Тесто за сладки с формички

  • 47 863
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 700
Спомням си как с майка ми правехме сладки с различни формички. Не с шприц, а просто се разточва и с формички се изрязват и печат.
Сдобих се с форми, но не знам рецептата за тестото.
Някой да помогне, моля Praynig

# 1
  • Мнения: 1 253
От това, което чета ти питаш за друг вид тесто, което аз не правя. Със сигурност някой ще ти пусне рецептата.
Аз лично с формички правя медени сладки. Рецептата е много лесна и винаги става Simple Smile Много се уважават в къщи и не остават Simple Smile

Медени сладки

1 ч.ч. захар (може и с кафява захар)
1 ч.ч. олио
2 яйца
1 бакпулвер
канела на вкус
1 пакетче ванилия
150 грама мед (10 с.л.)
Брашно, колкото поеме за да стане меко тесто и да може да се разточи.

Омесваш всичките продукти заедно. Няма значение кое след кое слагаш. От тестото късаш по-големи топки и ги разточваш на кора с дебелина около 0,5 см (по-дебели са по-вкусни отколкото по-тънки).
Изрязваш с формички.
Пека на 180С без вентилатор около 15 мин, като слагам тавата на средата на фурната. Ползвам само тефлонови тави, така че не намазвам тавата с нищо.
В началото са доста твърди и хрупкави, но колкото повече престояват толкова по-меки стават.
По желание могат да се намажат с мармалад и да се слепят 2х2. Също така могат да се украсят с разтопен шоколад или глазура, но аз нямам време за подоби неща Simple Smile

# 2
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Същата ми е рецептата като на exxo  Peace
Наистина стават много вкусни и освен това много и на брой Wink
Само не ги препичай,че стават"троши зъби" .Леко като се зачервят ги вади веднага.....и по добре стават като се слепят със мармалад,умекват и са наистина много вкусни.Аз като ги намажа , притискам леко и после ги овалвам в смлени орихи отстрани ,където е излязло сладкото,но така или иначе трябва да престоят поне 1 нощ похлупени,за да омекнат Peace

# 3
  • Мнения: 5 001
Линцеровите сладки на Наталина  Peace Peace Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=244153.0

# 4
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Да ,божествени са тези сладки WinkЗаради тях си купих и специални форми даже Heart Eyes Имаше едни пак на Наталинка...рохлички.....ейййй не е истина какъв вкус имат,но това е за тема с  новогодишните и коледни сладки,не за тук,ама аз да си кажа Embarassed

# 5
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Виж тези Орехови бисквитки Peace и тези също bowuu

# 6
  • Мнения: 355
Е няма как заинтригува ме -  Praynig моля за "рохличките" - тъкмо съм си намислила да правя сладки заедно с Ваньо  chef

# 7
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ох ,миличка сега съм на работа,и събота и неделя няма да съм в нас,така,че в понеделник ще взема рецептата на работа и ще ти я напиша.....обещавам Hug
Дано някой я намери преди мен ,да си я направиш в почивните дни.Има я тук вав форума пусната,ако искаи потърси я Hug

# 8
  • Мнения: 355
danidji, търсих я, стигнах и до сайта на Нелина, но нещо не я намирам. Ще изчакам когато можеш. Благодаря за отзивчивостта  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 777
danidji, търсих я, стигнах и до сайта на Нелина, но нещо не я намирам. Ще изчакам когато можеш. Благодаря за отзивчивостта  bouquet
Ето ги рохличките на Наталина. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 832
Тези медени сладки на еххо много ме впечатлиха. Обезателно ще ги пробвам.Много харесвам меденки, още повече домашни  Hug

# 11

Общи условия

Активация на акаунт