Visa, MasterCard i т.н.

  • 2 639
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 708
Можете ли да ми разясните какви са условията за изаване на подобен род карти и коя е най-добрия избор? Трябват ми за пазаруване от разни сайтове, и хич не съм наясно. Какви такси за обслужване има, във всяка банка ли ги издават.... някакви минуси..? Интересува ме всичко.

# 1
  • Мнения: 1 672
Можете ли да ми разясните какви са условията за изаване на подобен род карти и коя е най-добрия избор? Трябват ми за пазаруване от разни сайтове, и хич не съм наясно. Какви такси за обслужване има, във всяка банка ли ги издават.... някакви минуси..? Интересува ме всичко.
подава се молба и се чака одобрение като за начало.Всяка година кредитните карти имат такси във всяка банка са различни.И да всички банки издават кредитни карти

# 2
  • Къде ли не...
  • Мнения: 114
Според мен най-удачни за онлайн пазаруване са картите Виза Електрон и Виза Класик. Аз съм с Виза Електрон, издадоха ми я безплатно от банката(моята е ЦКБ) за 5 дни и досега не съм имала никакви проблеми да пазарувам в интернет.

# 3
  • София
  • Мнения: 275
Изцяло споделям мнението на Лина*, аз също ползвам Виза Електрон, само че издадена от ПИБ.
Издават ги за 3 дни, като валутата на сметката е по избор (лева, евро, щ. долари или швейц. франкове).
Нямат нито месечни, нито годишни такси, регистрирала съм я в ПейПал и досега проблеми не съм имала.

# 4
  • София
  • Мнения: 708
Мерси за отговрите  Hug

А валутата сам я определяш и не може да се сменя, така ли? Защото в някои сайтове се пазарува в USD, в други- в евро....

Сега разгледах в нета за виза класик- пише че има годишна такса, различна в различните банки.

А, и виза електрон е кредитна, нали? Не дебитна.

И каква е защитата срещу нелегално теглене на пари от друг? Не са малко случаите на злоупотреба по интернет с такива карти  Confused

# 5
  • Мнения: 1 672
спокойно можеш да си внасяш парите в лева,а пък те си ги теглят в долари,евро и т.н.

# 6
  • София
  • Мнения: 275
Веднъж след като си избрала валута на сметката, не можеш да я смениш, затова ти препоръчвам да си избереш лева. А когато си поръчваш в различна от лева валута, се превалутира по курса на Виза за съответния ден на осчетоводяване на транзакцията. Удобното на дебитните карти, е че си внасяш само толкова колкото ти е необходимо за дадена поръчка.
При кредитните имаш кредитен лимит определен от Банката издател, и там много по трудно би следяла ако с картата се случи нещо. После, кр. карта е вид кредит и ако ти се наложи да кандидатстваш за отпускане на кредит от някоя Банка, този лимит който ползваш автоматично би ти намалил размера на отпуснатата сума, в повечето случай ще искат да я закриеш. Обяснили са ти за годишните такси и прочие, т.е. не е най-изгодното нещо.

# 7
  • Къде ли не...
  • Мнения: 114

А, и виза електрон е кредитна, нали? Не дебитна.


Виза Електрон е дебитна карта, не е кредитна. Много по-удачен вариант, както казах за пазаруване в интернет. Няма такси, внасяш колкото пари ти трябват и толкова. Peace

# 8
  • Мнения: 502
и аз съм с Виза Електрон в лева, но в моята банка предлагат и дебитни Карти Виза Класик, или поне предлагаха преди година. баща ми има такава в евро. само минималното салдо беше по-голямо от на Виза Електрон и имаше такса за обслужване. не знам дали има промени по тарифата им.

# 9
  • София
  • Мнения: 708
Мерси за разясненията   bouquet
Аз препочитам дебитна пред креитна, т.е. ще си извадя виза електрон. Само остава да си избера и банка и... някой който да я зарежда  Grinning

# 10
  • Мнения: 1 672
да важно е да намериш спонсор за картата   Joy  Laughing  Joy

# 11
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
А за виртуалната кредитна карта на банка ДСК имате ли впечатления?

# 12
  • Мнения: 169
Аз си поръчах по нета карта Виза -Пиб и ЦКб и след седмица минах само да си ги взема бързо лесно и удобно без много много разкарване  PeaceЗа кредитна ти трябват специално одобрение и документи,а дебитните се издават без одобрение и можеш да си напражи и 100 ако искаш Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 666
След като вече си избрала картата, мога да ти препоръчам да си я поръчаш от банка ЦКБ. Заявката може да попадеш и он-лайн и след една седмица да си я вземеш от избран от теб клон. Няма такси за интернет пазаруване.

# 14
  • София
  • Мнения: 708
Можете ли да ми дадете някакъв линк за интернет заявка? Примерно за ЦКБ.

Общи условия

Активация на акаунт