Здравейте!
От месец-два след като се насуче, моят син (почти на годинка), решава, че може да си поиграе така както с гумените си играчки- захапва зърното, стиска и дърпа... Чувала съм, че не е редно да го пляскам или да му се карам, а да му обясня на детето тихо и спокойно, че не е хубаво да прави така, че мама я боли, но при нас това не помага. Сам решава кога да пусне, даже и след извикването ми от болка. А искам да продължавам да го кърмя... Но и с преспиването вече имам проблем- трябва само аз да го преспивам, защото заспива САМО на гърда. На всичко отгоре вече не заспива толкова бързо както преди, когато беше по- малък. Сега уж му се спи и плаче, но като легнем засуква и притваря очи и след 4-5 минути бързо става и пълзи до играчките и така може цял час да отиде. Това ме прави нервна, отнема ми ценно време, а това от своя страна ме кара да се чувствам виновна, че детето ми ме ядосва... Моля, ако някой може да ми даде съвет как да оправя нещата, да ми го даде, защото съм отчаяна вече. В края на месеца се навършва година откакто не съм се отделяла нито за секунда от бебчето си, а имам нужда да разнообразя за мъничко. Баби нямаме, само таткото, а той има опит колкото мен...  ooooh!