Мъжът ми не иска 2ро дете понеже съм лоша домакиня!!!

  • 13 034
  • 141
  •   1
Отговори
  • Мнения: 579
Незнам тук ли й е мястото на тази тема...

Та,вече се замислям за 2ро детенце,обаче мъжът ми,който доскоро също искаше,изведнъж се закелеши,понеже сега малката ми пречела да си върша домакинската работа,а ако имам и още едно,съвсем няма да се справя.Та,въпросът ми е:
1.Как да стана добра домакиня.При положение,че нямам никакви изградени навици.Когато дъщеря ми беше по-малка успявах,понеже спеше много и имах време.Сега почти не се спирам в къщи,да не се засичам със свекървата,че все я тъпче с вафли и все й вика"Сега мама ще те бие,пък баба ще те пази" и др.такива
2.Как да убедя мъжа ми,че е хубаво децата да са с малка разлика.Той няма братя и сестри и просто си няма представа какво е.А аз искам да си ги отгледам наведнъж,а не след 7-8 год да започвам всичко от начало.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 946
Пожелавам ти да успееш да го разубедиш! Иначе не мога да дам съвет, понеже и аз самата не съм кой знае каква домакиня, просто дом.работа не ми харесва и това е. Правя, каквото мога да е чисто вкъщи, но не се престаравам и винаги съм казвала "По-добре прах върху гардероба и една прочетеа приказка за лека нощ, отколкото блестящ дом и дете, което не е сънувало, че е принцеса!"  Hug
Дано скоро се похвалиш!

# 2
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами кажи му:
1. Да почне да се оправя поне с половината домакинство - независимо дали ще имате второ или не - понеже така е редно. Или да ти наеме помощник. Изобщо, да се държи като мъж, а не като лигла.
2. Ако възнамерява да има второ след години - той ще бъде и детегледачката и домакинята. Кажи му, че не желаеш да започнеш кариера (или да се върнеш към нея) и отново да я прекъсваш, за да се занимаваш с бебета - ако той има желание да пробва веднъж, ок, но условието ти е да гледа следващото бебе до 2 години, а не да го метне на някого.

ПС. Също така да ти / ви осигури отделно от майка му жилище.

# 3
  • Мнения: 4 784
ПС. Също така да ти / ви осигури отделно от майка му жилище.
Peace Много важно условие за благополучно съвместно съжителство.
След като не е доволен от това, което правиш в къщи, нека се заеме с част от работата и той.
Първо уредете тия неща, пък после мислете за второ. Пожелавам ви успех!

# 4
  • Мнения: 3 929
Май темата е за ДиС. Но мъжът ти трябва да осъзнае, че домакинската работа не е отговорност и задължение само на жената, а и на мъжа, особено след като вече имате дете. Оттам нататък няма какво повече да се обсъжда.

# 5
  • Мнения: 1 763
Нека започне да ти помага в домакинството. Или го прати да поживее известно време с мен, за да види какво се казва лоша домакиня. Без майтап, един съсед така започна повече да цени жена си и то без да живее с мен, само ме наблюдаваше.
И задължително далеч от свекървата. Нищо чудно тя да му подмята разни неща относно твоето домакинстване, мъжете рядко забелязват малко прах или неизмита баня.

# 6
  • Мнения: 40
Докажи му, че можеш да бъдеш добра домакиня - имаш стимул...
На свекървата не и обръщай внимание. Дано да успееш, иначе идеята за второ дете си е добра.

# 7
  • Мнения: 1 427
ПС. Също така да ти / ви осигури отделно от майка му жилище.
Peace Много важно условие за благополучно съвместно съжителство.
След като не е доволен от това, което правиш в къщи, нека се заеме с част от работата и той.
Първо уредете тия неща, пък после мислете за второ. Пожелавам ви успех!
PeaceПък ако хем го мързи,хем е с претенции,да наеме домашна помощница.Да не си длъжна да си му безплатна слугиня!

# 8
  • Мнения: 2 401
Според мен по подходящ начин трябва да му обясниш каква е причината да не се задържаш във вкъщи и да не можеш да си вършиш работата, а пък свекървата щом държи да стои при вас би могла и тя да поеме част от домакинството!
Дано да го убедиш! Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 946
.....
И задължително далеч от свекървата. Нищо чудно тя да му подмята разни неща относно твоето домакинстване, мъжете рядко забелязват малко прах или неизмита баня.
  : Peace

# 10
  • Мнения: 3 268
Като бял ден е ясно,че свекървата размирисва работата.Ако сте далече от нея,нещата ще се оправят.

# 11
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Нека започне да ти помага в домакинството. Или го прати да поживее известно време с мен, за да види какво се казва лоша домакиня. Без майтап, един съсед така започна повече да цени жена си и то без да живее с мен, само ме наблюдаваше.
 Joy hahaha Joy hahaha

И задължително далеч от свекървата. Нищо чудно тя да му подмята разни неща относно твоето домакинстване, мъжете рядко забелязват малко прах или неизмита баня.
Peace

# 12
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
А майка му да подомакинства малко, вместо да ръси простотии?

# 13
  • Мнения: 884
И къде е пресечната точка м/у добрата домакиня и добрата майка? Явно сама се справяш с детенцето-на него и това ли не му харесва?!Повечето жени тук са се простили с идеята за идеалната домакиня най-късно в момента, когато дечко пропълзи Crazy, а някои, като мен, и доста по-рано...Разликата във възрастта на децата ми е 11 г, но времето ,когато бебето се роди и спеше повече, съвпадна с времето, когато баткото се подготвяше за изходни нива в училище. Познай кое за мен беше приуритет!

[/quote]
А майка му да подомакинства малко, вместо да ръси простотии?
Peace

# 14
  • Мнения: 126
И задължително далеч от свекървата. Нищо чудно тя да му подмята разни неща относно твоето домакинстване, мъжете рядко забелязват малко прах или неизмита баня.

Изискай помощ и от него, а и свекървата вместо да трополи глупости на детето, да вземе да ти помогне малко. Предполага се ,че и тя е гледала деца и знае какво е да нямаш възможност дори да се наядеш, да не говорим за чистене.

Общи условия

Активация на акаунт