Проблем със зърно

  • 5 138
  • 34
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Страшно заглавие на тема Embarassed
Само се моля мъже да не надничат наоколо Embarassed

Едното ми зърно винаги е било проблемно. На вид и двете са еднакви, не се различават, не са вдлъбнати, добре оформени и издължени са.
Но с лявото не знам защо все така се получава. Мине не мине време и почва да ме боли. Няма рагади. Може би малкият нещо не го засуква като хората. Но защо точно и само него?
Сега от два дена пак е ад. Болката е ужасяваща, насръхвам цялата и ме пробожда чак в петите! Като дърпа усещам как цялата се стягам, а ръцете в юмруци.
Цяла нощ съм спала без сутиен. Максимално се старая тази гърда да е на въздух, мажа с Гармастан, не мия със сапун, следя като съм със сутиен пък подложките да са винаги сухи...
Ето сега яде пак от лявата гърда и не искам да ви казвам какво е зърното ми. От вчера след сукане ставаше прозрачно и бяло. Тази сутрин след храненето през ноща на върха му се бяха образували два мехура прозрачни. А сега след сукането са пълни с кръв.
Страх ме е че при следващото хранене от тази гърда ще ги пукне.

кажете какво да првя? Храня от една гърда, така че всяка идва на ред след 6 часа. Има достатъчно време за почивка. Когато пък той иска по начесто да яде му давам все дясната.
Страх ме еда не се препълни лявата и да направя някой мастит пак.
Междувпрочем при първото дете  направих мастит пак с тази гърда...

Моля дайте съвети как да спасявам положението, болката е нечовешка Cry  Cry  Cry

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Ами аз като поразсъждавах стигнах до извода, че е възможно Ерик да не го засуква правилно - на тази страна той все пак сменя позата. Мартин имаше периоди, в които категорично отказваше да яде от лявата гърда - не му беше удобно очевидно, чудеше се как да засуче - явно има значение, от което си вадя извода, че за тях е различно и сучат по различен начин.

А както описваш - прозрачно и пълно с течност - моите бяха станали така в началото - сега сравнението ми е безумно Embarassed , но изглеждаше като пришка, после стана рана - ужас!

Пробвай се със силиконовите зърна - аз нищо не направих с тях, но при теб може да стане.

Най-гадното е, че с помпа, на ръка или с бебе - гърдата трябва да се изпразни - стискай зъби - все ще мине Imp

Не знам какво друго да ти кажа - аз ревях и кърмех, но се оправих доста бързо.

# 2
  • Мнения: 1 770
Додо, мен ме оправя сменянето на позата на кърмене - обикновена и в легнало положение (има и други ама не съм ги пробвала, изглеждат много сложни за мен), така се променя ъгълът на сукане. Иначе и аз имах проблеми с едното зърно - и само с него. Оттам и аз направих една бучка временно, но като почнах да сменям позите, всичко се оправи. Повече ми помагаше гърдата да диша без никакви мазила по нея - след суче бебо и зърното е намокрено от млякото, оставях на въздух известно време. Чак когато си слагах сутиена си слагах мазило някакво.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
най-интересното е че това се случва не за пръв път
преди известно време пак беше така, но се оправи
ако проблема е в стойката не би трябвало така да се получава защото аз го храня винаги в една поза
иначе е точно като пришка да
със силиконови зърна съм пробвала едно време с денис, но нищо не става
ще взема пак да опитам
я кажи те на различни фирми ли са или продават само един вид?
ако са различни - какво да търся?

# 4
Tuk pri takiva slu4ai prepora4vat edin krem s laika-Kamomile,koito e mnogo efikasen,ako ne moje6 da go nameri6,moje6 da si pravi6 kompres ot laika na zarnoto i mislia,4e 6e bade hubavo da po4ne6 da polzva6 silikonovite nakrainici kakto kaza i mam4e,za da ne preminat tezi mehur4eta v rani4ki!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Yvette
Додо, мен ме оправя сменянето на позата на кърмене - обикновена и в легнало положение (има и други ама не съм ги пробвала, изглеждат много сложни за мен), така се променя ъгълът на сукане. Иначе и аз имах проблеми с едното зърно - и само с него. Оттам и аз направих една бучка временно, но като почнах да сменям позите, всичко се оправи. Повече ми помагаше гърдата да диша без никакви мазила по нея - след суче бебо и зърното е намокрено от млякото, оставях на въздух известно време. Чак когато си слагах сутиена си слагах мазило някакво.


легнала не мога, просто не се получава - и на мен не ми е удобно и на бебето
а иначе си ходя вече полугола из вкъщи, но не помага Sad

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: zara
Tuk pri takiva slu4ai prepora4vat edin krem s laika-Kamomile,koito e mnogo efikasen,ako ne moje6 da go nameri6,moje6 da si pravi6 kompres ot laika na zarnoto i mislia,4e 6e bade hubavo da po4ne6 da polzva6 silikonovite nakrainici kakto kaza i mam4e,za da ne preminat tezi mehur4eta v rani4ki!


как се казва крема? да не е хомеопатичен?

# 7
  • Мнения: 247
Аз имах същия проблем, но с дясното зърно!!! Още изтръпвам като се сетя. Кошмар ми беше през първите три месеца, докато се регулира всичко. На мен нищо не ми помогаше, затова спрях да давам на Алекс да суче от тази гърда. Но задължително я изцеждах. Болката при изцеждане беше по-търпима от сученето на бебето. Така за около седмица се успокои и нещата се нормализираха.
Защо не пробваш и с дефламол?

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: dodo_dodo
най-интересното е че това се случва не за пръв път
преди известно време пак беше така, но се оправи
ако проблема е в стойката не би трябвало така да се получава защото аз го храня винаги в една поза
иначе е точно като пришка да
със силиконови зърна съм пробвала едно време с денис, но нищо не става
ще взема пак да опитам
я кажи те на различни фирми ли са или продават само един вид?
ако са различни - какво да търся?


Силиконовите ли? аз пробвах с авент - но са много твърди според мен. иначе има на чико, има и някакви "прости" - дето си нямат марка. Потърси най-меките възможни.

Определено според мен засуква по по-различен начин - такива мехури се получават от търкането на езичето - като от неудобна обувка Wink - трябва да загрубее - неприятно, но....

# 9
  • Мнения: 6 155
Ох, аз съм абсолютно същия проблем в момента - лявото зърно, беше като пришка и стана на рана, а като яде от там болката е ужасна. Лошото е, че и без да яде пак боли. Мажа с Гармастан, но нищо не става. И аз не знам какво да правя Cry

# 10
Цитат на: dodo_dodo


как се казва крема? да не е хомеопатичен?


Krema se kazva KAMOMILE jalta opakovka,iavno e homeopati4en i sadarja ekstrakt ot laika!

A 6o se otnasia do silikonovite nakrainici ima na razli4ni firmi,opitai s tezi na AVENT,dobri sa!

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Силиконовите зърна обаче не бива да се ползват повече от няколко дена, защото иначе става гадост - бебето свиква (особено както е по-голямко, като Ерик) и после като мен - до 8 месец ту с тях ту без тях, което си е неприятно.
По-добре наистина експериментирай с нови пози за кърмене, колкото и невероятни да ти се виждат. Не знаеш как ще ви е най-удобно, докато не извъртиш бебето по всички начини, които успееш.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: mam4e

Силиконовите ли? аз пробвах с авент - но са много твърди според мен. иначе има на чико, има и някакви "прости" - дето си нямат марка. Потърси най-меките възможни.

Определено според мен засуква по по-различен начин - такива мехури се получават от търкането на езичето - като от неудобна обувка Wink - трябва да загрубее - неприятно, но....


Гадост! Сега се приготвяме за разходка и ще обиколя аптеките около нас - за крема и за накрайниците да видя че това не се трае.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Daniella
Аз имах същия проблем, но с дясното зърно!!! Още изтръпвам като се сетя. Кошмар ми беше през първите три месеца, докато се регулира всичко. На мен нищо не ми помогаше, затова спрях да давам на Алекс да суче от тази гърда. Но задължително я изцеждах. Болката при изцеждане беше по-търпима от сученето на бебето. Така за около седмица се успокои и нещата се нормализираха.
Защо не пробваш и с дефламол?


Защото не съм се сетила. Благодаря ти, имам ще се намажа и с него Simple Smile

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: zara
Цитат на: dodo_dodo


как се казва крема? да не е хомеопатичен?


Krema se kazva KAMOMILE jalta opakovka,iavno e homeopati4en i sadarja ekstrakt ot laika!

A 6o se otnasia do silikonovite nakrainici ima na razli4ni firmi,opitai s tezi na AVENT,dobri sa!


Благодаря ти сега ще питам долу в аптеката

Общи условия

Активация на акаунт