Топче смегма ....

  • 8 042
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
Здравейте мили мами:) Синът ми е на 10 месеца и от 2 месеца насам му забелвам пишората и според мен е забелена ,но не знам дали съм я свършила добре тая задача.Както и да е,така или иначе скоро ще го водя на доктор,но от известно време насам забелязвам ,че като му я забелвам отвътре има едно малко топче смегма под кожичката и не знам как да му я махна,опитвам сама да му я изкарам ,но малкият се сърди и плаче.Някоя от вас спрявяла ли се е сама с този проблем-ако да,дайте ми съвет.Знам че ще ми кажете да го заведа на доктор ,но те са толкова жестоки с действията си , не внимават въобще,ако мога сама да се справя......по-добре.Моля да ми отговарят мами ,имали подобен проблем, а не такива ,които да ме корят защо съм забалвала сама или защо съм опитвала да се справям сама и т.н. Благодаря ви!  bouquet

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Според мен не е достатъчно забелено Thinking
Пробвай да то почистиш с марличка.
На сина ми имаше съвсем малко (от доло или от гори на главичката с мъжа ми винаги сме били в спор) там където се съединява кожичката и беше мн безболезнено, даже се смя на доктора.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 742
Защо толкова късно забелвате?Моето бебче е на 5 месеца и успях да я забеля напълно вчера.Изкарах си акъла.Не очаквах толкова скоро.Добре,че бях прочела тук във форума какво се прави,а именно,че се почиства с памук и реванол.И ние го имаме това топче.Не е нищо трвожно/всички момченца го имат/.А според мен на вас не ви е забелена.По-нататък когато ви се случи ще видиш разликата.    П.С.От време на време почиствай с памуче и реванол/събира се нещо бяло,което трябва да го махаш/.

# 3
  • Мнения: 3 219
И моя имаше няколко такива топчета, направо си прозираха през кожата, понеже е бял. Избутах ги лека -полека към главичката, те бяха доста надолу, после като му се забели-около годинката, се доизчисти както трябва.
Магика , ранното забелване е спорна тема, която не е за тук, момичето пита нещо друго.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз започнах да забелвам от както се прибрахме в нас след изписването ни от родилния дом.На 3 месеца пишката вече беше забелена.Не сме имали такива проблеми,но почиствай по-добре... Peace

# 5
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
Извинявам се може би за тъпичкия въпрос ,но как точно да почиствам с марля и риванол? Да я забеля без да я мокря и така да се опитам да изкарам топчето с марлята ли??? Нещо не ми е много ясно  newsm78 И ако може ми кажете има ли бебоци, които не са преживели болезнено намесата на доктор? Много ме е страх от този момент затова се пробвам уж аз да я забелвам,но май не е станала работата както трябва.... Thinking

# 6
  • Мнения: 3 219
Сега ще ти кажа как ми обясни на мен личната, пък дано ме разбереш, че не ме бива много в обясненията. Значи вземаш парче стерилна марля-продават ги в аптеките, квадратни, в малки опаковчици, като питаш те ще ти дадат, струват стотинки. Напояваш марличката с риванол и си я нахлузваш около показалеца. С другата ръка хващаш чурата и забелваш докъдето може. После с марличката започваш движения от  върха на главичката надолу с лек натиск, така се поотлепва малко кожата, и същевременно риванола прониква лека-полека към главичката. Понеже марличката е мрежеста и не се плъзга,така лепа-полека се отлепва кожичката. Аз на доктор не съм ходила, личната ми показа как, но не го е насилвала, тази работа си я свърших в нас. Обаче беше се понадул, че се наложи да го мажа с универтан. Сега всеки ден забелвам и мия с чиста водичка, няма проблем, той си е свикнал.
Дано съм ти била полезна.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може да се почисти и с клечка за уши напоена в риванол по същия начин,по който е обяснила МерСедес  Peace

Общи условия

Активация на акаунт