме заедно лечението и да се подкрепяме.А също и ако някой вече е извървял успешно пътя и сподели своят опит и радост.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 014
Синдром LUF - характеризира се с нормално съзряване на доминантния фоликул в продължение на целия цикъл, но без неговото пукане. Това се случва в 5-10% от нормалните цикли. Но когато този синдром се повтаря често, това по правило води до невъзможност за забременяване. Диагностиката се базира на данни от хормоналните анализи и ултразвуковия мониторинг: фоликулът не изчезва, а бързо увеличава размерите си. Може да достигне 4-5 см. в диаметър. Препоръчва се Ин витро когато няма усложнения при мъжа.

# 2
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет, Кени.
Аз бях с ЛУФ синдром и въпреки това, 1-2 пъти в година имах спонтанно пукане на фоликули. Общо взето това бяха месеците в които съм била на море и следващия. Явно почивката си казва думата.
Фоликулите при мен стигаха до 6-7 см.
Забременях от АРТ - ИКСИ.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 014
 Hug само такива новини! А ти преди да забременееш как се бореше с тези фоликули ?

# 4
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Hug само такива новини! А ти преди да забременееш как се бореше с тези фоликули ?
С Прегнил 15 000 EU, коремни преси, натискане от страната на фоликула, но много рядко имаше ефект.

# 5
  • Мнения: 3 010
При мен също имаше имаше съмнения за ЛУФ синдром, по време на стимулация с Клостилбегит, доминантните фоликули ставаха много големи и трудно се пукаха, но все пак се пукаха  Tired след 21ден на цикъла, но дали са качествени никой  не може да каже- по скоро не. Факт е че 4.5 години не мога да забременея, с изключение на 2 извънматочни. Не ми е ясно едно дали ЛУФ синдрома има нещо общо с поликистозата, защото аз и това имам в лека форма  newsm78

# 6
  • Мнения: 3 988
Аз имам питане.
Ако жената има ЛУФ синдром (който не е доказан, т.е. не се знае, че има), стимулация с Кломифен (активната съставка на Клостилбегит, Кломид и др.) ще помогне ли за спукването на фоликулите?

Извинявам се, че така омотано задавам въпроса, но не знам как да го изкажа по-ясно.  Blush

Може би така е по-правилно: Стимулацията помага ли да се спука фоликула, ако жената има ЛУФ синдром?


Едит:
Току що се ограмотих по въпроса. Стимулацията с Кломифен не помага за спукване. Това става заради hCG (Прегнил), който се дава след Кломифена обикновено и ако  проблемът е заради хормонални смущения.

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 05:14 от cubbit

# 7
  • София
  • Мнения: 2 014
Луф синдрома може да се докаже ако на УЗД в три последователни цикъла няма спукване на фоликулите и те нарастват до размер на кисти т.е. над 2 -2,5 см. Но това не означава че след това няма да има цикъл в който пък да се спукат сами и да настъпи овулация.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 103
 Аз съм с ЛУФ синдром и недоказана ендометриоза. Забременях от първи опит ИКСИ. Извадиха само 5 яйцеклетки, но и петте бяха качествени и се оплодиха.
 Преди това сме пробвали с прегнил до 15 000 единици но без никакъв успех.

# 9
  • Мнения: 142
Луф синдрома може да се докаже ако на УЗД в три последователни цикъла няма спукване на фоликулите и те нарастват до размер на кисти т.е. над 2 -2,5 см. Но това не означава че след това няма да има цикъл в който пък да се спукат сами и да настъпи овулация.
2-2,5 см не е ли размер, който е нормален преди фоликула да се спука? Ще следя с интерес темата Hug

# 10
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
При мен също имаше имаше съмнения за ЛУФ синдром, по време на стимулация с Клостилбегит, доминантните фоликули ставаха много големи и трудно се пукаха, но все пак се пукаха  Tired след 21ден на цикъла, но дали са качествени никой  не може да каже- по скоро не. Факт е че 4.5 години не мога да забременея, с изключение на 2 извънматочни. Не ми е ясно едно дали ЛУФ синдрома има нещо общо с поликистозата, защото аз и това имам в лека форма  newsm78
При мен положението  с Клостила беше, че една част от фоликулите се пукаха по-лесно. Всъщност прегнила ми помагаше само след стимулация с клостил.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 014
2-2,5 см не е ли размер, който е нормален преди фоликула да се спука? Ще следя с интерес темата Hug
tati2, 2-2,5 см е нормално за един фоликул достигнал момента преди овулацията. Но ако не се спука той продължава да нараства и тогава вече се говори за киста. Четох, че  едно от момичетата е забременяло с фоликул 4 см.

# 12
  • Мнения: 433
Аз 10 години ходих по мъките (разбирай по какви ли не светила), но въпреки кистите и липсата на каквито и да е хипотези за стерилитета, никой не провери този синдром. Любопитно ми е къде ви диагностицираха с него?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 014
За да се диагностицира е необходимо в 3 последователни цикъла да се проследява на УЗД. В дните преди овулацията за да видят фоликула който се проследява и няколко дни след овулацията за да се види дали се е спукал. Ако в 3 поредни цикъла не се спука тогава може да се търси причината в луф синдром. Тогава се препоръчва инвитро и може да се кандидатсва по НЗОК по програмата.

# 14
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз 10 години ходих по мъките (разбирай по какви ли не светила), но въпреки кистите и липсата на каквито и да е хипотези за стерилитета, никой не провери този синдром. Любопитно ми е къде ви диагностицираха с него?
ето тук

Общи условия

Активация на акаунт