Относно Globul National 100

  • 1 185
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 604
Здравейте на всички-разкавам накратко за какво става въпроси и ви моля, ако имате някаква представа защо е така, да ми обясните.
Мъжът ми си взе телефон миналия месец, на промоция от един Глобул център. Телефона от 370 беше 160 лв.(нещо такова, не помня с точност), и договор за 2 години да бъде към абонаментната програма Globul National 100. Таксата е 30 лева на месец с ДДС, като в нея са включени 300 минути към 10 фиксирани глобулски номера и 100 минути към всякакви номера и оператори. Отиваме да плащаме вчера и сметката беше 38 лева, като дори и наполовина не е изговорил полагащите му се минутки. Жената в глобул-центъра нищо не знаела. Регистрирах мъжа ми в сайта на Globul и гледам електронната разпечатка-такса 32.50 без ДДС, тоест с ДДС тъкмо стават към 38 лева. Иначе абсолютно никакви разговори и минути извън безплатните. Чудя се-защо има такова разминаване, да не би да не сме видяли и разбрали нещо от "уговорката" с Globul, ами то две години по 8 лева отгоре са си още 200 лева...но не е там въпроса. Ако имате понятие и сте се сблъскали-казвайте,че така съм се напушила, ще слизам към центъра днес и ще взезна в някой Globul да питам, но поне да не се излагам,ако аз не съм разбрала нещо от засуканите им договорчета newsm78

# 1
  • Мнения: 2 018
Само запис, че ми стана интересно за Глобул.

# 2
  • София
  • Мнения: 346
Обади се на 123 и говори с оператор.Той ще ти обясни подробно....ще се радвам да споделиш резултата с нас!

# 3
  • Мнения: 11 747
Това първа сметка ли ви беше?
Нормално е. Взимаш телефона и го ползваш около седмица, преди да изтече месечната сметка и тогава започваш нова. Плащаш таксата за следващия месец (предплаща се) 30 лв и другите 8лв са такса и разговори от тези няколко дни преди да ти започне новия месец. Тия 300 + 100 минути ги започваш от новия месец, а първите 3-4-5 дни от пускане на картата са висящи и за тях си плащаш разговорите.

# 4
  • София
  • Мнения: 604
добре, сега пак гледах електронната фактура. Телефона е закупен с картата на 9.08.2008г. , т.е картата е пусната от тогава.
А периода, в който са отчели въпросната сметка от 32 лева е 9.08.2008-17.08.2008 #Crazy
значи дори не е месец, а някакви си 8 дни. Явно аз нещо не съм разбрала как ги отчитат,
pina   Hug, мисля,че разбрах какво ми обесняваш. Значи може би тези 8 лева се отнасят за отчетния период newsm78. Надявам се поне от другия месец да са се изчистили тези разминавки в месеците и да си плащаме нормалната такса. Но ако мина покрай някой Globul ще питам. После ще докладвам тук какво са казали.

# 5
  • Мнения: 11 747
Да, точно така е! Тези 8 лева са за 8 дневния период, за който е ползвана картата, а 30-те лева са такса за следващия месец, тя по принцип таксата се предплаща. Няма да имате никакви грижи нататък. Аз няколко пъти съм ставала абонат на Глобул и винаги е било така, ама повечето им офисни служители не могат да го обяснят свястно.
От тук нататък сметката ще бъде засичана от 17 до 17 число. Просто сега сте платили за 8-те дена и започвате нов цял месец, за който плащате една цяла такса.

# 6
  • Мнения: 18
Да, точно така е! Тези 8 лева са за 8 дневния период, за който е ползвана картата, а 30-те лева са такса за следващия месец, тя по принцип таксата се предплаща.
smile3521
И ако не сте отишли в офис на Глобул, а при някой дилър е нормално да не са ви обяснили ...

# 7
  • Мнения: 3 609
Не бих казала,че нещата ще се променят,аз съм на същата абонаментна програма,и ми писна да плащам безбожни сметки..но всеки път,поне 40 лева имам,независимо дали съм говорила или не  #Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 604
Цитат
Не бих казала,че нещата ще се променят,аз съм на същата абонаментна програма,и ми писна да плащам безбожни сметки..но всеки път,поне 40 лева имам,независимо дали съм говорила или не 
ау, ужас!Ще следя нещата, само да платим пак над 30 лева. Дано да не злоупотребяват наистина ooooh!

# 9
  • Мнения: 11 747
абе, няма как да знам на всички хора сметките, ама аз никога не съм плащала повече, от което съм изговорила.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 702
Единственото, за което се сещам са СМС, особено такива, от по 1лв.   newsm78
Иначе аз от Глобул не мога да се оплача, и разпечатката на разговорите е подробна и разбираема.   Peace

Общи условия

Активация на акаунт