Притеснение-паднахме на теракота по глава от коли4ката.

  • 745
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Мами,
първо искам да се извиня, 4е пускам такава тема, но съм притеснена и чакам вашето успокоение.
Вчера моя беб падна от коли4ката на теракота по главичка.
Много плака майка ми после, да не би да е пострадал нещо. Веднага къпихме кошара, и вече само там ако се налага дори и секунда да е оставен сам.
Говорих с позната, тя каза 4е  е важно да изплаче веднага и да спре, и че трябва да се следят реакцийте на очичките. Всичко е наред тук.
Бебо се чувства добре, смее се, играе, нямаше никакво поражение, но се притеснявам. Може ли да има някакъв съсирек или нещо такова вътрешно (оле, да не 4ува Господ, но...). Ще телефонирам на докторката ни, но друго си е да се консултирам с мамите опит.
Трябваше ли веднага да идем на лекар? Толкова се притеснихме, хукнахме за кошара...

Мами, успокойте ме. Вярно ли е, че не е опасно ми малките бебета ако ударят глава? За пръв път ми е, чувствам се тъжно. Не се правят снимки на главата на малки бебета нали? Какви още реакции мога да проверя, и какво да взема под внимание?
Бебо спа спокоино. Пак казвам- видимо няма никакви поражения.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 8 505
Учудвам се,че пада чак сега.Дре о6 6-7 месечна само се пребива-от леглото,от стола,забива глава в решетките на кошарата,докато пълзи под стола решава да се изправи...шашкахме се само първите пъти,свикмахме и.А  ти верно следи за реакциите и ако рязко се променят-търси лекар.иначе-спокойно

# 2
  • Мнения: 426
не се притеснявай и ние имаме голям опит в падането, като първото беше на 4-5 месеца на теракота в кухнята и аз веднага като пощурала хукнах да му правя снимка и тн.реакциите са гадене повръщане ,липса на апетит, вялост.до два дни трябва да наблюдаваш за тези симптоми.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Без да искам да те притеснявам, мила, но все пак не мислиш ли, че е по-добре да идете на лекар, вместо в магазина за кошара Shocked
Няма бебе, дето да не е било парашутист.Така че  - спокойно, надали има нещо обезпокоително.Но все пак....аз бих отишла на доктор може би, или поне бих се обадила на педиатъра по телефона - както и направих, когато Ники падна от спалнята и направи опит да счупи радиатора на парното с глава ooooh!Беше само на 7 месеца - нищо не му стана, слава Богу PraynigКазват, че на бебетата главите им са гумени  Joy

# 4
  • Мнения: 955
На моя приятелка дъщерята на 6 месеца падна на теракота от столчето за хранене  #Crazy и нищо й нямаше, ходиха на лекар, но мисля, че не й правиха снимка. След няколко месеца се изръси от леглото на пода - директно. Отново за щастие нищо й нямаше. Ако това ще те успокои, има и други бебета парашутисти!

# 5
  • Мнения: 2 534
Тези неща  винаги се случват , когато я гледа майка ми . Пази се в строга тайна от лудия ни татко .
Падала е от количката на теракота в кухнята , падала е и от кошарата , направо е факир в паданията вече , като в забавен каданс се изхлузва  Laughing

# 6
  • Мнения: 1 072
И аз съм падала по същия начин от количката на глава. Е, ние не се познаваме, та да съдиш, ама аз лично не мисля, че ми се е отразило Simple Smile
Все пак при първите признаци, че нещо може да не е наред отиди на доктор. А ако се притесняваш много го направи и без признаци да има. В България поне това може!

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мами, успокойте ме. Вярно ли е, че не е опасно ми малките бебета ако ударят глава? За пръв път ми е, чувствам се тъжно. Не се правят снимки на главата на малки бебета нали? Какви още реакции мога да проверя, и какво да взема под внимание?
Не че не е опасно, но се възстановяват по-бързо от възрастен. Не се шашкай- детенце има да пада още доста. Голямата ми щерка при едно такова падане получи комоцио. Правиха й и снимка. По принцип се правят снимки когато се налага. Следи дали е отпуснат повече от обичайното, сънлив или превъзбуден, както и за повръщане. Ако има нещо необичайно- обади се на лекар, но при всички случаи няма място за паника.

# 8
  • София
  • Мнения: 625
не знам дали са им гумени главите ама ние на 10месеца бяхме с фрактура на черепа #Crazy #Crazyнаправиха му ренгенова снимка за да се види какво е.........нямаше как вярно бързо се възстанови, но аз как го преживях.........иначе е падал постоянно и съвсем умишлено си удря главата newsm78 Shocked.
Не се притеснявай ще пада още... Wink

# 9
  • Мнения: X
Браво щом чааак сега падате  Grinning Ама и вие - вместо на лекар за кошара....споко и свиквай  Laughing

# 10
  • Мнения: 1 427
И на нас ни се случи -преди 3 седмици моята мома падна от столчето,което беше качено на дивана-по очи на паркета #Crazy Не изплака веднага,ама това беше по-скоро от уплаха!Заведохме я веднага в Пирогов минахме през травматолог,хирург,невролог-всичко ни беше наред!Остана ни само белег на брадичката,защото от падането си я бяхме сцепили.Иначе съвета който ни даде педиатърката беше да я наблюдаваме-ако плаче продължително и е неспокойна,буди се често или е вяла и отпусната да я заведем в Пирогов!Е,аз не изчаках да се проявят тези симптоми и я заведох веднага!За твое собствено успокоение го заведи да го погледнат.Въпреки че щом няма нищо обезпокоително до сега значи всичко е наред....и все пак

Общи условия

Активация на акаунт