Режима ни май тотално се обърка

  • 1 096
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Привет, детенцето ми е на 8 месеца и режима на хранене му е следния:
05.00 - 180мл.АМ
09.30 - овесени ядки, йогурт, плодово пюре с бисквитки, извара с плодове, АМ с бисквитки
13.30 - месно или зеленчуково пюре
18.00 - каша или кисел
21.30 - 240мл. АМ
До скоро всичко вървеше наред и детенце си хапваше с удоволствие всичко и в изброените часове, но от седмица насам в 9.00 сутринта като му предлагам ядене стиска устата и се ядосва с голям зор успявам да го накарам да хапне някоя друга лъжичка, после като стане 13.00 виждам че адски много му се спи и предлагам пюре - е пак не и не, днес му дадох АМ и си го изпи, но доскоро толкова много му харесваха пюретата.
После следобед към 6.00 хапва каша.
Та въпроса ми е дали да не сменя нещо в асортимента на храните или часовете по някакъв начин, в страхотна чуденка съм, да не би пък да си прехранвам детенцето ooooh!
Мами моля за съвет Praynig Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 27 524
Следвай детето и това е. Щом не иска да яде, не го насилвай. Ако иска само мляко, нека си пие само мляко. Тепърва има да сменя и режим, и вкусове...  Hug

# 2
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
и при нас е така, стиска уста или ако лапне нещо го държи направо с часове без да гълта, възможно е да е от зъбите  newsm78

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 588
И при нас е така. Не знам дали е от зъбите или не, но вече по-трудно огладнява и не си изяжда всичко. Давам й колкото си пожелае, дори се случва някой ден да е само на 4 хранения, а не на 5.

# 4
  • Мнения: 27 524
и при нас е така, стиска уста или ако лапне нещо го държи направо с часове без да гълта, възможно е да е от зъбите  newsm78

Просто не е гладна  Simple Smile

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Води се по детето Hug
Като огладнее ще яде Peace

# 6
  • Мнения: 2 111
Може би е някакъв период.Почти всички деца го минават.Щом иска мляко давай,все пак до 1 годинка най-важно е млякото.След няколко дни пробвай пак да предложиш твърда храна,но ако не иска не го насилвай.Може да пробваш и с различни марки пюрета.И един съвет от мен:когато му се спи на детето не настоявай да яде пюре.Дъщеря ми не иска да погледне пюре ако й се спи или е нервна.Затова я храня с твърда храна малко след като стане от сън.

# 7
  • Мнения: 9 973
и ние си имаме дни на мляко Joy ни що ни няма Wink

# 8
  • Мнения: 492
 Може да пробваш без втората закуска и да изместиш пюрето в по-ранен час, за да не му се спи много на детето и да се нахрани спокойно. Моята дъщеря  на тези месеци пиеше сутрин по 210мл мляко и след това обядваше към 12.

# 9
  • Мнения: X
Ами децата си имат предпочитания, не са машинки, че да ядат, когато, колкото и каквото ние наредим.

Според мен махни едната закуска, като прецениш според предпочитанията на детето коя и измести обяда към 12:00 - 12:30.

# 10
  • Мнения: 14
Сутрешното мляко, което пие към 5 сутринта а доста често си го иска и към 3 часа по никакъв начин не мога да го махна все още, плаче и си го иска, не минава нито вода нито биба.
Другата закуска, която е към 9 сутринта мога да я махна, но така детето ще се храни в 3 през ношта и после чак в 12.00 на обед, което ми се вижда страшно много като интервал.
Ето тази нощ си пи млякото в 3 часа, после в 9 часа йогурт хапна един (все пак йогурта го дават като десерт или м/у храненията) и в 13.30 не искаше да хапне грам пюре Cry а преди дни само си ядеше по 200гр. без проблем.
Направих му млякото, изпи го и заспа Rolling Eyes
Утре ще пробвам да дам йогурт в 8ч. и ще изместя обяда в 12.30, да не би пък много да му се спи и затова да не иска и аз не зная вече, но много взех да се притеснявам, така хубаво се хранеше детенце а сега отказва всичко newsm12

# 11
  • София
  • Мнения: 3 742
Може би е време да минете на 4 часов режим.Така ще огладнява и ще си изяжда яденето.

# 12
  • Мнения: 2 334
Може би е време да минете на 4 часов режим.Така ще огладнява и ще си изяжда яденето.

И аз съм на това мнение Peace

# 13
  • Мнения: 14
Може би е време да минете на 4 часов режим.Така ще огладнява и ще си изяжда яденето.

И аз съм на това мнение Peace
Добре момичета, склонна съм да се съглася с вас, но има едно голямо НО в случая, закусва м/у 3 и 5ч. сутринта и да искам не мога да махна това ядене, не признава нито биба нито водица реве, тръшка се и си иска млякото и като се наяде в 5 примерно до 12.30 без ядене ли да го държа Rolling Eyes
Или пък ако махна следобедната закуска: каша, кисел, овесени ядки, извара с плодове дали пък няма да му е малко храната. Знам, че до годинката би било добре по 1 литър храна да получава детето на 24ч.

# 14
  • Мнения: 239
Здравей и от мен .Не се притеснявай,това най-вероятно е от зъбите.Ние бяхме по същия начин.Близо 20 дни.Първата седмица със съпруга ми се правехме на маймуни и все нещо влизаяе насила в устата,но след това абсолютно както ти описвая бяхме и ние.Резултата 2 предкътника и може би 2 кътника,но аз не мога да видя.Давай това ,което харесва и пасирай всичко.Христомир ядеше много кисело мляко с  плод.ПОсла ще си навакса с яденето. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт