Къде в София се продава царевично нишесте?

  • 1 555
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
В кварталните ми магазини не се продава нишесте. Не са ми близо нито един от големите супермаркети, затова ако някой е виждал , моля да ми каже. Т ърся царевично и .../ох, другото го забравих/. Педиатърът ни препоръча да го слагам в разреденото домашно кисело мляко.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 555
В магазините за хранителни стоки. И в малки и в големи съм виждала. Да се слага в разредено кисело мляко?  Crazy По-добре кисел с АМ ...

# 2
  • София
  • Мнения: 3 960
А на колко е детето и за какво ще му го даваш?

# 3
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Отиди веднъж до някой голям магазин и си купи повечко-има и в Била,и в Пикадили,Фантастико,Хит и т.н  Peace

# 4
  • Мнения: 4 428
И аз съм го виждала на доста места. Аз по едно време си взимах директно от по-финния Качамак  Peace То е същото.
Другото сигурно е пшеничено.
Аз не съм го слагала в кис мляко. Струва ми се много блудкаво и се съмнявам дали ще му хареса на детето  Rolling Eyes По-добре направи киселче  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 960
Аз не съм го слагала в кис мляко. Струва ми се много блудкаво и се съмнявам дали ще му хареса на детето  Rolling Eyes По-добре направи киселче  Peace

И моето питане беше с този аргумент, кой ли би го ял....

# 6
  • Мнения: 247
Дъщеря ми има АБКМ като тя се изразява по-скоро в реакция от прясно мляко и масло. Киселото мляко не създава проблеми, но понеже аз купувам домашно прясно мляко и го квася, но то е доста тежко /мазно/ и затова педиатърът ни посъветва вместо адаптирано мляко да пробвам /понеже вече ми свършва кърмата/ разредено кисело мляко с малко плодово пюре и нишесте за сгъстяване. Досега не съм купувала нишесте по никакъв повод и дори не знам как изглежда /предполагам че е като брашно на вид/. В нашите три квартални магазина няма нишесте въобще. Затова питах къде сте виждали, за да не се разкарвам с Мария из тези задръствания.

# 7
  • Мнения: 5 228
В Била има.

# 8
  • Мнения: 4 428
Ами явно ще трябва да се поразходиш по-надалече. Във всеки голям хипермаркет ги има, но ти каза, че не ти се ходи до тях. Не виждам как ще стане без да се поразходите малко по-надалеч. Явно около вас няма.

А кисел може да направиш и с вода и после да добавиш специализиран АМ за деца с този проблем  Peace АМ е много по-добро във вашия случей от кис мляко, каквото и да е то.
Ти защо не искаш да даваш АМ?

# 9
  • Мнения: 247
Ами явно ще трябва да се поразходиш по-надалече. Във всеки голям хипермаркет ги има, но ти каза, че не ти се ходи до тях. Не виждам как ще стане без да се поразходите малко по-надалеч. Явно около вас няма.

А кисел може да направиш и с вода и после да добавиш специализиран АМ за деца с този проблем  Peace АМ е много по-добро във вашия случей от кис мляко, каквото и да е то.
Ти защо не искаш да даваш АМ?

Не съм писала, че не ми се ходи, а само че искам да имам предварително инфо къде има, за да не се разнасям излишно  Peace

Мария не иска въобще АМ. Така е ис пюретата- готови почти не яде, а само домашно приготвени.

# 10
  • Мнения: 4 428
Това, че не иска да пие АМ не значи, че не може да "готвиш" с него  Peace
Спокойно може да пробваш да сложиш от него в кисела или другит десерти. Така не се усеща по-специфичния му вкус  Peace

Общи условия

Активация на акаунт