От кога без решетките?

  • 1 302
  • 28
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Здравейте, мили мами!
Споделете опит-кога махнахте решетките от кошарата.Предполагам,че за моята дъщеря е рано-на 1г и 8 м е,но все пак ми е интересно!

# 1
  • Мнения: 598
когато почне да прескача решетката. При всяко дете това е индивидуално кога ще се случи.

# 2
  • Мнения: 2 090
Когато започне да прескача решетката. При всяко дете това е индивидуално кога ще се случи.
При моето беше на година и половина.

# 3
  • Мнения: 690
 Моето дете никога не е прескачало решетките. Въпреки това преди три месеца я махнах, а от скоро е на голямо легло. Сега обаче се сещам, че в яслата леглата са без решетки, така че обедния сън е бил в легло без решетка от 1г и 8м.

Съгласна съм, че при всяко дете е индивидуално, ако искаш опитай (сложи обаче одеалце на земята), ако много пада - върни решетката. Калоян падаше понякога, но като е върху одеалцето никой не разбираше и на сутринта или посред нощ го откривам да си спи като кученце на пода  Joy А поняга го виждах да идва от другия край на стаята влачейки си завивката или възглавницата  hahaha

# 4
  • Мнения: 27 524
Моят още не може без решетки. Опитах скоро и не само, че падна, ами се отърколи през половината стая  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 43 903
На година и 10 месеца беше като един ден го заварих върте в леглото...прескочил рештката и влязъл...понеже си представих и как ще излезе с главата надолу, махнахме 2 пръчки от решетката и до там беше леглото, нямаше сила, която да го задържи да спи там...вземаше си вързглавничката и се настаняваше при нас....и така си спахме заедно до преди 2 месеца, когато реших че вече ни е тясно и махнахме решетката и направихме леглото голямо - 1 персон...и дребното си спи с кеф...отказва да идва при нас, като се размрънка ходя да го гушкам...и така Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 691
На година и 3-4 месеца махнахме решетката, защото ме беше страх да не се прекатури през нея. Той преди това неистово си мразеше креватчето - явно се е чувствал като в затвор, а сега сам ме мъкне натам, когато стане време да спане.
Насън е падал от леглото 2 пъти (върху персийски килим) без никакви последствия. Пред креватчето спокойно можеш да постелеш нагънато одеяло или да сложиш възглавници - за всеки случай, ако много се върти насън.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Моя хубавец въобще не става за кошара без решетка.Преди няколко дни го оставям да спи на обяд с шишето с вода, че бил жаден.Отивам след малко да го видя - той пил, плюл... Всичко беше мокро и го сложих на нашето легло.Той по принцип си спи самичък и аз не легнах при него.Половин час по-късно, докато правех нещо в кухнята чух такова сгромолясване  ooooh! Докато отида той пак се качваше на леглото и само ми каза "Нани" и заспа отново  Laughing .
Относно прескачането, Велизар не се мъчи да прескача все още, но казах на мъжа ми да отреже две пръчки от долния край (от към краката му), за да си влиза и излиза сам, обаче все още го чакам да се накани  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Когато спре да се изтъркалва по време на сън, предполагам. Бебето ми спи в сгъваема кошара, скоро ще вземам такава със страничен цип.

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
А за претъркулването продават универсални, предпазни решетки, ниски, които се загрепят на леглото и пазят бебето, хем няма опасност като при високите решетки да прескочи и да си счупи главата, хем пазят като спи да не тупне на пода.

Ей, такова имам предвид...
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/77_314

# 10
  • Мнения: 9 467
Ползвах ги само когато беше на по-високото ниво. След това долепих спалнята  Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Благодаря за бързите отговори.Тя не прескача,достатъчно висока е решетката.По-скоро на мен ми е малко трудно да я стигам,особено през нощта Wink.Но пък риска от падане е доста голям....като шило се върти...

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
Благодаря за бързите отговори.Тя не прескача,достатъчно висока е решетката.По-скоро на мен ми е малко трудно да я стигам,особено през нощта Wink.Но пък риска от падане е доста голям....като шило се върти...

тогава това, от горния линк ще ви свърши идеална работа...

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз доближих кошарата до спалнята и махнах решетките към годинката

# 14
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна беше на 1,7г когато махнахме решетките на леглото. В началото имаше 1-2 случая на падания. Спеше и с крака на пода Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт