Плацента по предната стена

  • 10 179
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 478
Здравейте, момичета.
След 4-5 дни ще влизам в осмия месец. Втора бременност ми е, очакваме и второ момиченце.
При последния преглед докторът каза, че плацентата е категорично оформена по предната стена, не е плацента превия поне де. Притеснява ме друго - при първото ми раждане докторът ме понатисна по корема, защото не се напъвах правилно.. . в резултат се сдобих с кръвоизливи по очите Mr. Green. Ако сега се наложи няма ли да е рисково , в смисъл отлепване на плацента и т.н. Споделете опит, моля ви.
Също така страшно подвижно е бебето. Първото не беше такова, вярно , че с всяко е различно, но значи ли примерно това, че е нервно бебенце или нещо не му харесва, защото съм чела, че плодът реагира с движения на неща, които му харесват , но и не му харесват. Предполагам сега  като почне да пълнее, няма да има толкова място, на прага на осмия месец, но все пак...
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 1 763
И моята плацента беше разположена по предната стена. С това лекарите обясняваха факта, че  почти не усещах бебето да рита. Ти пък твоето много го усещаш, явно си е до дете. Иначе за отлепване на плацентата именно, защото е предно разположена, не се тревожи. При мен след като се роди бебето се оказа, че плацентата е здраво залепена и не може да излезе. Чакахме я, натискаха ме и какво ли още не. Въобще 600гр плацента родих по-трудно, отколкото 4кг бебе.

# 2
  • Мнения: 121
И при мен беше предна стена и нямаше проблеми при раждането. Доктора ме натисна и бебо излезе, след това съвсем цяла си излезе и плацентат(някъде след 5 мин).До колкото знам даже е много добре че е предна стена.

# 3
  • София
  • Мнения: 388
И моята беше по предна стена, не съм имала проблем от това.

# 4
  • Мнения: 164
аз също съм с предна казаха ми че по трудно се слушали тоновете на бебето с предна

# 5
  • София
  • Мнения: 1 836
С дъщеря ми не помня, но с близнаците ми беше предна; нямах никакви проблеми, родиха се нормално, много бързо; плацентата и тя  Peace
Успех!

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не съм имала проблем Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 129
И моята беше по предна стена. Нямаше никакъв проблем. Малко ме натиснаха, за да се роди бебчо, плацентата и тя  си излезе цяла след няколко минути.

# 8
  • Мнения: X
Не би трябвало да е проблем, ососбено при нормално раждане. По-трудно е ако е секцио, защото трябва да се пази много плацентата, за да не се обезкърви бебето, докато го вадят или нещо такова.

Относно движенията - кака беше много подвижна и бше действително много неспокойно бебе и до сега не си сяда на д-то по цял ден. Бебето беше още по-подвижно, изтръпвах при мисълта как ще е същата, но нищо подобно - много спокойно бебе, обичащо да поспива.

# 9
  • Мнения: 3 478
Благодаря, момичета... много , доста се поуспокоих. Че по принцип съм малко параноична, камо ли сега Laughing
А я споделете дали има логика - мисля си, че щом едно бебе се движи доста, значи му е добре. Все си мисля, че ако нещо не беше наред, в смисъл със захранването и кислородът, който трябва да достига до него, не би имало чак толкова тонус. Малко наивно звучи сигурно, но....
А и се очертава скорпионче, като мен Mr. Green
Сърцето ми бие малко по-бързо от на нормален човек, значи ли това , че обмяната на кръв между мен и бебето е още по- интензивна. Не съм се сещала да питам лекаря

# 10
  • София
  • Мнения: 2 508
Абе, радвай се, че шава много, аз толкова се радвам на всяко ритниче! Това значи, че е добре, знаеш ли колко е гадно, като не мърда... Чудиш се непрекъснато дали всичко е наред.

# 11
  • Мнения: 3 166
И аз съм с предно прикрепена плацента. Не е проблем. С това докторите обясняват факта, че по-трудно усещам бебето.
Относно движенията - вкрайна сметка зависи колко бурни са. Хубаво е бебчо да е подвижен. Но не пък и прекалено. Според мен най-разумно е да споделиш тези тревоги с доктора си.
И моят пулс е доста ускорен по принцип, ама не съм се сетила да питам за това доктора.  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 2 508
Погледнах си нещата от ФМ и се оказа, че и моята плацента е по предна стена, но е ниско. Аз ще раждам със секцио по медицински причини. Мислите ли, че ще има проблем, като е по предна?

# 13
  • Мнения: 1 919
Погледнах си нещата от ФМ и се оказа, че и моята плацента е по предна стена, но е ниско. Аз ще раждам със секцио по медицински причини. Мислите ли, че ще има проблем, като е по предна?
бях с предна плацента, родих секцио няма проблем!

Общи условия

Активация на акаунт