Трябва ли да кажем на гинеколога за минал аборт?

  • 7 352
  • 101
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 48
Моя приятелка е правила аборт по собствено желание преди 7 години, минало е без никакви усложнения. В момента е щастливо бременна в първия месец. Нейният гинеколог е близък със семейството на нейния мъж, а тя пази в тайна предишната си бременност. Проблемът е, че не смее да сподели с доктора за това, но се притеснява дали не е от значение. Моята първоначална реакция беше да и кажа да се радва на предстоящото събитие и да забрави за миналото, но после се сетих, че лично аз винаги когато ходя на гинеколог, дори и всичко да ми е наред, той никога не пропуска да ме пита дали съм правила аборт. Ами това е, сега се чудя дали не направих голяма глупост със съвета си, а с това шега не бива. Моля, ако някой е запознат или има опит с подобен проблем, да сподели. Пак подчертавам, че не е имала проблеми и здравословни проблеми нито след аборта, нито сега.
П.П. Абсурд е да сподели с мъжа си. Той почти я беше зарязал, само защото му казала, че е била с 5-ма мъже преди него Rolling Eyes

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Лично аз бих споделила на гинеколога си за предишна бременност,завършила с аборт.
Нека да му каже и да го помоли да не казва на мъжа и.
Все пак той може да го запази в ''лекарска тайна''.


п.п   интересен ник имаш..... Flutter

# 2
  • Мнения: 4 335
Според мен гинеколога трябва да знае за минал аборт Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз бих отишла на частен преглед при друг гинеколог и бих споделила, ако има проблем ще имам лекарско мнение, а ако всичко е ОК ще запазя тайната си!

# 4
  • София
  • Мнения: 48
Лично аз бих споделила на гинеколога си за предишна бременност,завършила с аборт.
Нека да му каже и да го помоли да не казва на мъжа и.
Все пак той може да го запази в ''лекарска тайна''.


п.п   интересен ник имаш..... Flutter
Обсъдихме този въпрос. Каза, че вярва повече в мъжката солидарност, отколкото в лекарската тайна и аз не можах да не се съглася с нея.
Зная, че не е моя работа и че си вра носа, където не трябва, но не мога да мисля за нищо друго тая вечер. Може би, защото вече си позвоих да и дам съвет  newsm78

П.П. И аз харесвам твоя ник  Wink

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ситуацията е кофти....
Ето затова,моя съпруг знае всичко за живота ми преди да го срещна.
Нека каже на мъжа си.Ако я обича наистина,мисля че трябва не само да и прости,но и да я разбере.
Все пак,щом не я е взел девствена,не би трябвало да се шашка толкова от това,че е правила аборт.
На всеки може да се случи.
Ако беше моя приятелка,щях да я убедя да говори открито с мъжа си.Тайните никога не са полезни за брака.

# 6
  • София
  • Мнения: 48
Аз бих отишла на частен преглед при друг гинеколог и бих споделила, ако има проблем ще имам лекарско мнение, а ако всичко е ОК ще запазя тайната си!
Да, и аз стигнах до този извод. Не смее и да смени доктора, защото ще се наложи да дава обяснения.

Адашке по ник, напълно съм съгласна с теб за честността спрямо съпруга. Но просто този нейния е тежък случай... newsm78. Така и не проумях никога, защо е с него.
Благодаря на всички ви за съветите!

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Но просто този нейния е тежък случай... newsm78. Така и не проумях никога, защо е с него.
Joy

# 8
  • Мнения: 9 814
Бих споделила.
Лекарят пък трябва да пази лекарска тайна.

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми те 3-те възможни варянта са дадени Thinking
Да бяга на часно е моя съвет Peace

# 10
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Трябва да сподели, защото когато и да е правен аборта, бременността вече се води някаква категория рискова. поне при мен след като казах, че съм правила аборт така го записаха Rolling Eyes Мак най-добре е да иде на частно и там да се посъветва Peace

# 11
  • Мнения: 1 763
А лекарят дали вече не  е разбрал по състоянието на шийката на матката или нещо такова?

# 12
  • Мнения: 1 900
Ситуацията е кофти....
Ето затова,моя съпруг знае всичко за живота ми преди да го срещна.
Нека каже на мъжа си.Ако я обича наистина,мисля че трябва не само да и прости,но и да я разбере.
Все пак,щом не я е взел девствена,не би трябвало да се шашка толкова от това,че е правила аборт.
На всеки може да се случи.
Ако беше моя приятелка,щях да я убедя да говори открито с мъжа си.Тайните никога не са полезни за брака.
Peace

# 13
  • Мнения: 4 000
Въобще да не се обяснява на гинеколога си...Това няма значение
Представи си, че е по-чепат и напише в картона й  - втора бременност!!! Или пък в епикризата от раждането. Е, тогава да видим мъжа й какво ще каже, ако види документите...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, да ти кажа честно, моят гинеколог не го грее много какво ми има, аз тичам на частно на 10 други лекаря, които се отнасят с по-голямо внимание. Така че да се консултира на частно, важното е самата тя да е наясно със състоянието си, гинекологът няма да я мисли всеки ден...
Няма смисъл да казва на мъжа си, само рискува излишно.

Общи условия

Активация на акаунт