Птичките отлетяха на юг, ние оставаме тук - Франция 16

  • 20 872
  • 297
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 847
Роца ,разписвам се и заради теб Wink.
Да, във Франция съм в момента .Нали тук раждах та се спрях за едно известно време...
Ина4е не пиша,защото имам толкова занимания , 4е ...нямам време...Добре ,4е беб4о е послушен,а баткото на градина ...4е да имам и аз време за себе си ...
А за Ноармутиер -бях няколко пъти,и все на хубаво време слу4вах , та и тен посъбрах..
За градините - какво да ви кажа- догодина ще запиша малкия в привé...дано да са по съвестни там ...Но както и да е ,аз успях да се преборя с директорката ,която му е и госпожа , да тръгне още от втората седмица по цял ден и на кантин също..тя беше решила да ходи само сутрин...за да се адаптира... ooooh!....а той си е адаптиран от 13месе4на възраст на ясла и на кантин...За първия у4ебен ден ,няма да коментирам,май бяхме единственото у4илище в Нант , което нямаше клас него ден, ходихме само за 1 4ас...и децата бяха много разо4аровани...Та сега моят син ходи ,но казва ,4е му е ску4но и 4е нищо не правят... Tired ooooh!...та дано това да се промени...
Хайде , лека седмица от мен.

# 2
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Хайде и аз да се запиша в новата тема  Grinning
Мамба, а пък Тони нищо не ми разказва,или ако каже нещо не съм сигурна дали е истина, 4е той малко лъжльо си пада  Crazy
А, и да се похваля 4е и нас ще ни вземат всеки ден на кантин  Party

# 3
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Мамба, наистина ли нищо не правят в училище? Нямат ли програми, такива неща? Дано да се промени накъм добре. Защо искаха да го оставят само сутрин?
Ноармутие и на мен много ми хареса Simple Smile. Даже улучихме и слънчево време, та се поразходихме добре. Бяхме и в аквариума, Kамбанката беше впечатлена (аз също Simple Smile).

Мамо Щрумф, и аз имам проблеми да отсея истината от "съчиненията" Simple Smile. Например, моята хубостница ми разправя убедително как всеки ден спи следобед, а метресата ми каза, че тъй като не спи, са я преместили в залата за тихи игри с големите.  Laughing
Тони по цял ден ли е на училище?

Tоку-що купих билети за "Lord of the Dance" през ноември за цялата фамилия. Имаме ДВД-то и Камбанка изпада в транс като го гледа, дано да й хареса и наживо. Още повече, че ще е няколко дни преди рождения и ден, та това ще е подаръка Simple Smile. Исках да отида и на един спектакъл на аржентинско танго, ама всичко е продадено Sad.

# 4
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Роца, аз съм ги гледала наживо "Lord of the Dance", наистина е впе4атляващо. Но си мисля, 4е и от българските танци може да се направи не по-малко впе4атляващ спектакъл  Flutter
Да, Тони ще е по цял ден ве4е, а досега го вземаха на кантин само 2 дни.

# 5
  • Мнения: 1 194
Хайде запис в новата тема. Мерси Роца!   bouquet

За яслата за сега не искам да казвам нищо, от суеверие. Като свърши адаптацията ще дам отчет Wink

Мамба, добре завърнала се. И ние бяхма на Ноармутие, няма как Wink. Улучихме слънчев и приятен ден, определено повече ни хареса като атмосфера от Сен Жан, който се оказа не точно наш тип място. Имаше страшно много коли от Иль дьо Франс, явно е завладяно от парижани.
Странно наистина , че малкия скучае, може би учителката още ги опознава и ги оставя да играят свободно повече. Има такава теория в детския стационар, където работя, никак не съм съгласна с нея и доста ме изнервя. До октомври са решили да оставят децата "под наблюдение" преди да сформират тематични ателиета... и децата наистина скучаят. Дано бързо се организират в градината ви.

Мама Щрумпф и Яна е такава фантазьорка ooooh!Това с кантина какво ще рече? Да не би да напредваш с търсенето на работа?

Роца, камбанката спят ли следобяд? Да не би да се окаже че и в средната група спят? Дано е така, че Яна има още голяма нужда от сиест и се чудех как ще изкарва по цяла седмица целодневни активитета?
чумби, честита ти ученичка! Светъл пример ни е тя ! Grinning

# 6
  • Мнения: 2
Бърз запис,защото мойта мама е тука само за 2 седмици инямам време,сори,но пак ще съм на линия скоро!
Дани се справя отлично в яслата и аз вече съм спокойна,вече 2-ри ден спи там без проблем newsm44
Прочетох нещо за Тулузка среща-кога,как,къде?
Чумби,абе,ще стане тя нашта,та по каква линия майка ти познава свеки и Милото?
Хайде,хора,чао,до скоро  love001

# 7
  • France - Toulouse
  • Мнения: 95
Здравейте и от мен,
ех много пишете, или аз малко време имам да чета и да пиша след това.
Благодаря на всички за поздравленията за моето момченце.
От понеделник и той е на адаптация в яслата, но и аз като mariakara от суеверие няма да казвам нищо, той е най-малкия в яслата, ама то по-малко бебе от 10 седмици кой би пратил в ясла, а пък и май не приемат толкова малки, аз даже се чудя как Томи го взеха, ама да не дърпам дявола за опашката. Днес дори е пил мляко там, аз цедя кърма и нося да го хранят и понеже никога до сега не беше пил от биберон ме беше страх дали ще иска, ама казаха, че го е приел, дано така да продължава Praynig
Роца, ти питаше за апартамента, да купихме го след доста години търсене, чакахме да се вдигнат лихвите по заемите, ама какво да се прави. Благодаря за информацията за абажура, трябва да ида до касторама тези дни. А пък относно сватбата не следващия ден след AZF, то си беше цяло приключение, ама няма да стряскам бъдещите булки, тогава си дадох сметка, че има неща, които не можем да контролираме.
Да се похваля, че не само в Париж има форумски срещи, в понеделник и в нашето село си организирахме такава с madame и малката и госпожичка, която е много сладко и послушно детенце, разходихме дребчовците, е кафе не пихме, че чак такива екстри нямаме в парка, но за това пък Алекс храни патиците, а аз се научих да връзвам шал за носене на бебе.
Mama Strumpf, как е ученика, харесва ли му в училището, той нали преди беше на ясла, намира ли разлика?
Павчето, а твоето момченце как свиква с яслата?
До скоро лейдис
П.С. Павчето, писали сме едновременно, за тулузката среща писах по-горе, но ако ще идваш насам кажи да организраме нещо, този път дори и кафе може да намерим къде да пием  Grinning, браво на твоя юнак за яслата.

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 00:23 от svety

# 8
  • Мнения: 847
За у4лището- какво да ви кажа ... Thinking...първия ден , г-жата ни събра, запозна ни с правилника и каза - ще го спазвате стриктно защото аз много държа...и знайте- Това е У4илище ,не е гардюри ,ние не сме ассистант матернели,не сме тук за да преобуваме децата етц...ще у4им много неща ,запозна ни с  у4ебната програма , и останах много доволна...оба4е после децата се разо4ароваха , 4е ще трябва да си ходим...Това непрекъснато идване и вземане на децата , не им позволява те да се опознаят по между си ,да завържат приятелства...Има деца,които ходят само сутрин , и така ще е два месеца ,даже и цялата година...И то не защото родителите така са решили ,а защото тя така им налага...Сутрин вратите са отворени от 8.50 до 9.00 после не се допуска никой...даже да сме там в 9.01 не се отваря...миналата седмица стояхме под дъжда ,родители и деца подгизнали докато стане време да отворят... ooooh! Вярно правилника си е правилник,ама поне да ни бяха пуснали в коридора , имаше доста майки с бебета и коли4ки ..Ще видим как ще е по натам...а за заниманията , ами мисля си 4е тя ги оставя да се занимават кой с каквото иска ...затова му е безинтересно...Ина4е го питам какво са правили и той казва...Е посъ4инява малко отвреме на време - особенно за това какво са яли...добре, 4е имаме менюто написано врата..
Искаха да го оставят само сутрин,защото бил за първи път на градина(което не е вярно).А върха беше като ми казаха,ама вие нали сте в май4инство и не работите  Whistling...та това ме стъписа...и какво от това...да не ходи на градина ли???...Абе смахната работа ooooh!
МарияКара - да ,Ноармутиер е завладян от парижани , и аз го предпо4итам пред Сан Жан ..
Мамо Щрумф - браво за кантина,казах ти аз да упорстваш...!И да ти кажа , 4е не ми остава време да ти звънна - лака има ефект...днес го купих и го пробвах...и резултата е на лице.. WinkТа даже и след баня не се измива ,а остава ...та продължаваме и с това. Laughing

# 9
  • Мнения: 702
При нас от Вторник не са на добре работите  Sad
Следобеда си я зех ревяща а днес пак с рев и убеждения тръгнахме
Иначе в Понеделник ми каза че яла хляб и вода  Laughing ама ни връчиха менюто до края на Октомври та не се учудвам че може и да не е яла
Май адаптацията ще е поне месец ако не и повече Praynig

Лек ден за всички малчовци и прегръдка за техните майки Hug  bouquet

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 10:56 от mama Svetli

# 10
  • Мнения: 1 341
Добро утро, момичета.

mama Svetli, бърза и безпроблемна адаптация на малката.

Мистик, бързо и успешно намиране на желаната работа.

kookai, много лошо с болестите. Бързо оздравяване на дечко.

Ето снимки от Люрда http://bambinata.multiply.com/photos/album/2/2#1

Ние сме добре. В понеделник летим за Бг. Ще сме само 10 дни, брат ми се жени. Все хубави неща ни предстоят и много се вълнувам.
Ако има още Тулузки срещи, свиркайте и ние с малката ще се присъединим ако искате компания. Wink
Приятен ден.  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 325
Цоп и аз в новата темичка Hug
Добре дошли на отпускарките Hug
Момичета, кажете някой хубава дестинация за почивка от рода на Тунис, Мароко.Решили декември да отидем някъде с полвинчо и малката.
Ронка, приятен престой в бг Hug

# 12
  • Мнения: 49
Здравейте моми4ета,тук се изсипа страхотна буря,добре,4е не ни спря тока.

Роца,страхотно ще е на спектакъла.Аз много ги харесвам,исках да ги гледам,когато бяха в БГ,но нямаше билети.

Мистик,успех с  намирането на желаната работа!

kookai,бързо оздравяване на детенцето.

Моми4ета,аз да ви попитам,някой сблъсквал ли се е с autan?По конкретно питам мамите,които живеят в къщи.Аз така и не разбрах какво е точно,но са вид инсекти.

# 13
  • Мнения: 9


Здравейте, мадами.

Аз не пиша много често,  но ви чета редовно.
Ваканцията свърши и форума се пълни малко по-малко. И ежедневието лишено от розови отенъци започва.

mari_rus, аз ти препоръчвам горещо Джерба -  http://www.routard.com/guide_voyage_lieu/1607-djerba.htm.  Убедена съм. че няма да съжалявате. Там е идеалното място за почивка.

Поздрави от юга и до скоро  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 194
Здравейте. Знаех си аз, че не трябва да се включвам на тема ясли:днес голям рев падна Cryда видим по-нататък.Мамо Светли, как мина днес? Ще се подкрепяме взаимно Wink

Свети, честито с голямо закъснение за синчето! Да ти е жив и здрав и лека адаптация в яслата. да те окуража за цеденето-аз успях да кърмя Гого една година въпреки връщането ми на работа. Не казвам, че трябва и ти толкова да кърмиш, всеки луд с номера си, но след един начален период на организация цеденето става рутина.

кери, аутан не е ли по-скоро препарат инсектицид?Не ми вучи като име на насекомо.

Мамбатова, което описваш не е особеност на вашето училище, а държавна практика. И Яна ходи на градина само сутрин до първата ваканция през ноември. Баща и беше в един период, в който се водеше безработен, но работеше усилено по създаването на фирмата и сайта и последната му идея беше да гледа щерката. И аз голяма битка водих да ги убедя да я вземат на кантин и да спи там. А за чакането под дъжда-всеки може романи да напише и редовното отваряне на вратата с 5 минути закъснение , което често ми костваше изпускане на влака и съответно закъснение за работа. Тази година решиха да отварят в 8 и 30 и наистина значително по-нормално стигам в болницата.
Кукай, бъро оздравяване Hug
Мари, още не сте се върнали и за ваканция пак мислите. А не съм напускала Европа, но една колежка беше много доволна от Тунис, има много оферти ол инклузив. Но все пак не е ли хладно и там по Коледа?

Мише, как вървят приготовленията?



Общи условия

Активация на акаунт