За пенсионерите и шофирането...?!

  • 2 702
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 432
Още съм разтреперана от това, което ми се случи днес........
Правя десен завой ....изчаквам спокойно колите....задава се такава ,която иска също с десен завой  да влезе в улицата, от кято аз илизам...Тръгвам да излизам пред нея, но се оказва вода4аката в последния момент / аз ве4е съм заходила и доста съм се изнасла/ решава да се откаже  . Оказваме се на една боя разстояне....спирачки ,уплах и ужас......Оказва се , водачът  на автомобила е  доста нероинтирана  жена на над 65 години..... ooooh!
Мисля си дали след определена възраст трябва да има някакви тестове ли ,знам ли какво за годност на водачите  Tired Не за пръв път се сблъсквам с това, неориентиран възрастен шофьор да се държи неадекватно на пътя  Tired

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 20:52 от Witchy

# 1
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Мен скоро 76 годишен шофьор не ме видя Close. Аз карам на право, той прави ляв завой, резултатът-моята малка кола помляна, на неговият мерцедес само му падна номера ooooh!.  Няма "Извинете", няма нищо, само "Момиче не те видях." #Cussing out

# 2
  • Мнения: 7 837
Звучите така, сякаш културата на шофиране при всички останали участници на пътя, е на ниво. Да, възрастните хора имат в повечето случаи забавени, неадекватни реакции. Но, такива имат и още 70% от "шофьорите".
Сигурно % на шофиращите в БГ хора над 60-65 г. е нищожно нисък, в сравнение, с която и да е друга страна. И не винаги е добър показател...

# 3
  • Мнения: 391
Като гледам колко теми има тук за възрастните хора, в които или им се подигравате, или им се присмивате, си мисля, че всички вие на по 20-30 години живеете с идеята, че никога няма да достигнете тяхната възраст и никога няма да правите такива неща.

# 4
  • Мнения: 1 432
Не напразно съм подчертала възрастен шофьор. Не коментирам останалите, Кейси  Naughty
Алеко, на никой не се подигравам, това е тревожно  Tired

# 5
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Да, всички ще остареем и ще станем на по 60-70 години.... Дай Боже!
Обаче, аз от доста време си мисля, че трябва да има някаква горна граница за шофьорите.....

# 6
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 219
Като гледам колко теми има тук за възрастните хора, в които или им се подигравате, или им се присмивате, си мисля, че всички вие на по 20-30 години живеете с идеята, че никога няма да достигнете тяхната възраст и никога няма да правите такива неща.
за мен бяха отврат коментарите за пенсионерите и морето. и тези, които искаха и те на море с държавни пари, щото видите ли, и те плащали данъци Sick
има достатъчно малоумни шофьори на по 18-20-30- 40 г. (точно такъв 18-годишен се натресе върху нас преди известно време, със 120, в града). няма да коментирам повече, излишно е просто.

# 7
  • Мнения: 391
Да, всички ще остареем и ще станем на по 60-70 години.... Дай Боже!
Обаче, аз от доста време си мисля, че трябва да има някаква горна граница за шофьорите.....

И когато ти стигнеш тази граница, как ще реагираш, когато ти отнемат книжката?

# 8
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Далече съм от мисълта да се подигравам на когото и да било Peace. Но все си мисля, че ако беше по млад човек щеше да ме види Rolling Eyes, или поне клаксона да чуе, бях само на 2 метра от него когато той тръгна, е не съм невидима все пак Thinking. Ами ако бях с детето Praynig, за щастие само преди 5 мин. я бях оставила при майка, но в 90% от времето шофирам с нея и май не е достатъчно само това че съм внимателна.

# 9
  • Мнения: 1 432
Не може да си на 70 г. и да се бунтуваш,че ще ти вземат книжката, след като не знаеш в следващия момент газта или спирачката ще натиснеш с паркинсониралия си крак. Стига моля ти се  Naughty

# 10
  • Мнения: 391
Далече съм от мисълта да се подигравам на когото и да било Peace. Но все си мисля, че ако беше по млад човек щеше да ме види Rolling Eyes, или поне клаксона да чуе, бях само на 2 метра от него когато той тръгна, е не съм невидима все пак Thinking. Ами ако бях с детето Praynig, за щастие само преди 5 мин. я бях оставила при майка, но в 90% от времето шофирам с нея и май не е достатъчно само това че съм внимателна.
Много по-вероятно е някой нафукан пръдльо на 20 години, който вчера е взел книжка с рушвет да те бутне, отколкото човек на възраст. Доказано е, че възрастните шофьори са много по-внимателни на пътя.

# 11
  • Мнения: 391
Не може да си на 70 г. и да се бунтуваш,че ще ти вземат книжката, след като не знаеш в следващия момент газта или спирачката ще натиснеш с паркинсониралия си крак. Стига моля ти се  Naughty

Майко мила! Колко много простотия има на този свят!
Ти на 70 ще имаш ли паркинсон?

# 12
  • Мнения: 4 678
Трябва да има  някаква възрастова граница за шофиране.
Не знам тези пенсионери нямат ли роднини.

# 13
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 219
аз пък искам да има ограничение за малоумните. за тези, дето пият и карат. за тези, дето карат без книжка. за тези, дето не могат да карат, а се правят на велики шофьори и изтрепват хората по пътищата. щото за 1 година имам 2 инцидента. и двата пъти шофьорите бяха под 30. и кво?

# 14
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Много по-вероятно е някой нафукан пръдльо на 20 години, който вчера е взел книжка с рушвет да те бутне, отколкото човек на възраст. Доказано е, че възрастните шофьори са много по-внимателни на пътя.

Съгласна съм, но както казах, бях на 2 метра от него и той "НЕ МЕ ВИДЯ", трябва ли според теб да шофира при това положение? В момента в който тръгна натиснах едновременно спирачката и клаксона, а той дори не трепна, от което съдя, че не ме и чул.

Общи условия

Активация на акаунт