Отговори
  • Мнения: 619
Някой има ли информация по този въпрос? Как е уредено законово отпуската или болничния на мъжа при раждане на дете?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 524
Някой има ли информация по този въпрос? Как е уредено законово отпуската или болничния на мъжа при раждане на дете?

понястоящем има проект на КТ който е внесен в НС и предстои неговото разглеждане, но официално няма такава норма все още. към момента, бащата може да си вземе платен годишен отпуск например Peace

# 2
  • Мнения: 4 784
към момента, бащата може да си вземе платен годишен отпуск например Peace
Peace или да си издейства болничен.
Бащите не са привилегировани в това отношение все още.

# 3
  • Мнения: 2 401
Има право на два дена платен отпуск! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 872
Ако не се лъжа,ако майката е раждала със секцио, бащата има право на някаква отпуска,но не съм много сигурна.Питай в счетоводната тема.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Ако не се лъжа,ако майката е раждала със секцио, бащата има право на някаква отпуска,но не съм много сигурна.Питай в счетоводната тема.

Няма такова нещо, не може и да има.

За бащата (в момента) има отпуск единствено ако майката е починала или тежко болна.

# 6
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Не съм сигурна, но мисля, че има право на 2 дена служебен платен. Както е за свтба например Joy

# 7
  • Мнения: 1 336
От 2009 татковците ще имат право на 15 дневен платен отпуск. За съжаление нас това не ни огрява ...

# 8
  • Мнения: 619
yani_cat,
това звучи много добре, но от кога точно влиза в сила и сигурно ли е това? В какъв смисъл "нас не ни огрява", че не разбрах - нали ние сме си в майчинство? newsm78
 Simple Smile

# 9
  • Мнения: 425
yani_cat,
това звучи много добре, но от кога точно влиза в сила и сигурно ли е това? В какъв смисъл "нас не ни огрява", че не разбрах - нали ние сме си в майчинство? newsm78
 Simple Smile

Като гледам термина на yani_cat е след 7 дни - май това има предвид - че няма да се възползва мъжа и от тези 15 дни, щото закона евентуално ще влезе в сила от другата година.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Бащата няма право на такъв отпуск

# 11
  • Мнения: 1 336
Има много теми за 15 дневния отпуск, ето една от тях: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=309931.0. Доколкото знам е заложено в новия проектозакон и най-вероятно ще бъде прието и ще влезе в сила от 1 Януари 2009. Но аз спрях да се интерeсувам, защото разбрах, че за мен няма да важи .... така че най-добре се поразтърси из нета.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 718
Много зависи и от работодателят.
На моя мъж са му дали 15 дена платен отпуск. Шефът му казал, че това било само законопроект и все още не било прието. И добавил "И да искам мога ли да те спра по някакъв начин?" Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 753
И аз мисля, че има право на два дни отпуск, но за по-сигурно виж в КТ...   Peace

# 14
  • Мнения: 50
Уви при раждане на бебче на таткото нищо не му се полага . Заложено е в проекто закона за 2009 год . на татковчите да им се полагат по 15 дни , но май още не е прието .

Общи условия

Активация на акаунт