HPV

  • 1 364
  • 1
  •   1
Отговори
   Здравейте д-р Мазнейкова.
Имам следният въпрос. При колоскопски преглед гинеколога установи, че по шийката на матката имам тъкан с както той се изрази : "мозаечно оцветяване", която и след третиране с йод не се променя. Това е мнението на 3-ма лекари! Направиха ми цитонамазка, която показа 1-ва група и плоски епителни клетки и от трите слоя на многослойният епител ( цитирам буквално написаното в резултатите) Въпросът ми е следният, тъй като цитонамазката ми я направиха по време на инфекция, възможно ли е резултатите да не са реални и защо след като тя покава 1-ва група упорито се говори за биопсия??? Възможно ли е биопсията да покаже по-голяма група? След като има наличие на такава тъкан, възможно ли е да се стигне до конизация? Какво бите ме посъветвали, много ми е притеснено, а вече 2 месеца никой не ми дава конкретен отговор... Благодаря Ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 136
При наличие на мозайка и преценка на Вашия лекар, бих Ви посъветвал да му се доверите.Биопсията не е нещо страшно,но ще Ви даде сигурност и спокойствие.

Общи условия

Активация на акаунт