Имам нужда да се допитам до друго мненеие по въпроса за смяна на работата?

  • 896
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте мили Мами,
Пиша анонимно,защото много приятели и познати четат из форума и знаят ника ми, затова реших да ги прикрия. В момента съм пред дилемата да си сменя ли работата или не?
Работя в държавно предприятие от 7-8г.,нещата там са си все едни и същи преди да забременея и след като се върнах от майчинство.В момента имам предложение от частана фирма да започна работа,като заплата която ми предлагат е почти двойна от тази коята получавам в сегашната си служба. Желанието ми е да рискувам и да напусна насотящата си работа,но единствено ме спира това, че детенцето ми в момента е на 3год. и ще тръгва на детска градина. Миналата година ходеше на ясла и много боледуваше,доста често взимах болничен или отпуска. А знаете,че в частните фирми честите болнични не са много добре приети. Таткото ни също работи в частна фирма и почти е невъзможно за излезе в болничен.
Надявам се, да получа добри съвети от Вас и накрая да взема правилното за моето семейство решение.
Предварително Ви благодаря! Hug

# 1
  • Мнения: 2 556
Просто не знам за кое се колебаеш... аз не бих се колебала и секунда. С двойна заплата все ще намериш някоя съседка пенсионерка, която да гледа детето някой и друг ден, ако е болно примерно.

Какво точно те спира, не знам?

# 2
  • Мнения: 348
Здравейте, нова съм във форума.
Темата за работата ме вълнува, затова ще кажа, че е важно дали новият работодател знае за 3-годишното дете и е направил офертата въпреки това. (Ако е така, шапка му свалям!)
Азалия, ако не знае, а се решиш за новата работа, по-добре реши проблема с болничните по вече предложения начин.
Зависи и от характера на детето, от това как то ще приеме външен човек. Аз бих предложила да познава предварително жената , която ще се ангажира с него при болест.
Може би е разумно направо да му вземеш гледачка, ако раб. място е перспективно и заплатата позволява - скъпо за следващите 3 години, но няма да боледува толкова. А ако жената е интелигентна или учителка, може да го подготви и за 1. клас.

# 3
  • Мнения: 289
Бих сменила работата веднага  Peace
Имай предвид, че не всички "частни" фирми се мръщят на болнични и на майки с деца  Wink Аз работя в една такава фирма, в която майките са изключително добре приети.. изобщо, ако всички фирми наемат само кандидатите без деца.. съвсем ще се окъса откъм персонал Mr. Green

Не е задължително също детето ти да боледува и тази година така, както миналата - вече е по-голямо, и вероятността да не се налага да излизаш често в болнични, също е по-голяма..
Изобщо, бъди оптимист!! Ако пък не се получи - то тогава едва ли ще ти бъде много трудно да намериш работа със заплата колкото сегашната... или пък дори да се върнеш на нея, защото едва ли ще е голям напливът, ако заплащането е толкова ниско.

# 4
  • Мнения: 246
И аз мисля,че работата в на първо място,НО трябва да бъдеш наясно с позицията на новият ти работодател относно болничните!
Освен това аз лично не съм много ЗА относно гледачките на деца,освен ако предварително не си се убедила що за човек ти влиза в къщата и остава насаме с детето ти ...Или пък при какъв човек го водиш!
Казвам го от нашия опит с племенницата ми,която наскоро навърши 6 годинки......Успех  Hug
Със сигурност ще вземеш най-правилното решение   bouquet

# 5
  • Мнения: 550
По-доброто заплащане е доста примамливо,но първо се позаинтересувай как стоят нещата с болничните в тази фирма.Аз самата не бих оставила детето си на някой чужд човек,така че въпроса с бавачките изобщо не го коментирам!За подобни проблеми човек сам трябва да си реши как да постъпи! Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 15 910
Говори с новата фирма, обясни им за детето и болестите и това, че трябва да го гледаш поне дезмица всеки месец. Така е в градините - водят си децата с антибиотик и се оправдават с частни фирми. Госпожите ги приемат и така градината става развъдник на болести.
Гледачка - може в обикновенните дни. Но ако детето ми се разболее не бих разчитала на гледачка - тогава трябва да си при него, лекарства, температура, а и да го поглезиш.
Парите не са всичко. Бих си останала на държавна работа докато детето се стабилизира.

# 7
  • Мнения: 2 556
Аз пък не виждам как човек може да работи истински, ако няма помощ за децата. Поне за себе си не си го представям, хем ние имаме и баба, която много помага в гледането. Но аз наистина работя много. 

Според мен нормално е да си седя за малка заплата, ако не ми трябват пари, но в такъв случай аз просто изобщо не бих работила - бих си седяла вкъщи да си гледам децата и да си почивам.

# 8
  • Мнения: 413
А сигурна ли си, че при следващите съкращения няма да си в кюпа? Познавам мами в майчинство дето ги порязаха. Оптимизиране, оптимизиране и бум 12 % съкращения.
Решението си е твое.
Аз бях на ДСл. само заради натрупване на стаж по специалността и заради приказките за по-лесното майчинство и предимствата, които изброяваш.
Но нещата отвътре, знаеш не са розови. А и това с атестациите, пък и няма 10%. (9%), но, ако си атестирана. А по-високите заплати при нас бяха на 8%. А ако майчинството ползваш се завръщаш след 2-3 години с 4% само и никаъкво израстване, защото не си била атестирана.
Сега нямам дете, но се радвам, че напуснах. И предпочитам да се осигурявам на мах. и да получавам 1 година майчинство, /което ми гарантира материално отглеждането поне първите 9 месеца, а после си има начини/, отколкото да стоя и да си мисля, че е сигурно несигурното. Още повече друг да ми казва да стоя където по-вече неискам, поради доста от изброените по-горе причини. Изборът е твой и последствията също. Успех.   bouquet

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 12:19 от izina

# 9
  • Мнения: 640
И аз поради тази причини и намерението ни скоро да имаме 2ро дете замених частната с държавна работа(по-малко отговорна и даваща ми повече свободно време). А пък парите вечно не стигат,колкото и да ги имаш Peace

# 10
Благодаря Ви мили мами за съветите Hug
Още на интервюто казах,че имам детенце на 3г и ще тръгва на детска градина,попитах как стой въпроса с болничните и дали мога да излизам,ако детето ми се разболее.Увериха ме,че болнични могат да се взимат и няма да правят проблеми:peace:

Благодаря Ви още веднъж и успешен ден  Hug Wink


# 11
  • София
  • Мнения: 1 808
Има фирми и фирми. Аз работя в частна фирма. Дъщеря ми си счупи кракът юли месец и нямах никакъв проблем с 60 дневния болничен. Така че не си правете заключенията само от гръмката "частна"

Азалия, давай смело!

# 12

Общи условия

Активация на акаунт