Острици

  • 50 200
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 826
  При изследване на дъщеря ми/4г/ за  градината,се оказа,че има глисти-острици.Дойде ми като гръм от ясно небе.Казват,че е безобидно и се лекува,но се притеснявам.Лекарката назначи Вермокс-три дни по една таблетка дневно.Тук във форума четох,че може да се дава и сурово тиквено семе...но дали става за малко дете?
Странното е,че по нищо не съм забелязала проблема-детето се храни повече от добре,спи спокойно нощем,не се чеше въобще.Каката,с която постоянно си прескачат в леглата,в контакт за без прекъсване,къпя ги заедно,поливат се една друга,няма проблем.
Сега в понеделник ще правим ново изследване.Според лекарката всичко ще е ок.Ами ако не е?Какво следва,други лекарства,какви?
Освен това аз мислех/така прочетох в нета/,че всички вкъщи ще трябва да пием лекарството профилактично.Но според педиатърката нямало нужда.
Ще съм благодарна за мнения!

# 1
  • Мнения: 250
Според мен не е нещо страшно, но съм чувала това за тиквените семки - 1 настърган морков се изяжда с 1 лъжица тикв.семе. Бързо оздравяване на детенце!

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна пи Вермокс. Изследванията обаче странно защо бяха отрицателни, Макар, че аз бях шуре, че има. Педиатърката се довери на мен.
Чувала съм за сурово тиквено семе. Мисля, че може и малко дете да го консумира.
Братовчед ми на 2годишна възраст се беше сдобил с острици. И старите баби от махалата само с тиквено семе го оправиха.

# 3
  • Мнения: 37
Тиквено семе помага много.Сутрин на гладно.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 826
Благодаря ви!
Три дни пихме Вермокс и вчера пуснахме нови изследвания-отрицателни са Grinning.Сега остава само след 20 дни да изпие още едно хапче.Междувременно ще тръгне на градина.

# 5
toplo prqsno mlqko sus surov s4ukan 4esun sutrin na gladno.sled tova deteto gi izakva.izlizat skup4eni na kulbo.su6to pomagat i tikvenite semki no tezi,koito sa sus finata obvivka,qdat se bez da se belqt.uspex

# 6
  • София
  • Мнения: 277
момичета, и нас ни сполетя... благодаря ви за съветите и успокоението... стискайте палци!

# 7
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
За суровите тиквени семки знам, че се ядат при тения. Виждам, че и при остриците са ефикасни.

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Според мен не е нещо страшно, но съм чувала това за тиквените семки - 1 настърган морков се изяжда с 1 лъжица тикв.семе. Бързо оздравяване на детенце!

Валенцето
спокойно не е толкова страшно , обаче има разлика м/у острици и глисти  Wink
Бързо и ефективно се лекуват  Peace спомням си че като бях малка бях хванала острици и че мн.бързо ги "махнаха"  , спомням си също как майка ми бе в ужас  Crazy (а това бе преди повече от 25 г  Wink )



# 9
  • Мнения: 640
Здравейте, мами!
Честита Нова Година Ви желая!
Поздволявам си да повдигна отново темата, за да не отварям нова такава. Тази сутрин около ануса на сина ми се появи "нещо" в гънчиците. Прилича на бяло-жълтеникави власинки. Дали това са острици? От няколко вечери проплаква на сън, но не се сърби... Хич не ми се искаше така да започва годината, а и дано е само шашкане от моя страна. Първия работен ден ми се вижда далече, та исках да попитам ако някоя от вас е виждала острици около ануса на детето си, би ли споделила дали е подобно на това, което съм видяла!
Благодаря предварително!

# 10
  • София
  • Мнения: 39 718
Може да е от нещо, което детето е яло.
Братовчед ми навремето ни показа, на мен и на вуйна ми, "богатството" си, мърдащо богатство.
Направете изследване.

# 11
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Като преглеждаш дупето и видиш такова нещо залепи парче прозрачен скоч на мястото и след това огледай с лупа.
Хигиената на бельото е от голямо значение - да играе горещата ютия.
Но най-сигурно е да си пуснеш изследвания.
Стискам палци да ви няма нищо. Flowers Sunflower

# 12
  • Мнения: 640
Задължително ще пусна изследвания, но чак на 5-ти и ми се вижда много време до тогава. А иначе е с памперси все още. А останалите дрехи ги гладя винаги, просто ми е по-естетично, не само за дезинфекция.

# 13
  • Мнения: 2 476
И ние имаме Shocked ,по Коледа ги открихме в акото,след ДВА месеца мъки ходене по лекари за зачервяване най- накрая една гинеколожка се усъмни за глисти и излезна права,не стига това ами мина зачервяването,пием хапчета всички ,(без свеки нея не моиш я накара)
Дано сме ги изтрепили Rolling Eyes


Това което намерих ми обяснява и моите чести проблеми гинекологични!Оф дано всичко се свърши със махането на тези острици че ми писна по лекари да ходя:
      -При жените проникването на остриците в половите органи често води до тежки вулвовагинити (заболявания на влагалището), които симулират симптоми на гонорея. В същото време, при наличието на ентеробиоза гонорейната инфекция преминава в по-тежка фаза. Описани са ентеробиозни ендометрити. Най-характерният симптом на ентеробиозата е аналният сърбеж.

КетиК вие как ги открихте? newsm78

# 14
И ние имаме Shocked ,по Коледа ги открихме в акото,след ДВА месеца мъки ходене по лекари за зачервяване най- накрая една гинеколожка се усъмни за глисти и излезна права,не стига това ами мина зачервяването,пием хапчета всички ,(без свеки нея не моиш я накара)
Дано сме ги изтрепили Rolling Eyes


Това което намерих ми обяснява и моите чести проблеми гинекологични!Оф дано всичко се свърши със махането на тези острици че ми писна по лекари да ходя:
      -При жените проникването на остриците в половите органи често води до тежки вулвовагинити (заболявания на влагалището), които симулират симптоми на гонорея. В същото време, при наличието на ентеробиоза гонорейната инфекция преминава в по-тежка фаза. Описани са ентеробиозни ендометрити. Най-характерният симптом на ентеробиозата е аналният сърбеж.

КетиК вие как ги открихте? newsm78


Бях бременна но се оказа извънмата4но,и една седмица след това видях 4е имам острици.Вазможно ли е извънмата4ното да е станало в резултата на остриците.Сега правим опити отново,днес пак виждам 4е имам острици след 6 мес.-6е полудея ве4е-а може и пак да сам бременна,как да пия това хап4е.Без лекар парвия пат пих 2 хап4ета на 15 дни,дали се появяват пакза6ото не сам се била озлекувала 1-я пат

Общи условия

Активация на акаунт