Електрическа помпа за кърма????

  • 50 339
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 387
Здравейте мами! Искам да питам дали някоя от вас е ползвала електрическа помпа за кърма? Каква марка и доволни ли сте! Има ли някакви странични ефекти върху гърдите и зърната. Преди месец кърмата ми намаля,  да не кажа направо спря / цедях с триста зора по 20-30 грама на ден/ и се наложи да започнем с АМ. Аз въпреки всичко не се отказах и с много мъки успях да си възвърна кърмата до толкова, че вече ядем само 2 пъти на ден АМ. Но през това време се оказа, че детето ми се отказа да суче. Просто започва да реве, опъва се назад, обръща главата и не иска да суче. И затова започна едно цедене та знае ли се:/. Но няма значение ще се мъчим само на нея да и е добре, но си мислех, че ако си купя електрическа помпа ще е много по лесно за мен. Затова питам ако някой е ползвал да сподели как е бързо ли става, по-силна ли е от механичната и т.н. АААА и колко горе долу струва? Мерси предварително.

# 1
  • Мнения: 2 641
MEDELA SWING е моята. пиша с малки букви защото се цедя в момента. препоръчаха ми я девойки от форума и съм много доволна. много по нежна за гърдите е от тази на авент и по вече кърма изцежда. не зная как но е факт. ако пуснеш в търсачката ще намериш доста инфо. успех с цеденето  Hug

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако имаш възможност да отделиш около 300 лв, тогава най-доброто на бг-пазара е Медела Суинг, има я в магазините Малечко. Помпата наистина е страхотна, а и фирмата си е специализирана в производството само на помпи и прави най-добрите в света. Моделът Суинг е евтин и за масовата публика, разбира се, не е като болничния тип наистина много добри помпи, но за нашия пазар това е най-доброто, което се предлага.
Почти на същата цена е електрическата на Авент - има добри отзиви и за нея и също като Меделата е двуфазна, т.е. малко по-добре от обикновените помпи стимулира гърдата и по-лесно предизвиква рефлекса на потичане . Мисля, че Авентската имаше опцията да изцежда едновременно и двете гърди - провери и ако е така, тогава може да е добър избор, тъй като ще пести време.
Електрическата помпа на Нук Не препоръчвам, макар че е тройно по-евтина - виждала съм страхотни рани от нея и много майки се оплакват, че не успяват да й хванат цаката.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен най-добрата помпа е на Авент Peace

# 4

     Здравейте,
 Аз първоначално си бях взела ръчна помпа на NUK, но имах много кърма и акушерката от която я закупих ми я замени с електрическа на NUK. Искам да кажа, че ВЪОБЩЕ НЕ СЪМ ДОВОЛНА ОТ ЕЛЕКТРИЧЕСКАТА ИМ ПОМПА! Изсмукваше много малко и се налагаше да си мачкам гърдите като мекици, за да стане работата.За зърната няма да говоря, бебето не ми ги разрани, но помпата да. Накрая се принудих да си я сменя пак с ръчната на NUK и макар и да ме боли ръката,поне ми върши отлична работа!
     Успех на всички! newsm10

# 5
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз използвах Медела Суинг - страхотна е!  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 387
Момичета купих си помпата на Медела Суинг, но за съжаление не ми помогна и кърмата ми спря.Тя си беше почти спряла, но си мислех, че ще мога да я върна с помощта на помпата. Така, че вече не ми трябва и я продавам. Иначе помпата наистина е страхотна, дърпа много хубаво, но при мен просто няма какво да тече. Ако някой се интересува може да ми пише или да ми се обади на тел. 0885078315. Помпата е купена на 13.09.08 г. и още е в гаранця. Ползвана е 10-15 пъти. Направо си е нова.Купих я от магазин на Малечко за 292 лв.+ 10.40 за биберони за шишето и я продавам за 250 лева. Едната биба сме я ползвали, но другата е чисто нова и я давам и нея. Успех в кърменето, аз за огромно мое съжаление не успях. Понякога желанието е повече от възможностите!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
Момичета купих си помпата на Медела Суинг, но за съжаление не ми помогна и кърмата ми спря.Тя си беше почти спряла, но си мислех, че ще мога да я върна с помощта на помпата. Така, че вече не ми трябва и я продавам. Иначе помпата наистина е страхотна, дърпа много хубаво, но при мен просто няма какво да тече. Ако някой се интересува може да ми пише или да ми се обади на тел. 0885078315. Помпата е купена на 13.09.08 г. и още е в гаранця. Ползвана е 10-15 пъти. Направо си е нова.Купих я от магазин на Малечко за 292 лв.+ 10.40 за биберони за шишето и я продавам за 250 лева. Едната биба сме я ползвали, но другата е чисто нова и я давам и нея. Успех в кърменето, аз за огромно мое съжаление не успях. Понякога желанието е повече от възможностите!

Добре де, в продавалника що пише че е продадена???
Една приятелка са е записала, за да ми покаже, но ти си написала продадена Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 387
Не е продадена.Не знам защо пише така. И аз го видях.За първи път публикувам и нещо явно съм натиснала без да искам. Не знам защо наистина, за което се извинявам. Обявата е валидна.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 901
Извинете, че ще отговоря, въпреки, че темата е приключила (тя се превърна малко в обява, но нищо), но понеже като пусках търсачка миналата седмица, имах нужда от такава тема, ето още 1 мнение:

От 1 месец цедя на ръка (ходя на работа и бебето го хранят с изцедената кърма от офиса). С предишното си бебе също правех така, тогава даже по едно време направих такива рекорди в млекодобива, че се налагаше и да замразявам. Ставаше лесно и бързо - за 15 минути - 1 доза за кърмачето, едни широки канали, само за доене  Mr. Green. С това бебе също започнах така, но или нещо не го правя както трябва или не знам какво - ръцете започнаха малко да ме болят при някои стави и не ставаше по-добре. Една вечер даже си усещах болка лека, притесних се сериозно, защото и без това бях забелязала че при определени дружения ме боли, та си казах - стига, трябва да си купя електрическа помпа. Изчетох всичко от търсачката с ключови думи "електрическа помпа" и аз така стигнах до извода, че най-добрата е на Медела, но цената й... е прекалено солена за мен. намерих обява на друго място в интернет за помпа НУК, свързах се с момичето, зададох й куп въпроси и тя ми написа много изчерпателни отговори. Все що ме притесняваше, попитах и отговорите ми харесаха. Купих я ІІ ръка, нали стана ясно. Върнах се вкъщи, стерилизирах и седнах. Остави, че шумът адски ме притесняваше (как бях забравила да попитам чува ли се, все пак ми трябва за офиса - ще се затворя в стаята, ама ще ме чуват пак), да не говорим за млекодобива - някакви мижави 10-20 мл за половин час.  newsm78 Хм, да бях седнала преди кърмене да го пробвам, не - след. Следващия път реших да го направя преди кърмене - пак нъц - не тече както очаквах. Ами аз на ръка цедя такава струя, че... После се замислих и цръцнах няколко пъти за да прокарам каналите както трябва (то и на ръка като цедя първите 10-20 движения са сравнително слаби, после усещам как слиза кърмата и се започва като за световно) - прокарах ги, едва успях да завия горната част на помпата към шишето и се започна направо пръскане в помпата. Вярно, става на по-слаби струи отколкото на ръка, трябва да помогна първия път, бръмчи моторчето (не е като с механична помпа да се затвориш някъде и да не те чуват), общо взето за същото количество ми отнема максимум 30% повече време, но като не се напрягам въобще, като мога да се занимавам с нещо друго  Hug - заключвам се в стаята в офиса, включвам форума, чета и цъкам, а! - и то си помпа! Да не забравя да се похваля - вярно, че става става леееко още по-бавно, защото тук ни е нов офис и още имаме проблеми с напрежението в ел. инсталацията, но пък затова - бръмченето е наполовина по-слабо и понеже съм в другия край на стаята - предполагам че и не се чува толкова навън. Трети ден по 3 пъти на ден. Не ме болят зърната въбще, само ми е неудобно, че вратата на стаята ми стои толкова време затворена.

Искам само да добавя, че съм ползвала и механични помпи на Чико и Авент и с тях също ми е потичала качествено кърмата от един момент нататък на силна струя, но докато я добия тази струя, ми се разкатава ръката, та общо взето е въпроса струята да тръгне - не е проблема в помпите. А - ползвала съм и едни други, дето се стиска едно нещо и то прави вакуум, ама  #Crazy така де, исках да кажа ,че бая опит имам с цеденето. Вярно, не съм пробвала на Медела, но засега и другата ми върши работа.

# 10
Момичета, здравейте!
Търся да купя помпа за кърма Medela Swing.
Има ли все още някоя мама, която продава своята?
Ако има нека да ми пише на holly@mail.bg

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
Да се включа и аз тогава, тъй като купих помпата на dilina, страхотна е. Никакво напрежение в ръцете, а помпа чудесно. За медела суинг става въпрос. Peace

# 12
Здравейте, благодаря на всички участници за споделене на мнение и опит.
Преди 4 дена с жена ми взехме електронна помпа на AVENT. Избрахме AVENT понеже вече имахме стерилизатор, шишета и всичко останало на AVENT.
Помпата е страхотна и изпомпва количество кърма за 10мин, което с механична AVENT се изпомпва за 30-40мин. Жена ми ужасно я болеше ръката от механичната AVENT (ползва я 5 дена след което не можеше да вдига бебока Sad ). С електронната помпа направо се родихме! Разликата м/у механичната и електронната е от тук до луната Simple Smile Ето някои предимства на електронната помпа които забелязахме:
1. Не боли ръка от нея и следователно няма да спипате тендовагинит, а и можете да вдигнете бебето в последствие Simple Smile
2. Изцежда кърмата към 3 пъти по-бързо и следователно гърдите ви са 3 пъти по малко надъвкани Wink
3. Специално с електронната AVENT можете лесно да задавате каквато си искате сила и бързина на засмукване.
4. Има 2 части по-малко за миене и стерилизиране (дръжка и капаче на дръжката) от механичната AVENT

Много сме доволни, вложението си струваше - 249 лв. На практика се оказа че механичните помпи не вършат никаква работа. Сега вече имаме и механична и електронна Simple Smile С други думи пестенето на пари в началото ни излезна по-скъпо.
Но от друга страна пък, си правим банка с кърма с която се надяваме да храним бебока малко по-дъго Simple Smile

Поздрави на всички и много весели моменти с бебоците Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 293
Не пренебрегвайте и помпата Mini Electric - Medela, която струва 140 лв.
Моя приятелка я ползва и е много доволна. Позволих си да я препоръчам на съседка по легло в родилния дом, която едвам цедеше с ръчна помпа на НУК по 20 мл. за един час. Купи си тази помпа на Медела и наистина времето за цедене намаля на 15-тина минути. Детенцето беше в кувиоз и тя трябваше да носи кърма за хранене - за 2-3 дни успя да увеличи количеството кърма на всяко изцеждане двойно. Хубаво е, че помпата цеди на импулси и наподобява сукането на бебето.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 228
   Здравейте, малко късно се включвам, но ето много хубава статия за помпите. Въпреки че вече разполагате с много добра електрическа може да ви е полезна.  http://xedra.wordpress.com/2009/08/27/breastpump/
   Споделяте, че за периода на дохранване бебчо се е отбил от гърдата. Все още не всичко е загубено. Може да опитате да предложите да суче от гърда със силиконово зърно. Понякога това е много удачен вариант при преход от шише към гърда. Много помага да предложите гърда в сънено състояние на бебо, тогав те сучат по инстинкт и може да ви изненада приятно  Simple Smile
   Ето две хубави статии за силиконовите зърна и тяхното използване, както и за храненето с шише, така че да не вреди на кърменето - http://xedra.wordpress.com/2009/10/29/bottlefeeding-2/
   http://xedra.wordpress.com/2009/06/26/nippleshield/

Общи условия

Активация на акаунт