Спешно!Силни болки в гърдите.

  • 610
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 715
Здравейте моми4ета! Отнася се за моя близка ,която роди на 7-ми с секцио.
Днес я изписват ,а гърдите много я болят.Обади ми се по телефона ,да ви помоля вас за съвет.
Много били и наедрели гърдите,има много кърма,а не може да се изцежда от болки,целите и гърди били в буци.упила си и помпи4ка,но и с нея мн боляло.
Не съм раждала,затова много и не разбирам,и ви моля за съвет!
Уж е в 4астна клиника,но никой нищо не и обяснява.
Ще съм благодарна на всеки ваш отговор! Hug

# 1
  • Мнения: 1 951
Боли наистна, но непременно трябва да се иzцежда и да слага детето по често на гърдите, иначе ще стане по лошо. Аz бях на косъм от въzпалението. Помагат топли компреси преди кърмене, а след това студени с иzвара. Ако иzцежда само да освободи напрежението а не до край. Това от моя скромен опит, дано се включат и експертите  Grinning Успех!

# 2
  • Мнения: 1 715
Боли наистна, но непременно трябва да се иzцежда и да слага детето по често на гърдите, иначе ще стане по лошо. Аz бях на косъм от въzпалението. Помагат топли компреси преди кърмене, а след това студени с иzвара. Ако иzцежда само да освободи напрежението а не до край. Това от моя скромен опит, дано се включат и експертите  Grinning Успех!
Благодаря ти! Но проблема е,4е бебето не иска да су4е,храни го с биберон,но по-много малко ядяло.

# 3
  • Мнения: 2 401
Както вече са ти писали трябва да обезателно да се изцеждат гърдите, може би и помпата, която майката ползва не е достатъчно добра и затова и е по-трудно, но все пак най-добрия вариант е да се правят опити да се слага бебето да суче, може майката да изцежда с помпата известно количество и след това да слага бебето да я доизсуква, но е много важно да се опитва да го слага да суче!
Освен компресите за които са те посъветвали, хубаво е да се правят масажи под топъл душ в посока към зърното и да се пие лецититин три пъти на ден по 1200гр., а също така могат да се правят компреси с намачкан зелев лист с който да се налагат гърдите.
Успех! Hug

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Спешни мерки - студени компреси между храненията, да опита да омекоти ареолата (тъмната част на гърдата), като леко масажира с пръсти само там, без да стиска като опит за изцеждане. Просто леко с върховете на пръстите натиска, докато ареолата омекне и започне да се процежда по някоя капка мляко - след това вече да цеди с помпа или както дойде. Ако иска, да звънне на тел на кабинета по кърмене да обсъдим и други мерки и да преценим доколко е зле положението, за да може да се отреагира сега, а не да се наложи да идва по нощите, както имаше случаи наскоро.
Не ми казвай, че е в Токуда Confused

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Трябва да се изцежда,дори и да боли Peace
Да си прави и компреси Hug

# 6
  • Мнения: 1 715
благодаря ви моми4ета!Ще и предам съветите Ви!Не ,не е в Токуда,а Торакс,Пловдив.Каза,4е в4ера са и сложили някакви две инжекции.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами тогава да звънне на Бу - телефонът го има на страницата на ЛЛЛ-България.
Сложили са й окситоцин, но ако не успява да изцеди гърдите, той няма да помогне особено Confused Тези ситуации са много кофти - неведнъж се е случвало по 3 жени наведнъж в продължение на 2ч да се занимаваме с майка, докарана до това положение, докато успеем да оправим проблема. Ако съвсем са изпуснали положението, сама няма да успее да се оправи с изцеждането и заради задръжката кърмата може напълно да спре след 2-3 дни - затова е много важно да навика здраво персонала и някой да я изцеди на ръка (в тези ситуации помпата понякога само да влошава положението, защото издърпва още повече течност в и без друго подутата и станала на топка гърда, без да успява да изцеди мляко).
Ето тук има указания за този начин на омекотяване на ареолите, за който споменах - много е ефективен и позволява изцеждането да има успех:
http://www.kellymom.com/bf/concerns/mom/rev_pressure_soft_cotterman.html

Общи условия

Активация на акаунт