Операция - здравна каса покрива ли нещо?

  • 2 705
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 206
Здравейте, как бих могла да разбера дали здравна каса покрива операция за реконструкция на челюст? Операцията ще бъде по медицински причини, а не с цел разкрасяване. В стоматологичния факултет ме насочиха към лицево челюстен хирург, който да поеме нещата. Той ме изпрати в частен стоматологичен център за подготовка на зъби и челюст предоперативно. Знам, че стоматологичните услуги не се покриват почти от касата и си плащам всичко необходимо, но самата операция ми идва множко като сума.....Цената ми обявиха по ценова листа на частния стоматологичен център, в който поработва и въпросния хирург. Как мога да разбера дали като здравноосигурена мога да ползвам клинична пътека на здравната каса ?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 761
Щом е в частен стом. център едва ли касата би поела разхода.

Приложение 21 – Пакети и стойности, заплащани от НЗОК и здравноо … за дентална помощ

Цитат
Национален телефон на НЗОК за консултации на граждани – 0800 14 800

# 2
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Напрви най-добре запитване в сайта на Здравната каса, знам че дават он-лайн консултации, но трябва точно да знаеш как се нарича оперативната интервенция. Ако я има като клинична пътека след това трябва да разбереш дали самата частна болница е сключила договор със Здравната каса за съответната клинична пътека и ако не е да си потърсиш друга болница. Частните много не им се работи по здравна каса доколкото знам: http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1440&h=870

Общи условия

Активация на акаунт