ИЗЛИЗАНЕ В МАЙЧИНСТВО-ПРОБЛЕМИ С ИЗДАВАНЕТО НА БОЛНИЧНИ

  • 914
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте, ето какъв е моя проблем.В началото на бременността ми Личния ми лекар ми даде направление за АГ, който  работи със здравната каса.Аз ходих само 2 пъти на преглед при въпросния АГ, но останах разочарована и след това престанах да ходя на консултации при него и продълхих при друг на частно,защото той работи със здравната каса.Сега на 15 септември трябва да ми се издаде 1-я болничен за илизане в майчинство, но се оказа че сегашния ми АГ, не може да ми издаде такъв защото не работи, със здравната каса.Личния лекар също ми каза че и той не може да ми издаде този болничен.Обадих се на 1- я АГ при който ходих в началото, но той ми каза че след като съм спряла да ходя при него, той ме е отрегистрирал и вече и той не може да ми издаде въпросния болничен.И сега незнам какво да правя??Дните си минават, ще е шроблем ли ако този болничен се издаде по-късно от 15 септември и какво решение може да има в моя случай.Много ще съм Ви благодарана за съветите.

# 1
  • Мнения: 3 621
Обади се в ЗК и питай, ама аз си мисля, че няма проблем личния ти лекар да ти издаде едно направление за преизбор на АГ, който вече да може да ти издаде болничния

# 2
  • София
  • Мнения: 3 742
Как така 1-вия АГ те е отрегистрирал?За първи път чувам за отрегистриране.Не би трябвало да има такова нещо.Тоя май те баламосва.Иначе болничния може да се издаде и със задна дата.Според мен е длъжен да ти даде болничен.Ами ако през тези месеци си била примерно в чужбина и не си имала възможност да го посещаваш?

# 3
  • София
  • Мнения: 529
Не може да те отрегистрира. По-скоро може да си те е водил все едно си ходила и да си е прибирал парите от здравната каса. Иначе Нефертити е права - личния ти лекар просто ще ти издаде направление за нов избор на АГ и ще се запишеш при друг. Ползвах такова с предишната си бременност.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 524
Иначе Нефертити е права - личния ти лекар просто ще ти издаде направление за нов избор на АГ и ще се запишеш при друг.
Peace

# 5
  • Враца
  • Мнения: 2 142
OT опит знам, че направление за 1 същи лекар може да се издаде 45 дни след предишното такова.
така че- спокойно за ново направление няма проблем
вероятно този гинеколог наистина лъже, та те прибират пари от касата за прегледи, дори да не са ги извършвали!!!
аз лично съм във втория месец и съм решила да ходя едновременно на 2-ма лекари, единия по каса- за болнични и за оползотворяване на здравните ми осигуровки , а другия на частно- за спокойствие и истинско обслужване Sunglasses
от много глава не боли, както се казва

# 6
  • Мнения: 23
Сега, ми дадоха координатите на АГ, който ще ми издаде болничен за тези 45 дни, срещу 15 лв.Казаха ми че не трябва да взимам дори ново направление от линичния ми лекар.Дали това е възможно??Има ли нещо съмнителни в това или утре отново да отода при личнич лекар и той да ми даде ново направление и с него да потърся  някой АГ, който да работи със здравна каза и дано се съгласи ми  даде въпросния болничен,ю.Много съм объркана....

# 7
  • Мнения: 3 621
Сега, ми дадоха координатите на АГ, който ще ми издаде болничен за тези 45 дни, срещу 15 лв.Казаха ми че не трябва да взимам дори ново направление от линичния ми лекар.Дали това е възможно??Има ли нещо съмнителни в това или утре отново да отода при личнич лекар и той да ми даде ново направление и с него да потърся  някой АГ, който да работи със здравна каза и дано се съгласи ми  даде въпросния болничен,ю.Много съм объркана....
Я не се връзвай на това хоро, само личния ти лекар или този който те води при него на ЖК може да ти издаде такъв болничен, личния неможе да ти откаже направление, аз ти писах и преди обади се в ЗК и им обясни какъв ти е проблема те ще ти обяснят най-правилно.Изобщо не се връзвай с фалшиви болнични

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Най-добре говори със здравната каса Peace

Общи условия

Активация на акаунт