за по-така сирената

  • 891
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Давате ли на децата си ементал, бри, синьо сирене и причие чужбински сиренца?Някои са много вкусни, но откъм състав нямам абсолютно никаква представа дали стават за малки деца?

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе общо взето действай на принципа - което е забранено за бременни е забранено и за малки деца!  Wink

# 2
  • Мнения: 590
Според мен не са подходящи за бебета защото са много мазни  (натоварват черния дроб), някой се приготвят от непастьоризирано мляко,  ако не е спазен технологичния срок на зреене е възможно да съдържат нежелана микрофлора. Иначе аз много ги обичам Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 2 952
Ементал, гауда, чедар, изобщо твърдите жълти сирена бих давала, когато започна да давам кашкавал - след годинката. Нопърво ще се убедя, че понася добре кисело мляко и бяло саламурено сирене. Меките сирена и тези с плесени ще дам много късно заради суровите продукти, а и защото плесените дори и да са само в обвивката, която аз лично не ям  Embarassed, ми се струват сериозни алергени. Като казвам много късно имам превид не по-рано от третата година.
Топеното сирене Кири е на голяма почит в къщи, сигурно ще дам първо него след киселото мляко.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
И аз така мисля и процедирам.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Значи вчера сме окъкали позициите EmbarassedВидя ме, че ям ементал, и то не от твърдото, а от мекичкото, дето е нарязано за сандвичи, едно такова като топено седи....Дадох му едно цяло парченце - мнооого го хареса.Нямах представа, че се прави от непастьоризирано мляко ShockedУжас, дано не съм му навредила нещо PraynigАма съм и аз една  bash Banghead smile3537Като си помисля,че можех и от пицата със синьо сирене де му дам да си опита hahahaСрааааам!!!!!От жегата ми се е размекнал мозъка Embarassed

# 6
  • Мнения: 4 915
Спокойно, ементалът е от пастьоризираните сирена. Ставаше въпрос за неузрялото, непреработеното, както и за синьото сирене, в което зреят плесени и което не се препоръчва за бременни.

Ето интересно инфо за сирената: Класификация на сирената

# 7
  • Мнения: 350
Вносните сирена имат много  многооооо "вкусна химия". Аз поне не бих ги давала.

# 8
  • Мнения: 980
Вносните сирена имат много  многооооо "вкусна химия". Аз поне не бих ги давала.
Съгласен  newsm10

# 9
  • Мнения: 3 926
Не че бих дала синьо сирене (като дойде време, де - все пак още сме 2 в 1), ама плесенчетата не съдържат ли пеницилин? Пък той нали е антибиотик? Сигурна съм, че това, че е меко сирене е по-вредно от "синките" - вие как мислите? То аз съвсем като лекарство взех да го коментирам, ама да попитам Grinning

# 10
  • Мнения: 3 379
Чедар, ементал, изобщо твърдите сирена (дори и от тези готовите нарязани за филийка) не са проблем. Както и кашкавалът. Избягвай останалите

Общи условия

Активация на акаунт