Проблем със среднощното събуждане

  • 1 517
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
малкия е на 1г и 7 м и почти всяка нощ се буди,но когато го приспя и реша да стана,тои някак усеща и не спира да плаче докато пак не легна при него.иска по цяла нощ да спя при него.
спи в отделна стая от както е на 6 м и никога не съм имала такива проблеми.явно го е страх,но нз как да го преодолеем Rolling Eyes
моля ви даите ми съвети newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 530
Моята дъщеря също е на 1.7г. Никога не ми  е създавала проблеми със спането така, както вече го прави от месец насам. Тя по принцип спи в кошарка до нашето легло. Незнам какво й става, от известно време започна да се буди посред нощ и така изкарва по 2- 3 часа. По някой път се буди с ревове и отнема до половин час, за да се успокои. Друг път просто започва да мрънка, иска да я взимам при нас, някой път й се играе. През деня си спи нормално, зъби не й ничат в момента. И аз се чудя плашат ли се от нещо. Казаха ми, че им е такава възрастта, сега се осъзнават по- явно и всичко около тях е ново и интересно. Просто някой деца са по- емоционални, през деня си подтискат емоциите и през нощта ги преживяват. Но също така ми казаха, че в този момент трябва да се отнасяме особено нежно към тях, за да не се стресират. Така че според мен може да опиташ да го взимаш при вас, стига обаче да не се научи да спи там, че после отучването е мнооого трудна работа.

# 2
  • Мнения: 2 960
от една страна в тази възраст се появават доста от "детските страхове"-от тъмното ,от разни животинци,сънуват неща преживени през деня ......от друга има и едно захитряване-ако се събуди и ако му се обръща внимание -може да реши ,че е hahaha добро време за игри с тати и мама. ooooh!При моя син слава богу такова среднощнто събуждане няма,но като спи през деня и ако се пропуди например-поглежда има ли някой в стаята.Ако има-може още 2 часа да продължи да спи ,ако няма-скача и надава рев.

# 3
  • Мнения: 3 929
Това е точно периодът, през който започват да се появяват детските страхове. Според мен е хубаво да взимаш детето при вас, за да се успокоява, защото натрупването на страх е по-лошият вариант от отучването да спи при вас.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря също е на 1г и 7м,но за сега не съм забелязала промяна в сънят и - спи цяла вечер без да се пробужда

# 5
  • Мнения: 9 814
Някъде към втората година на детето се появяват тези детски страхове, които се проявяват най-вече през нощта, както е казала daninka.
Дъщеря ми също премина през такъв период. Наистина е неприятно това среднощно събуждане.
Особено за деца, които от най-ранна възраст спят отделно.

# 6
  • Мнения: 146
Мелина е 1 година и никога не е спала цяла нощ спокойно, а напоследък се буди с голям рев и видимо трепереща от страх. Много ми става жал като я видя да се плаши така, затова залепих креватчето й до спалнята и така като ме усети до нея се успокоява по-бързо.
Кога ли ще спим непробудно до сутринта? Confused

# 7
  • Мнения: 4 784
Моят син е на същата възраст като твоето дете. От доста време си засипва самичък и дори се дразнеше ако има някой при него в стаята като заспива.  Стигала съм до там, че като ходим на почивка и сме в някой хотел съм се крила в тоалетната на стаята, докато заспи (добре че бързо заспива) Blush.
Обаче от около месец насам, настъпи промяна. Сам не иска да заспива. Не иска нищо особено, просто да има човек в стаята. Ляга си в леглото и си заспива, но прави постоянно проверка да не би да си се изнизал и ако няма никой, надава сериозен рев и като отида при него, трепери като уплашен. През нощта не го прави този номер, но и ние спим в една стая с него и кошарата му е в близост до нашето легло.
Страх го е явно от нещо човечето.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 764
Ние минахме през подобно нещо. Синът ми започна да се буди още като беше на 10 месеца, но беше заради зъбките - страшен кошмар, плач и рев по няколко пъти на нощ. Той си спи в неговата стая и тъй като на мен ми дотежаваше на всяко будене да се разхождам между неговата стая и спалнята ни, си иградих система - в момента, в който се събудеше през нощта, аз си взимах възлгавничката и се премествах на леглото в неговата стая. Казваха ми, че това е лош навик, защото детето щяло да свикне да спи с мен. Аз обаче не обръщах внимание на това, защото го виждах, че така е много по-спокоен и си спи добре. и се оказах права, сега вече, ако се събуди през нощта, просто отивам при него и му давам да си пийне водичка и той сам си се обръща и си заспива в неговото си легло.

# 9
  • Мнения: 333
Ако синът ни се събуди нощем, го взимам при нас, така сме спокойни и тримата  Peace. Когато порасне и стане самостоятелен, ще си спомням с умиление за тези мигове  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 5 745
Ако синът ни се събуди нощем, го взимам при нас, така сме спокойни и тримата  Peace. Когато порасне и стане самостоятелен, ще си спомням с умиление за тези мигове  Simple Smile
и аз така правя Simple Smile
не знам дали е период - все още се буди, но това сигурно не звучи много успокоително

# 11
  • Мнения: 698
Аз ще съм "лошата" майка, явно. Послушах Д-р Спок. Два пъти. По веднъж. И голямата , и малката фея плачеха така. Ставах, давах вода, гушках, никой не спеше по цяла нощ /защото това се засилва/ и една нощ оставих бебето да плаче. Плака. Втората промрънка. И двете ми дъщери така. Нощ и половина е цялата работа. Сърцето ти се къса, иска ти се да се изтриеш с гума, да си сложиш тапи в ушите. Но край. Спират. Спят като ангели. И за тях добре, и за нас добре. Много е трудно, предупреждавам те. Нямаше да го направя, ако не го бях прочела в книгата.  Трябва да имаш железни нерви. На мен ми помогна това, че моите не плачат жално, а реват като зверове. Това е за предпочитане. Ако ще го правиш, настрой се предварително. Предупреди останалите вкъщи. Не влизай в стаята, това само ги дразни, плачат още повече. Най-добре - прочети Спок... Дори да изглежда жестоко, за детето явно е добре като резултат. Преди бяха нервни, недоспали, сега всичко е  Peace

# 12
  • Мнения: 3 818
Моята дъщеря пък е на 3г. и 4м. и продължава да се буди нощем по сто пъти. Приспивам я вечер, спи 2-3 часа дълбоко и оттам нататък сънят й е много лек. Ако някой спи до нея, няма проблем, спи непробудно. Ако няма обаче, не може да заспи. Ако легна и тръгна да ставам, усеща ме. Опитвах се да я науча да спи сама. Първата вечер плака два часа и обяснява колко е тъжна, но заспа. Втората вечер отново плака няколко часа, накрая дойде при нас и права си положи главичката на леглото ни и така хълцаше и дремеше, не можа да заспи сама. Нямам решение на този проблем Confused Трябва нощно време да ставам по няколко пъти, да лягам до нея, да я приспивам отново и отново.... обикновено заспивам още на първото й будене. Говоря й, обяснявам й, няма резултат.
Ако някой знае какво би я накарало да започне да спи сама, ще му бъда благодарна да сподели опит.  Peace

# 13
  • Мнения: 146
Ние минахме през подобно нещо. Синът ми започна да се буди още като беше на 10 месеца, но беше заради зъбките - страшен кошмар, плач и рев по няколко пъти на нощ. Той си спи в неговата стая и тъй като на мен ми дотежаваше на всяко будене да се разхождам между неговата стая и спалнята ни, си иградих система - в момента, в който се събудеше през нощта, аз си взимах възлгавничката и се премествах на леглото в неговата стая. Казваха ми, че това е лош навик, защото детето щяло да свикне да спи с мен. Аз обаче не обръщах внимание на това, защото го виждах, че така е много по-спокоен и си спи добре. и се оказах права, сега вече, ако се събуди през нощта, просто отивам при него и му давам да си пийне водичка и той сам си се обръща и си заспива в неговото си легло.
и аз така правя.няма как иначе  Hug

# 14
  • Мнения: 941
оставяйте лампата светната, ще стоите малко при детето и после щеизлизате, нормални са тези страхове, ще отминат, аз пусках и телевизията за да не ме чува като се изнасям от стаята,

Общи условия

Активация на акаунт