Ако не съм въвела още жълтък трябва ли всеки ден месо?

  • 1 402
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Ами това ми е въпросът. Още изчакваме с жълтъка, понеже имаме съмнения за алергии от таткото. И при това положение всеки ден ли трябва да давам месце, или едното няма връзка с другото? Благодаря.  Simple Smile

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз дадох жълтък след годинката.Дотогава давах месо през ден...е случвало се е и всеки ден да хапва месце ама според мен няма лошо в това Peace

# 2
  • Мнения: 2 334
Аз също още не съм давала жълтък ,но давам месо през ден Peace

# 3
  • Мнения: 27 524
Няма връзка и не е нужно всеки ден месо. Синът ми още не яде жълтъци и яйца  Simple Smile

# 4
  • Хасково
  • Мнения: 79
И аз имах притеснения и чуденки по въпроса newsm78, Но вече ми се изясни туй-онуй. Моята бебка май не понася въобще жълтък... Опитвала съм да й го пробутам по всевъзможни начини - с АМ, в пюре, само парченца жълтък... Но резултатът винаги е един и същ - повръща на фонтан... Някой имал ли е подобен проблем и на какво ли може да се дължи Thinking (естествено спрях всякакви опити да давам жълтък). А иначе давам месо през ден  Peace
Благодаря Ви!!!  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 111
Можеш да даваш всеки ден месно пюре,ако използваш готови пюрета,защото в тях има минимално количество месо-около 8 %.
Ако приготвяш домашни и слагаш повече месо в тях,тогава редуваш-един ден месно,един ден зеленчуково пюре.

# 6
  • Мнения: 3 312
Няма връзка и не е нужно всеки ден месо.

 Peace 

# 7
  • Мнения: 9 973
давам всеки ден месо и пак е с нисък хемоглобин Close

# 8
  • Мнения: 308
   Не съм давала още жълтък. Месо май давам всеки ден, но от готовите и по 1/2 бурканче от големите. По принцип давам 1 малко бурканче зеленчукова супа, 1/2 (и по-малко понякога) месно пюре и ако видя, че иска още й давам малко плодово пюре за десерт.

# 9
  • Мнения: 27 524
давам всеки ден месо и пак е с нисък хемоглобин Close

Няма нисък хемоглобин при децата, освен при редки болестни състояния  Wink

# 10
  • Мнения: 2 231
Peace
И аз така мисля, но ако искаш за по-сигурно може да даваш 2 дни месо, 1 без.
давам всеки ден месо и пак е с нисък хемоглобин Close

Няма нисък хемоглобин при децата, освен при редки болестни състояния  Wink
Хемоглобинът беше нисък и на дъщеря ми, но като наблегна на месцето (телешкото) и рибата и се оправи за няколко месеца. Дъщеря ми няма рядка детска болест Naughty (да чукна на дърво). Пряко свързано е с приемането на белтъчини, Витамин Ц и желязо (естествено от растения като спанак).

# 11
  • Мнения: 1 428
Аз също още не съм давала жълтък ,но давам месо през ден Peace
И аз така  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 15 215
За да не дъвчем едно и също за ниския хемоглобин: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=307228.msg7931561#msg7931561

# 13
  • Мнения: 1 449

Жълтъкът има един хранителен принос.
Месото - друг.
И двете храни са добър източник на желязо и от тази гледна се допълват взаимно като хранителна ценност в детското меню – но не се заместват.

В конкретния случая – колко често да се дава месо зависи от възрастта, не от въвеждането на жълтъка. След 10-12 м. месото спокойно може да се предлага поне 5-6 пъти седмично – около тази препоръка се обединяват повечето педиатрични школи, въпреки други различия между тях. Значение има и количеството месо на един прием.

# 14
  • Мнения: 4 335
Мисля скоро да запо4на да давам месо през ден,жьлтька не мисля да го вьвеждам преди 9-10 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт